Χρυσό ο Παπαστάμος, χάλκινο μετάλλιο ο Χαλκιαδάκης

Τα πρώτα του μετάλλια στο πανελλήνιο χειμερινό πρωτάθλημα κολύμβησης κατηγοριών Παίδων/Κορασίδων και Εφήβων/Νεανίδων πανηγυρίζει ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων.

Ο Απόστολος Παπαστάμος και ο Μανόλης Χαλκιαδάκης κατάφεραν να τερματίσουν στην 1η και την 3η θέση αντίστοιχα στα αγωνίσματα των 400μ. μικτή ατομική και 200μ. πεταλούδα χαρίζοντας έτσι στον Ναυτικό Ομιλο τις πρώτες διακρίσεις στους αγώνες που πραγματοποιούνται στο κολυμβητήριο Νίκαιας.

Η επίδοση του Παπαστάμου στην κατηγορία Παίδων ήταν 04:32.18, με τον Χανιώτη αθλητή να δίνει συνέχεια έτσι στις επιτυχίες που έχει τα τελευταία δύο χρόνια, ενώ όσον αφορά τον Χαλκιαδάκη, ο χρόνος του ήταν 02:11.90 στην κατηγορία Εφήβων.

Xalkiadakis

Επίσης, ο Ναυτικός Ομιλος είχε το Σάββατο δύο ακόμα συμμετοχές σε τελικό, με τη Νικολέτα Πλοκαμάκη η οποία τερμάτισε στη 6η θέση στα 100μ. ύπτιο κορασίδων και την Χρυσή Πετράκη που ήταν 7η θέση στα 200μ. πρόσθιο κορασίδων.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 2ης μέρας των αγώνων για τον Ναυτικό Ομιλο Χανίων ήταν τα εξής: