Στις 18 και 19 Μαΐου τα “2α Κονταξάκεια”
![](https://nox.gr/wp-content/uploads/2024/03/kontaxakeia-afisa.jpg)
Ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων ανακοινώνει ότι οι φετινοί “Κονταξάκειοι” αγώνες κολύμβησης πρoαγωνιστικών κατηγοριών και μίνι 8-9 ετών θα διεξαχθούν το Σαββατοκύριακο 18 και 19 Μαΐου.
Τόπος διεξαγωγής θα είναι το κολυμβητήριο Χανίων, με τον Ναυτικό Ομιλο να διεξάγει τους συγκεκριμένους αγώνες για δεύτερη χρονιά μετά την επιτυχημένη πρώτη πραγματοποίηση τους την περασμένη σεζόν.
Οι αγώνες γίνονται σε συνεργασία με την ΠΕΚΥΚΡ, υπό την αιγίδα της ΚΟΕ εκεί είναι αφιερωμένοι στη μνήμη του πρώην αθλητή και προπονητή κολύμβησης του ΝΟΧ, Μιχάλη Κονταξάκη.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
![](https://nox.gr/wp-content/uploads/2024/07/NOX-SitiAquathlon-masters-3.jpg)
ΣΤΟ ΒΑΘΡΟ ΤΩΝ ΝΙΚΗΤΩΝ ΚΟΚΟΛΙΝΑΚΗΣ, ΦΟΥΡΑΚΗ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΔΗΣ
Στο βάθρο των νικητών κατάφεραν ν’ ανέβουν οι Μιχάλης Κοκολινάκης, Κατερίνα Φουράκη και Δημήτρης Περιστερίδης οι οποίοι συμμετείχαν στο SitiAquathlon …
![](https://nox.gr/wp-content/uploads/2024/05/Pitsitaki-venizeleia-kolymvisi-22.jpg)
ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕ ΜΕ 9 ΜΕΤΑΛΛΙΑ Ο ΝΟΧ – 3Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΘΛΗΤΡΙΑ Η ΠΙΤΣΙΤΑΚΗ
Με την κατάκτηση δύο ακόμα μεταλλίων, φτάνοντας έτσι τα εννέα σε σύνολο ολοκληρώθηκε η συμμετοχή για τον Ναυτικό Ομιλο Χανίων …