Κέρδισε και τη Χίο ο ΝΟΧ ANEK LINES

Συνέχεια στις νίκες έδωσε ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων ANEK LINES επικρατώντας στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Χίου με 14-11.

Η ομάδα του Ηλία Μαχαίρα παρατείνει έτσι το νικηφόρο σερί ενώ δείχνει να διακατέχεται από μια πολύ καλή αγωνιστική κατάσταση. Αξιοποιώντας και πάλι την έδρα της έφτασε στην τρίτη της νίκη για φέτος και αν μη τι άλλο ατενίζει την συνέχεια με αισιοδοξία.

Ο ΝΟΧ ANEK LINES ξεκίνησε το παιχνίδι δυναμικά, παίρνοντας το προβάδισμα στο α’ 8λεπτο με 4-2, ενώ έκλεισε το ημίχρονο με 7-4. Στο β’ μέρος, η Χίος ισορρόπησε, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται στο 14-11.

Κορυφαίος σε απόδοση παίκτης για τους γηπεδούχους ο Χατζηκυριακάκης που σκόραρε 4 γκολ, ενώ ο Νάστραν σκόραρε 3 γκολ.

Ν.Ο. Χανίων ANEK LINES – Χίος 14-11

Τα 8λεπτα: 4-2, 3-2, 3-3, 4-4.

ΝΟΧ ANEK LINES (Ηλίας Μαχαίρας): Λεβεντάκης, Παπαδόπουλος 1, Λιτσάκης, Νάστραν 3, Χατζηκυριακάκης 4, Μπατάκης, Βουλγαράκης 1, Χαριτάκης 1, Μπαριωτάκης 1, Κατσουλάκης 2, Αγιωργούσης 1, Μαζοκοπάκης, Πολογεώργης, Αποστολάκης, Τριποδάκης.

Χίος (Μάκης Μικέδης): Γρηγοριάδης, Μιμίδης Σ. 3, Καρακούρος Μ. 3, Τζελάτης, Παππάς, Μιμίδης Μ., Κανδριόγλου, Μόκκας, Γαβαλάς Σπ., Μπλάζεβιτς 5, Ντούλος, Καρακούρος Ι., Κόλιας.

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
ΠΕΜ25/04/2024

ΠΡΩΤΟ ΜΑΤΣ… ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΟΥ ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES

Ξεκινά την Παρασκευή (26/4) η προσπάθεια για την επίτευξη του βασικού στόχου που είχε τεθεί εξ αρχής για την γυναικεία …

ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ Ο ΝΟΧ ANEK LINES

Ολοκληρώθηκαν οι υποχρεώσεις για τον Ναυτικό Ομιλο Χανίων ΑΝΕΚ LINES την φετινή περίοδο στην Α1 Εθνική κατηγορία. Η ομάδα του …