Ικανοποιητική παρουσία στην Ημερίδα του Ηρακλείου

Ικανοποιητική ήταν η παρουσία για τον Ναυτικό Ομιλο Χανίων στη 2η ημερίδα Gran Prix και στην ημερίδα προαγωνιστικών που πραγματοποιήθηκε στο Κολυμβητήριο Ηρακλείου το σαββατοκύριακο 25 και 26 Νοεμβρίου.

Ως επί το πλείστον, οι συμμετοχές για τον ΝΟΧ αφορούσαν την προαγωνιστική κατηγορία και συγκεκριμένα τις ηλικίες 10 και 11 ετών. Ουσιαστικά, για τα παιδιά ήταν η πρώτη τους φετινή συμμετοχή σε αγώνες, αφού στην προηγούμενη ημερίδα που είχε διεξαχθεί στον Αγιο Νικόλαο πήραν μέρος τα παιδιά ηλικίας 12 ετών.

Από εκεί και πέρα, στην ημερίδα Gran Prix συμμετείχαν από την αγωνιστική ομάδα του ΝΟΧ, τρία κορίτσια, οι Δέσποινα Κόρακα, Αργυρώ Μαλεκάκη και Νίκη Μουντουράκη.

Το θετικό ήταν ότι οι προπονητές του Ναυτικού Ομίλου έβγαλαν χρήσιμα συμπεράσματα και πλέον σειρά παίρνει η επόμενη ημερίδα που αναμένεται μέσα στο Δεκέμβριο, αυτή τη φορά στα Χανιά.

Αναλυτικά τα πλήρη αποτελέσματα για τους αθλητές-τριες του ΝΟΧ είναι τα εξής:

• 50μ. ελεύθερο
Γυναικών
9η θέση Μουντουράκη Νίκη 00:31.25
Προαγωνιστικά Αγόρια
5. Δήμου Δημήτριος 00:34.34
12. Βαρυπατάκης Ιωάννης 00:36.70
17. Τρουλάκης Αντώνιος 00:38.04
30. Ανδρεαδάκης Ανδρέας 00:40.43
35. Βαζάκας Δημήτρης-Παναγιώτης 00:41.42
39. Κουργιαντάκης Χρήστος 00:42.29
50. Νικολάου Γεώργιος 00:44.26
58. Αλιμπράντης Ωρίωνας 00:47.27
Προαγωνιστικά Κορίτσια
10. Κυριακοπούλου Νικολέτα 00:36.95
17. Περράκη Μαρία 00:37.94
32. Σεργάκη Κυριακή 00:42.05
33. Καμαριωτάκη Βασιλική 00:42.30
39. Χατζάκη Ιωάννα 00:43.54
49. Μετζιδάκη Αγγελική 00:45.62
55. Βαρυπατάκη Αννα 00:47.63
57. Χαβρέ Αλεξάνδρα 00:47.83
58. Μανάκου Ελένη 00:48.24
63. Μαραβέλια Ιωάννα 00:49.24

• 100μ. ελεύθερο
Γυναικών
10. Μουντουράκη Νίκη 01:07.71
Προαγωνιστικά Αγόρια
15. Μηλιάκης Αντώνιος 01:22.23
26. Βαρυπατάκης Ιωάννης 01:26.12
39. Βαζάκας Δημήτρης-Παναγιώτης 01:31.86
41. Κολομβοτζάκης Δημήτριος 01:32.82
46. Κουργιαντάκης Χρήστος 01:34.50
52. Ανδρεαδάκης Ανδρέας 01:38.39
Προαγωνιστικά Κορίτσια
2. Κονταξάκη Ελευθερία 01:19.04
3. Γιαννουλάκη Αναστασία 01:19.12
19. Πιτσιτάκη Ερατώ 01:26.17
23. Κυριακοπούλου Νικολέτα 01:28.67
45. Χατζάκη Ιωάννα 01:38.81
46. Καμαριωτάκη Βασιλική 01:39.27
47. Παραδά Μαρία 01:39.58
51. Πυροβολάκη Ζαφειρία 01:40.78
55. Μαλεκάκη Ερασμία 01:42.00

• 200μ. ελεύθερο
Γυναικών
4. Μουντουράκη Νίκη 02:25.30
Προαγωνιστικά Αγόρια
9. Μηλιάκης Αντώνιος 02:53.58
10. Δήμου Δημήτριος 02:54.98
11. Καλογερής Γεώργιος 02:55.58
12. Τρουλάκης Αντώνιος 03:01.23
13. Αντωνογιαννάκης Φίλιππος 03:01.69
21. Κολομβοτζάκης Δημήτριος 03:12.80
Προαγωνιστικά Κορίτσια
13. Κόρακα Πολυξένη 03:11.64
15. Κανδανολέων Ελεάννα 03:15.99

• 50μ. ύπτιο
Προαγωνιστικά Αγόρια
2. Βαρυπατάκης Ιωάννης 00:44.24
4. Βαζάκας Δημήτρης-Παναγιώτης 00:45.05
6. Κουργιαντάκης Χρήστος 00:45.50
Προαγωνιστικά Κορίτσια
1. Κονταξάκη Ελευθερία 00:40.46
2. Γιαννουλάκη Αναστασία 00:40.58
10. Κυριακουλάκη Μελίνα 00:45.49
12. Παρασκάκη Αλκηστις 00:47.49
19. Καμαριωτάκη Βασιλική 00:50.00
20. Χατζάκη Ιωάννα 00:50.47
22. Βαρυπατάκη Αννα 00:50.95
26. Χαβρέ Αλεξάνδρα 00:52.32
27. Μετζιδάκη Αγγελική 00:52.88
34. Παραδά Μαρία 00:57.99
35. Μαραβέλια Ιωάννα 00:58.00

• 100μ. ύπτιο
Γυναικών
6. Κόρακα Δέσποινα 01:19.01
Προαγωνιστικά Αγόρια
3. Καλογερής Γεώργιος 01:30.33
8. Πιτσουλάκης Ευάγγελος 01:33.70
9. Αντωνογιαννάκης Φίλιππος 01:34.19
13. Κολομβοτζάκης Δημήτριος 01:39.40
Προαγωνιστικά Κορίτσια
3. Κονταξάκη Ελευθερία 01:29.99
4. Γιαννουλάκη Αναστασία 01:31.68
11. Πιτσιτάκη Ερατώ 01:36.30
12. Κόρακα Πολυξένη 01:36.76
14. Κανδανολέων Ελεάννα 01:37.77
20. Παρασκάκη Αλκηστις 01:43.78
21. Φυλλαδιτάκη Μελίνα 01:44.17
27. Μαλεκάκη Ερασμία 01:49.77

• 200μ. ύπτιο
Γυναικών
6. Κόρακα Δέσποινα 02:50.44
9. Μαλεκάκη Αργυρώ 02:56.69
Προαγωνιστικά Κορίτσια
3. Κόρακα Πολυξένη 03:19.95

• 50μ. πεταλούδα
Προαγωνιστικά Αγόρια
9. Πιτσουλάκης Ευάγγελος 00:41.71
Προαγωνιστικά Κορίτσια
11. Περράκη Μαρία 00:52.06

• 50μ. πρόσθιο
Γυναικών
26. Μουντουράκη Νίκη 00:44.92
Προαγωνιστικά Αγόρια
13. Δήμου Δημήτριος 00:48.97
16. Πιτσουλάκης Ευάγγελος 00:50.05
17. Σκουνάκης Αντώνιος 00:50.87
19. Τρουλάκης Αντώνιος 00:51.67
25. Θωμάκης Νικόλαος 00:53.54
32. Αλιμπράντης Ωρίωνας 00:58.47
34. Νικολάου Γεώργιος 00:59.67
Προαγωνιστικά Κορίτσια
16. Περράκη Μαρία 00:53.63
25. Φυλλαδιτάκη Μελίνα 00:56.91
27. Μαραγκουδάκη Αναστασία 00:57.07
33. Χαβρέ Αλεξάνδρα 00:59.02
35. Μαραβέλια Ιωάννα 00:59.85
39. Σεργάκη Κυριακή 01:01.17
41. Μανάκου Ελένη 01:01.65
44. Παρασκάκη Αλκηστις 01:02.65

• 100μ. πρόσθιο
Προαγωνιστικά Αγόρια
12. Σκουνάκης Αντώνιος 01:47.36
20. Θωμάκης Νικόλαος 01:52.88
24. Αλιμπράντης Ωρίωνας 02:05.44
Προαγωνιστικά Κορίτσια
9. Κυριακοπούλου Νικολέτα 01:48.12
20. Πυροβολάκη Ζαφειρία 01:57.31
25. Φυλλαδιτάκη Μελίνα 01:59.86
27. Μαραγκουδάκη Αναστασία 02:01.15

• 200μ. πρόσθιο
Προαγωνιστικά Αγόρια
6. Σκουνάκης Αντώνιος 03:39.55

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
ΠΕΜ15/11/2018

ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΝΙΚΟΛΑΟ

Από τον Αγιο Νικόλαο, στο πλαίσιο της προκριματικής ημερίδας Grand Prix ξεκινούν αυτό το Σαββατοκύριακο (17 και 18/11) οι υποχρεώσεις …

Περισσοτερα
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
ΚΥΡ14/10/2018

ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΚΗ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΓΙΑ ΠΑΠΑΣΤΑΜΟ – ΤΖΙΛΙΒΑΚΗ

Συνέντευξη στην ραδιοφωνική εκπομπή «Πολιτισμός Εν Κινήσει» και στην Ανδρονίκη Κοκοτσάκη παρέθεσε ο πρωταθλητής κολύμβησης του Ναυτικού Ομίλου Χανίων, Απόστολος …

Περισσοτερα
ANEK

Enetikon Restaurant

Ocean Lifeguard

Χορηγοι
ΣΥΝΚΑ