Θετική η παρουσία των μαθητών-αθλητών του Ν.Ο.Χ. στους Σχολικούς Αγώνες

Θετική ήταν η παρουσία των αθλητών του Ναυτικού Ομίλου Χανίων οι οποίοι συμμετείχαν στους σχολικούς αγώνες κολύμβησης που διεξήχθησαν από την περασμένη Παρασκευή (21/2) έως και την Κυριακή (23/2) στο κολυμβητήριο Πειραιά.
Η καλύτερη επίδοση ανήκει στον Θανάση Κάχρη (Λύκειο Ελευθερίου Βενιζέλου) στο αγώνισμα των 400μ. μικτή ατομική, ο οποίος με επίδοση 04.49:03 κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο. Στον ίδιο τελικό, ο Νίκος Τρουλλινός (3ο Λύκειο Χανίων) ήρθε στην 4η θέση με 04.51:97.

Στα 200μ. ύπτιο ο Μιχάλης Μαρακάκης (Λύκειο Νέας Κυδωνίας) κατετάγη 5ος με χρόνο 02.14:72 ενώ στην ίδια θέση τερμάτισε και η Ιωάννα Μυλωνάκη (Λύκειο Νέας Κυδωνίας) στα 100μ. πεταλούδα, με επίδοση 01.08:66.

Τέλος, η Κατερίνα Φωκά (Λύκειο Σούδας) κατετάγη στη 12η θέση στα 200μ. ύπτιο, με επίδοση 02.43:83.

Συνοδός των παιδιών στους αγώνες που διεξήχθησαν μετά από δύο χρόνια, ήταν ο καθηγητής Φυσικής Αγωγής και προπονητής κολύμβησης του Ν.Ο. Χανίων Κώστας Τζιλιβάκης.

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
ΔΕΥ29/04/2024

ΠΟΛΛΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΚΑΙ ΟΜΟΡΦΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ

Μια πολύ όμορφη εμπειρία έζησαν 15 αθλητές και αθλήτριες από το προαγωνιστικό τμήμα κολύμβησης του Ναυτικού Ομίλου Χανίων, συμμετέχοντας το …

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΤΡΕΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΣΤΟ ΒΑΘΡΟ Η ΚΑΜΙΣΑΚΗ ΣΤΟ “3Ο ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ FAMILY CUP MASTERS 2024”

Τρεις θέσεις στο βάθρο κατάφερε να εξασφαλίσει η Μαρία Καμισάκη σε αγώνες κολύμβησης Masters, οι οποίοι διεξήχθησαν στο Ιλίσιο κολυμβητήριο. …