Εμπειρία στην Καλαμάτα στο “7ο Κύπελλο Σπύρου Κοντόπουλου”
![](https://nox.gr/wp-content/uploads/2024/04/nox-kolymvisi-proagonistika-kalamata.jpg)
Μια ιδιαίτερη εμπειρία αναμένεται να ζήσουν 15 κολυμβητές και κολυμβήτριες του Ναυτικού Ομίλου Χανίων, συμμετέχοντας αυτό το Σαββατοκύριακο (27, 28/4) στο “7ο Κύπελλο Σπύρου Κοντόπουλου”.
Πρόκειται για αγώνες πρωταγωνιστικών κατηγοριών, μίνι και masters που διεξάγονται από τον Ναυτικό Ομιλο Καλαμάτας “ο Ποσειδών”. Αυτοί θα πραγματοποιηθούν στο δημοτικό κολυμβητήριο Καλαμάτας σε συνδιοργάνωση με την Κολυμβητική Ομοσπονδία, την Περιφέρεια Πελοποννήσου, το Δήμο Καλαμάτας και το Επιμελητήριο Μεσσηνίας.
Την αποστολή στην Καλαμάτα συνοδεύει ο προπονητής Αντώνης Καλογεράκης και η κα Νίκη Καλαϊτζάκη από το σύλλογο γονέων κολύμβησης.
Αναλυτικότερα οι συμμετοχές του ΝΟ Χανίων είναι οι εξής: Βατσάκη, Βεντούρης, Βιλγκρέ Λα Μαδρίδ, Γαρεφαλάκη, Κακάσης, Κοκκίνη, Κυριακουλάκη, Μαρμαριτσάκη, Μπαδογιάννης, Μποτονάκης, Ξεζωνάκη, Πενταράκη, Σπυριδάκης, Σταθάκη και Φουρναράκη.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
![](https://nox.gr/wp-content/uploads/2024/07/NOX-SitiAquathlon-masters-3.jpg)
ΣΤΟ ΒΑΘΡΟ ΤΩΝ ΝΙΚΗΤΩΝ ΚΟΚΟΛΙΝΑΚΗΣ, ΦΟΥΡΑΚΗ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΔΗΣ
Στο βάθρο των νικητών κατάφεραν ν’ ανέβουν οι Μιχάλης Κοκολινάκης, Κατερίνα Φουράκη και Δημήτρης Περιστερίδης οι οποίοι συμμετείχαν στο SitiAquathlon …
![](https://nox.gr/wp-content/uploads/2024/05/Pitsitaki-venizeleia-kolymvisi-22.jpg)
ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕ ΜΕ 9 ΜΕΤΑΛΛΙΑ Ο ΝΟΧ – 3Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΘΛΗΤΡΙΑ Η ΠΙΤΣΙΤΑΚΗ
Με την κατάκτηση δύο ακόμα μεταλλίων, φτάνοντας έτσι τα εννέα σε σύνολο ολοκληρώθηκε η συμμετοχή για τον Ναυτικό Ομιλο Χανίων …