Το αφιέρωμα για την κατάκτηση του τίτλου στο SUP και την 3η θέση στο κανόε καγιάκ!

Ολοκληρώθηκαν για το 2019 οι αγωνιστικές δραστηριότητες σε πανελλήνιο επίπεδο για το τμήμα κανόε καγιάκ του Ναυτικού Ομίλου Χανίων.

Η χρονιά έκλεισε με σημαντικές επιτυχίες, κάτι που μαρτυρά η κατάκτηση του πανελλήνιου πρωταθλήματος Ανάπτυξης SUP και η 3η θέση στο πανελλήνιο πρωτάθλημα Ανάπτυξης κανόε καγιάκ Σπριντ, διοργανώσεις που διεξήχθησαν στο Σχοινιά το Σαββατοκύριακο 27 και 28 Ιουλίου.

«Συγχαίρω θερμά όλα τα παιδιά για την προσπάθεια που κατέβαλλαν στα πρωταθλήματα και ευχαριστούμε όλους τους γονείς για τη σημαντική βοήθεια που παρέχουν στο τμήμα και ειδικότερα το σύλλογο γονέων, που είναι αρωγός στις προσπάθειές μας», δηλώνει ο προπονητής του Ν.Ο. Χανίων, Μαν. Αγγελάκης. «Η ομάδα μας απαρτίζεται από μια νέα φουρνιά αθλητών και αθλητριών, οι οποίοι απέδειξαν ότι διαθέτουν περίσσιο ταλέντο και πως το μέλλον τους ανήκει. Εκφράζουμε την ευγνωμοσύνη μας προς την ANEK LINES, που είναι ο επίσημος χορηγός της ομάδας μας, καθώς και σε όλους τους χορηγούς μας που πιστεύουν σε μας και είναι δίπλα μας», καταλήγει ο τεχνικός του ΝΟΧ.

Στο SUP, ο Ναυτικός Ομιλος αναδείχτηκε πρωταθλητής Ελλάδας, με απολογισμό 23 μετάλλια (6 χρυσά, 10 ασημένια και 7 χάλκινα), ενώ στο κανόε καγιάκ Σπριντ, ο Ναυτικός Ομιλος κατετάγη στην 3η θέση, αποσπώντας 12 μετάλλια (6 χρυσά, 5 ασημένια και 1 χάλκινο).

Αναλυτικά οι αθλητές που πήραν μέρος στα δύο πρωταθλήματα είναι οι εξής: Αλεξανδράκη Ε., Δασκαλάκης Σ., Δερμιτζάκης Μ., Διακάκη Μ., Διακάκης Ν., Καντιάνη Ε., Καράκη Α., Καρμίρης Κ., Καρμίρης Ν., Κισσαμιτάκη Κ., Κονταξάκης Ν., Κονταξάκης Π., Κοπάση Μ., Κοπάσης Ε., Νάκης Ν., Λουράκης Μ., Λυράκης Σ., Μανωλάκη Ε., Μαρκαντωνάκη Α., Μαυρομμάτη Μ., Ξηρουχάκη Α., Ξηρουχάκης Μ., Τζανακόπουλος Α. και Χατζηδάκης Β.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ SUP

Χρυσά μετάλλια

• Μαρκαντωνάκη Αννα-Μαρία 500μ. 14’00” Κορασίδων Αρχαρίων
• Μαρκαντωνάκη Αννα-Μαρία 500μ. 12’6” Κορασίδων Αρχαρίων
• Κονταξάκης Παρασκευάς 500μ. 12’6” Παμπαίδων
• Διακάκης Νικόλαος 500μ. 14’00” Παμπαίδων
• Τζανακόπουλος Αντώνης 500μ. 14’00” Προαγωνιστική Αγοριών • Τζανακόπουλος Αντώνης 500μ. 12’6” Προαγωνιστική Αγοριών

Ασημένια μετάλλια

• Κονταξάκης Παρασκευάς 500μ. 14’00” Παμπαίδων • Διακάκης Νικόλαος 500μ. 12’6” Παμπαίδων
• Καράκη Αναστασία 500μ. 14’00” Κορασίδων Αρχαρίων
• Καράκη Αναστασία 500μ. 12’6” Κορασίδων Αρχαρίων
• Μαυρομμάτη Μυρσίνη 500μ. 14’00” Παγκορασίδων
• Μαυρομμάτη Μυρσίνη 500μ. 12’6” Παγκορασίδων
• Ξηρουχάκης Μανούσος 500μ 12’6” Παίδων Αρχαρίων
• Ξηρουχάκης Μανούσος 500μ 14’00” Παίδων Αρχαρίων
• Δασκαλάκης Στυλιανός 500μ. 14’00” Προαγωνιστική Αγοριών
• Δασκαλάκης Στυλιανός 500μ. 12’6” Προαγωνιστική Αγοριών

Χάλκινα μετάλλια

• Αλεξανδράκη Ευτυχία 500μ. 14’00” Κορασίδων Αρχαρίων
• Αλεξανδράκη Ευτυχία 500μ. 12’6” Κορασίδων Αρχαρίων
• Ξηρουχάκη Αγλαΐα 500μ. 14’00” Παγκορασίδων
• Κονταξάκης Νικόλαος 500μ. 12’6” Παίδων Αρχαρίων
• Λουράκης Μιχαήλ 500μ. 14’00” Προαγωνιστική Αγοριών
• Λουράκης Μιχαήλ 500μ. 12’6” Προαγωνιστική Αγοριών
• Δερμιτζακης Μαξιμος 500μ. 14’00” Παμπαίδων

4η θέση

• Κισσαμιτάκη Αικατερίνη 500μ. 14’00” Κορασίδων Αρχαρίων
• Κοπάση Μαρία 500μ. 12’6” Κορασίδων Αρχαρίων
• Ξηρουχάκη Αγλαΐα 500μ. 12’6” Παγκορασίδων
• Δερμιτζακης Μαξιμος 500μ. 12’6” Παμπαίδων
• Κονταξάκης Νικόλαος 500μ. 14’00” Παίδων Αρχαρίων
• Καρμίρης Κυριάκος 500μ. 12’6” Παίδων Αρχαρίων

5η θέση

• Κισσαμιτάκη Αικατερίνη 500μ. 12’6” Κορασίδων Αρχαρίων
• Κοπάση Μαρία 500μ. 14’00” Κορασίδων Αρχαρίων
• Καρμίρης Κυριάκος 500μ. 14’00” Παίδων Αρχαρίων

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΚΑΝΟΕ ΚΑΓΙΑΚ ΣΠΡΙΝΤ

Χρυσά μετάλλια

• Διακάκης Νικόλαος – Μαυρομάτη Μυρσίνη Κ2 500μ. μεικτό Παμπαίδων – Παγκορασίδων
• Αλεξανδράκη Ευτυχία – Ξηρουχάκης Μανούσος Κ2 500μ. μεικτό Παίδων Αρχαρίων – Κορασίδων Αρχαρίων
• Αλεξανδράκη Ευτυχία Κ1 500μ. Κορασίδων Αρχαρίων
• Κονταξάκης Παρασκευάς C1 200μ. Παμπαίδων
• Κονταξάκης Παρασκευάς C1 1000μ. Παμπαίδων
• Καρμίρης Κυριάκος C1 200μ. Παίδων Αρχαρίων

Ασημένια μετάλλια

• Αλεξανδράκη Ευτυχία Κ1 200μ. Κορασίδων Αρχαρίων
• Δερμιτζάκης Μάξιμος Κ1 200μ. Παμπαίδων
• Χατζηδάκης Βαγγέλης C1 200μ. Παμπαίδων
• Χατζηδάκης Βαγγέλης C1 1000μ. Παμπαίδων
• Δερμιτζάκης Μάξιμος – Διακάκης Νικόλαος Κ2 1000μ. Παμπαίδων

Χάλκινα μετάλλια

• Ξηρουχάκης Μανούσος Κ1 200μ. Παίδων Αρχαρίων

4η θέση

• Διακάκης Νικόλαος Κ1 1000μ. Παμπαίδων
• Ξηρουχάκης Μανούσος Κ1 1000μ. Παίδων Αρχαρίων
• Τζανακόπουλος Αντώνης – Καντιάνη Ειρήνη Κ2 200μ. μεικτό προαγωνιστικά Αγόρια – Κορίτσια
• Κονταξάκης Νίκος – Νάκης Νίκος Κ2 200μ Παίδων Αρχαρίων

5η θέση

• Καρμίρης Κυριάκος – Κισσαμιτακη Αικατερίνη Κ2 500μ. Μεικτό Παίδων Αρχαρίων – Κορασίδων Αρχαρίων
• Τζανακόπουλος Αντώνης – Δασκαλάκης Στυλιανός Κ2 200μ προαγωνιστικά Αγόρια

6η θέση

• Μαυρομάτη Μυρσίνη Κ1 500μ. Παγκορασίδων
• Μαυρομάτη Μυρσίνη Κ1 200μ. Παγκορασίδων
• Κονταξάκης Νίκος – Καράκη Αναστασία Κ2 200μ Μεικτό Παίδων – Κορασίδων Αρχαρίων

7η θέση

• Κοπάση Μαρία – Κισσαμιτάκη Αικατερίνη Κ2 500μ.Κορασίδων Αρχαρίων
• Λουράκης Στυλιανός – Καρμίρης Κυριάκος Κ2 200μ Παίδων Αρχαρίων

9η θέση

• Διακάκη Μαρία Κ1 200μ. Κορασίδων Αρχαρίων
• Νάκης Νίκος – Κοπάση Μαρία Κ2 500μ. μεικτό Παίδων – Κορασίδων Αρχαρίων
• Κοπάσης Ευάγγελος – Μανωλάκη Ευτυχία Κ2 200μ. μεικτό Παμπαίδων – Παγκορασιδων

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΚΑΝΟΕ ΚΑΓΙΑΚ
ΠΕΜ17/10/2019

ΔΥΟ ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ Ο ΣΠ. ΠΟΛΥΧΡΟΝΑΚΗΣ

Εξαιρετική παρουσία με την Εθνική ομάδα κανόε καγιάκ είχε ο Σπύρος Πολυχρονάκης στην 15η διεθνή Ρεγγάτα (15th International Regatta Canoe …

Περισσοτερα
ΚΑΝΟΕ ΚΑΓΙΑΚ
ΠΕΜ10/10/2019

ΔΩΔΕΚΑ + ΔΥΟ ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΣΤΟ ΒΟΛΟ

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε μία ακόμα συμμετοχή για το Ναυτικό Ομιλο Χανίων σε διασυλλογικούς αγώνες κανόε καγιάκ και SUP, που αυτή …

Περισσοτερα
ANEK

Enetikon Restaurant

Ocean Lifeguard

Χορηγοι
ΣΥΝΚΑ