Ξεκινούν τα πανελλήνια για το κανόε καγιάκ
![](https://nox.gr/wp-content/uploads/2022/11/NOX-Kanoe-kayak-Kournas-Korissioi-11.jpg)
Ξεκινούν οι μεγάλες και σημαντικές διοργανώσεις για τους αθλητές του Ναυτικού Ομίλου Χανίων στο κανόε καγιάκ, καθώς την Κυριακή 2 Απριλίου θα πάρουν μέρος στο πανελλήνιο πρωτάθλημα μεγάλων αποστάσεων όλων των κατηγοριών με τους αγώνες να φιλοξενούνται στην λιμνοθάλασσα Αιτωλικού.
Η ομάδα του Μανώλη Αγγελάκη θα πάρει μέρος με 20 αθλητές και αθλήτριες οι οποίοι θα διεκδικήσουν τις καλύτερες δυνατές επιδόσεις, επιδιώκοντας να φέρουν για άλλη μια φορά όσο το δυνατόν ψηλότερα τον Ναυτικό Ομιλο.
Αναλυτικότερα οι συμμετοχές είναι οι εξής: Αναγνωστόπουλος Α., Διακάκης Ν., Μοστιτσόγλου Οδ., Μοστιτσόγλου Κ., Κονταξάκης Ν., Νάκης Ν., Ξυρουχάκης Μ., Ηλιάκης Γ., Κακαβελάκης Κ., Κακαβελάκης Δ., Καζάκος Μ., Παπαδάκης Ν., Αλεξανδράκη Ευτ., Κισσαμιτάκη Αικ., Κουκλινού Μ., Κουκλινού Σ., Λαβράνου Α., Βομβολάκη Σ., Καστανάκη Α. και Ζαμπετάκη Μ.
Συνοδοί της αποστολής είναι ο προπονητής Μανώλης Αγγελάκης και οι κ.κ. Κακαβελακης Γεώργιος και Νάκης Γεώργιος.
Αρωγός στην προσπάθεια του τμήματος κανόε καγιάκ είναι ο επίσημος χορηγός, ΑΝΕΚ LINES, καθώς και ο σύλλογος γονέων & φίλων καγιάκ Ν.Ο. Χανίων.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
![](https://nox.gr/wp-content/uploads/2024/02/NOX-kanoe-kayak-ANEK-LINES-11.jpg)
ΞΑΝΑ ΣΤΟΝ ΣΧΟΙΝΙΑ Η ΟΜΑΔΑ ΚΑΝΟΕ ΚΑΓΙΑΚ
Σ’ ένα ακόμα πανελλήνιο πρωτάθλημα, αυτό του κανόε καγιάκ Sprint, ετοιμάζεται να λάβει μέρος ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων ΑΝΕΚ LINES. …
![](https://nox.gr/wp-content/uploads/2024/07/NOX-kanoekayak-anaptyksis-5.jpg)
ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΣΤΟ ΚΑΝΟΕ ΚΑΓΙΑΚ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ SPRINT
Συνεχίζει να γράφει ιστορία το τμήμα κανόε καγιάκ του Ναυτικού Ομίλου Χανίων! Στο πλαίσιο του 28ου πανελληνίου πρωταθλήματος Ανάπτυξης Sprint …