Τρίτο χρυσό ο Παπαστάμος, δεύτερο χρυσό ο Δημουλιός

Στα πέντε χρυσά μετάλλια και οκτώ συνολικά έφτασε η συγκομιδή του Ναυτικού Ομίλου Χανίων στους Χειμερινούς Αγώνες Κολύμβησης Νοτίου Ελλάδος που διεξάγονται στο κολυμβητήριο Πειραιά.

Ο Απόστολος Παπαστάμος κατάφερε και στην τρίτη του συμμετοχή, στο αγώνισμα των 200μ. μικτή ατομική να κερδίσει την 1η θέση, κατακτώντας έτσι το τρίτο του χρυσό μετάλλιο!

Ανάλογη επιτυχία και από τον Θανάση Δημουλιό ο οποίος σημείωσε το γρηγορότερο χρόνο στο αγώνισμα των 50μ. ελεύθερο και κατέκτησε έτσι το δεύτερο χρυσό μετάλλιο. Η επίδοσή του ήταν 00:27.25 ενώ του Παπαστάμου 02:16.42.

Το όγδοο συνολικά μετάλλιο του Ν.Ο.Χ. ήρθε από την Νικολέτα Πλοκαμάκη η οποία τερμάτισε στην 3η θέση στα 200μ. ύπτιο με επίδοση 02:30.84.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα για τους αθλητές και τις αθλήτριες του Ν.Ο. Χανίων, το πρωί της Κυριακής (8/2), τελευταία μέρα των Χειμερινών αγώνων, ήταν τα εξής: