Με πέντε αθλητές στο Acropolis Swim Open 2024
![](https://nox.gr/wp-content/uploads/2024/04/akropolis-afisa.jpg)
Με τη συμμετοχή πέντε αθλητών ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων θα δώσει το παρών στον μεγαλύτερο εσωτερικό αγώνα κολύμβησης της χρονιάς, το Acropolis Swim Open 2024, το οποίο θα διεξαχθεί στο ΟΑΚΑ.
Ο Ναυτικός Ομιλος θα επιδιώξει το καλύτερο δυνατό, λαμβάνοντας μέρος με τους Φίλιππο Αντωνογιαννάκη (100μ. ελεύθερο, 50μ., 100μ. ύπτιο, 50μ., 100μ. πεταλούδα), Στέφανο Δεληογλάνη (200μ., 400μ. μικτή ατομική), Γιώργο Τσιφετάκη (400μ., 800μ., 1500μ. ελεύθερο), Ζωή Νικηφοράκη (100μ., 200μ. ύπτιο) και Ερατώ Πιτσιτάκη (50μ. ελεύθερο, 50μ., 100μ. ύπτιο, 50μ., 100μ. πεταλούδα)
Να σημειωθεί ότι το παρόν στο μεγάλο αυτό αθλητικό ραντεβού θα δώσουν τα μεγαλύτερα ονόματα της ελληνικής κολύμβησης, αλλά και κορυφαίοι αθλητές από το εξωτερικό.
Η αυλαία των αγώνων θ’ ανοίξει την Παρασκευή (26/4), με τη διοργάνωση να ολοκληρώνεται την Κυριακή 28 του μήνα.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
![](https://nox.gr/wp-content/uploads/2024/07/NOX-SitiAquathlon-masters-3.jpg)
ΣΤΟ ΒΑΘΡΟ ΤΩΝ ΝΙΚΗΤΩΝ ΚΟΚΟΛΙΝΑΚΗΣ, ΦΟΥΡΑΚΗ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΔΗΣ
Στο βάθρο των νικητών κατάφεραν ν’ ανέβουν οι Μιχάλης Κοκολινάκης, Κατερίνα Φουράκη και Δημήτρης Περιστερίδης οι οποίοι συμμετείχαν στο SitiAquathlon …
![](https://nox.gr/wp-content/uploads/2024/05/Pitsitaki-venizeleia-kolymvisi-22.jpg)
ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕ ΜΕ 9 ΜΕΤΑΛΛΙΑ Ο ΝΟΧ – 3Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΘΛΗΤΡΙΑ Η ΠΙΤΣΙΤΑΚΗ
Με την κατάκτηση δύο ακόμα μεταλλίων, φτάνοντας έτσι τα εννέα σε σύνολο ολοκληρώθηκε η συμμετοχή για τον Ναυτικό Ομιλο Χανίων …