Αυλαία με δεύτερο χρυσό από τον Αποστ. Παπαστάμο

Με την κατάκτηση ενός δεύτερου χρυσού μεταλλίου από τον Απόστολο Παπαστάμο στα 200μ. μικτή ατομική ολοκλήρωσε την συμμετοχή του στο χειμερινό πανελλήνιο πρωτάθλημα κολύμβησης κατηγοριών Παίδων/Κορασίδων και Εφήβων/Νεανίδων ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων.

Ο Χανιώτης κολυμβητής ήταν για μια ακόμη φορά εντυπωσιακός, καταφέρνοντας να σημειώσει επίδοση 02:09.25, κατακτώντας έτσι το δεύτερο χρυσό μετάλλιο μετά το πρώτο που είχε κερδίσει στα 400μ. του ίδιου αγωνίσματος.

Επίσης, ο Ναυτικός Ομιλος είχε μία ακόμα συμμετοχή σε τελικό, με τη Νικολέτα Πλοκαμάκη στα 200μ. ύπτιο, η οποία τερμάτισε στην 5η θέση.

Συνολικά, η ομάδα του Κώστα Τζιλιβάκη κατέκτησε στους αγώνες που διεξήχθησαν στο κολυμβητήριο Νίκαιας, τρία μετάλλια (δύο χρυσά και ένα χάλκινο) ενώ είχε ακόμα επτά συμμετοχές σε τελικούς.

ΧΡΥΣΟ Ο ΒΟΥΓΙΟΥΚΑΛΑΚΗΣ ΜΕ ΤΟΝ Ν.Ο. ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Ακόμα, να σημειωθεί ότι ο Χανιώτης αθλητής του Ναυτικού Ομίλου Χαλκίδας, Χρήστος Βουγιουκαλάκης κατάφερε να κερδίσει το χρυσό μετάλλιο στη σκυταλοδρομία 4×100μ. ελεύθερο παίδων, μαζί με τους συναθλητές του, Παναγιώτη Νικάκη, Δημήτριο-Ιωάννη Ρουμπή και Στέργιο-Μάριο Μπιλά. Ο χρόνος της κούρσας ήταν 03:38.72.

ΑΣΗΜΕΝΙΟ Η ΚΑΒΑΛΙΕΡΑΚΗ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΟΚ

Από την άλλη, η Κατερίνα Καβαλιεράκη συμμετέχοντας με την ομάδα του ΠΑΟΚ στους αντίστοιχους χειμερινούς αγώνες Βορείου Ελλάδας, είχε σημαντικές επιτυχίες στην κατηγορία Νεανίδων που “μεταφράζονται” με την κατάκτηση του ασημένιου μεταλλίου στα 4×100μ. μικτή ομαδική κολυμπώντας μαζί με τις Χριστίνα Γεωργακοπούλου, Σωτηρία Νεοφύτου και Γεωργία Τοπαλνάκου, με το χρόνο τους να ήταν 04:38.47, καθώς επίσης είχε και τρεις ακόμα συμμετοχές σε τελικούς. Ειδικότερα, ήταν 5η στα 100μ. ύπτιο, 6η στα 50μ. ελεύθερο και 7η στα 100μ. ύπτιο.

ΠΑΡ26/04/2024

ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΣΤΟ “7Ο ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΠΥΡΟΥ ΚΟΝΤΟΠΟΥΛΟΥ”

Μια ιδιαίτερη εμπειρία αναμένεται να ζήσουν 15 κολυμβητές και κολυμβήτριες του Ναυτικού Ομίλου Χανίων, συμμετέχοντας αυτό το Σαββατοκύριακο (27, 28/4) …

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
ΠΕΜ25/04/2024

ΜΕ ΠΕΝΤΕ ΑΘΛΗΤΕΣ ΣΤΟ ACROPOLIS SWIM OPEN 2024

Με τη συμμετοχή πέντε αθλητών ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων θα δώσει το παρών στον μεγαλύτερο εσωτερικό αγώνα κολύμβησης της χρονιάς, …