Στον τελικό των 200μ. μικτή με το 2ο καλύτερο χρόνο ο Παπαστάμος

Χάρη σε μια μεγάλη επίδοση, ο Απόστολος Παπαστάμος, θα δώσει το παρών στον τελικό των 200μ. μικτή ατομική στο παγκόσμιο πρωτάθλημα εφήβων-νεανίδων που διεξάγεται στη Βουδαπέστη!

Ο Χανιώτης πρωταθλητής επιβεβαιώνοντας τις τεράστιες δυνατότητες του κατάφερε να ξεχωρίσει στον προκριματικό του αγωνίσματος, καταλαμβάνοντας με έναν εξαιρετικό χρόνο τη 2η θέση, τερματίζοντας πίσω μονάχα από τον Αμερικανό, Κάρσον Φόστερ.

Ειδικότερα, η επίδοση για τον Παπαστάμο ήταν 2:00.43, χρόνος που είναι πολύ κοντά στο δικό του ατομικό ρεκόρ που αποτελεί και πανελλήνιο ρεκόρ, με 1:59.93 που είχε σημειώσει στο Καζάν στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα.

Ο Παπαστάμος κολύμπησε πάρα πολύ γρήγορα σε ένα αγώνισμα που διεξήχθη σε επτά συνολικές σειρές και στο οποίο πήραν μέρος 67 αθλητές! Μάλιστα εκτός τελικού βρέθηκαν αθλητές που ήταν μέσα στην οκτάδα στον τελικό του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος.

Μένει να φανεί τι θα καταφέρει το απόγευμα ο Παπαστάμος στον τελικό των 200μ. μικτή.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
ΠΑΡ26/04/2024

ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΣΤΟ “7Ο ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΠΥΡΟΥ ΚΟΝΤΟΠΟΥΛΟΥ”

Μια ιδιαίτερη εμπειρία αναμένεται να ζήσουν 15 κολυμβητές και κολυμβήτριες του Ναυτικού Ομίλου Χανίων, συμμετέχοντας αυτό το Σαββατοκύριακο (27, 28/4) …

Περισσοτερα
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
ΠΕΜ25/04/2024

ΜΕ ΠΕΝΤΕ ΑΘΛΗΤΕΣ ΣΤΟ ACROPOLIS SWIM OPEN 2024

Με τη συμμετοχή πέντε αθλητών ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων θα δώσει το παρών στον μεγαλύτερο εσωτερικό αγώνα κολύμβησης της χρονιάς, …