Το ‘πιασε ο Στράτος και… κοντά στην παραμονή ο ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES!

Αλλο ένα εντυπωσιακό παιχνίδι πραγματοποιήθηκε στη σειρά των πλέι άουτ ανάμεσα στον Πανιώνιο, που αυτή τη φορά ήταν ο γηπεδούχος αφού το ματς διεξήχθη στη Νέα Σμύρνη και τον Ναυτικό Ομιλο Χανίων ΑΝΕΚ LINES.

Και αυτή τη φορά, το ματς οδηγήθηκε στη διαδικασία των πέναλτι, με την ομάδα του Ηλία Μαχαίρα να αποδεικνύεται πιο ψύχραιμη ενώ χάρη στη μεγάλη απόκρουση του Στράτου Λεβεντάκη στην εκτέλεση του Μπργκούλιαν κατάφερε να φτάσει στη μεγάλη νίκη, παίρνοντας έτσι το προβάδισμα για την παραμονή στην Α1. Το μόνο που έχει να κάνει ο ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES είναι να καταφέρει την Κυριακή (6/5, 15:30) να κερδίσει, στο τρίτο παιχνίδι της σειράς που θα πραγματοποιηθεί στα Χανιά, εξασφαλίζοντας έτσι το μεγάλο του στόχο.

Ο ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES έδειξε και πάλι μεγάλα αποθέματα ψυχής και παρότι βρέθηκε να μένει πίσω στο σκορ στα μισά του αγώνα με 3 γκολ διαφορά (7-4), κατάφερε να ισοφαρίσει σε 7-7 στο 3ο 8λεπτο, κάνοντας την ολική επαναφορά. Ένα λεπτό πριν το τέλος προηγήθηκε με το γκολ του Μάνθου Βουλγαράκη με 10-9, ωστόσο ο Πανιώνιος απάντησε στην επόμενη επίθεση σε 10-10 στα 50 δευτερόλεπτα, με συνέπεια το παιχνίδι να οδηγηθεί στα πέναλτι. Εκεί, ο ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES έδειξε για μια ακόμη φορά εύστοχος και αποφασιστικός, ενώ καθοριστική αποδείχτηκε η απόκρουση από τον Λεβεντάκη στο πέναλτι του Μπργκούλιαν, χαρίζοντας έτσι στην ομάδα του τη μεγάλη νίκη!

• Μπργκούλιαν: αποκρούει ο Λεβεντάκης

Πανιώνιος-ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES 16-17 (κ.δ. 10-10, πεν. 6-7)

Τα 8λεπτα: 5-3, 2-1, 1-3, 2-3

Πανιώνιος: Σιάχος, Θεοδόσης-Παπαλουκάς 1, Περόπουλος, Κουτσιαλής 3, Μπργκούλιαν 1, Κουλιεράκης 1, Καλαϊτζής 1, Φαναριώτογλου, Παπαποστόλου 2, Σταυρόπουλος, Βέκκος, Ποταμιάνος, Μαντής, Δημακόπουλος, Παπαδόπουλος

Ν.Ο. Χανίων ΑΝΕΚ LINES: Λεβεντάκης, Παπαδόπουλος, Πολύζος, Ναστράν 1, Αγιωργούσης, Πετρόχειλος, Βουλγαράκης 1, Χαριτάκης 3, Μπαριωτάκης, Φλώρος, Μαραγκουδάκης, Μαζοκοπάκης, Πολογεώργης, Αβέρκα 5, Χάλαρης

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
ΠΑΡ26/04/2024

ΠΡΩΤΟ ΒΗΜΑ ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΟΥ ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES

Το πρώτο βήμα για την παραμονή στην Α1 κατηγορία πραγματοποίησε ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων ΑΝΕΚ LINES, επικρατώντας στο ματς των …

ΠΕΜ25/04/2024

ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ Ο ΝΟΧ ANEK LINES

Ολοκληρώθηκαν οι υποχρεώσεις για τον Ναυτικό Ομιλο Χανίων ΑΝΕΚ LINES την φετινή περίοδο στην Α1 Εθνική κατηγορία. Η ομάδα του …