Χρυσό μετάλλιο η Σαράντου στο Ωκεάνιο Καγιάκ

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε η Κωνσταντίνα Σαράντου στο 2ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ωκεάνιου Καγιάκ 2015 που διεξήχθη την Κυριακή 17 Μαΐου στην Ανάβυσσο, καταλαμβάνοντας την 1η θέση στην κατηγορία Γυναικών με μονοθέσιο Surski (SS-1).

Ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων συμμετείχε συνολικά με τέσσερις αθλητές και εκτός της Σαράντου, ήταν ο Γιάννης Κουτσοποδιώτης, ο Γιάννης Τζανακόπουλος και ο Αναστάσιος Μελεμενής, οι οποίοι κατετάγησαν στην 4η, 6η και 7η θέση αντίστοιχα στην κατηγορία Εφήβων με μονοθέσιο Surski (SS-1).

2

Αυτή ήταν η πρώτη συμμετοχή για τον Ν.Ο.Χ. σε τέτοιου είδους αγώνες και οι εντυπώσεις που σχηματίστηκαν, ήταν πολύ καλές. Το Ωκεάνιο Καγιάκ είναι ένα πολύ ωραίο άθλημα το οποίο έχει αποκτήσει ήδη πολλούς φίλους.

3

Σημειώνεται πως η εκκίνηση δόθηκε από την παραλία Αγίου Νικολάου στην Ανάβυσσο με τερματισμό τη νοητή γραμμή μόλου Αλιευτικού Καταφυγίου Βάρκιζας, με τα πληρώματα να διένυσαν μια απόσταση 18 χιλιομέτρων. O αγώνας έγινε κάτω από ιδανικές συνθήκες αέρα που ευνόησαν μια δυναμική αλλά παράλληλα και ασφαλή κούρσα.

Αρωγός του Τμήματος Κανόε Καγιάκ του Ν.Ο. Χανίων είναι ο Επίσημος Χορηγός του, η μεγάλη Ναυτιλιακή εταιρεία ANEK LINES.

ΚΑΝΟΕ ΚΑΓΙΑΚ
ΤΕΤ08/05/2024

ΣΤΗΝ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΡΙΣΙ Ο ΜΟΣΤΙΤΣΟΓΛΟΥ

Την ευκαιρία να διεκδικήσει την πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες που θα διεξαχθούν το καλοκαίρι στο Παρίσι έχει ο Ομηρος Μοστιτσόγλου. …