Αυλαία με δεύτερο χρυσό μετάλλιο ο Παπαστάμος στην Ελβετία

Με ένα δεύτερο χρυσό μετάλλιο ολοκλήρωσε ο Απόστολος Παπαστάμος την παρουσία του στην Πολυεθνή Συνάντηση που διεξήχθη στο Σούρσι της Ελβετίας.

Ο Χανιώτης πρωταθλητής αναδείχτηκε νικητής, μετά τα 400μ. μικτή και στα 200μ. του ίδιου αγωνίσματος, σημειώνοντας χρόνο 2:03.33. Παρ’ όλα αυτά, αξίζει να σημειωθεί ότι η επίδοσή του με 4:25.23 στα 400μ. μικτή αποτελεί ρεκόρ αγώνων. Από εκεί και πέρα, ο Παπαστάμος, υπενθυμίζεται πως ήταν μέλος της σκυτάλης 4×200 ελεύθερο, κατακτώντας ένα ακόμη χρυσό ενώ η επίδοση με 7:29.04 Παπαστάμος αποτελεί πανελλήνιο ρεκόρ εφήβων.

Από την πλευρά του, ο Αλέξανδρος Κάχρης, ολοκλήρωσε τη δική του παρουσία στο Γκρατς της Αυστρίας με μία 5η θέση στα 200μ. ελεύθερο με χρόνο 1:56.80. Καλύτερη επίδοση του Κάχρη ήταν στα 400μ. ελεύθερο με 4:02.05 όπου κέρδισε το χάλκινο μετάλλιο, ενώ, ακόμα, ήταν 4ος στα 200μ. ύπτιο με χρόνο 2:07.85.

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
ΔΕΥ29/04/2024

ΠΟΛΛΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΚΑΙ ΟΜΟΡΦΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ

Μια πολύ όμορφη εμπειρία έζησαν 15 αθλητές και αθλήτριες από το προαγωνιστικό τμήμα κολύμβησης του Ναυτικού Ομίλου Χανίων, συμμετέχοντας το …

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΤΡΕΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΣΤΟ ΒΑΘΡΟ Η ΚΑΜΙΣΑΚΗ ΣΤΟ “3Ο ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ FAMILY CUP MASTERS 2024”

Τρεις θέσεις στο βάθρο κατάφερε να εξασφαλίσει η Μαρία Καμισάκη σε αγώνες κολύμβησης Masters, οι οποίοι διεξήχθησαν στο Ιλίσιο κολυμβητήριο. …