Τρίτος στην Ελλάδα ο Ναυτικός Ομιλος

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε η συμμετοχή για τον Ναυτικό Ομιλο Χανίων στο πανελλήνιο πρωτάθλημα κατηγοριών τεχνικής κολύμβησης, οι αγώνες του οποίου φιλοξενήθηκαν για τέσσερις ημέρες (27-30/7) στο Ποσειδώνιο κολυμβητήριο Θεσσαλονίκης.

Η ομάδα του Ηλία Καλαμαρίδη σφράγισε την 3η θέση στη γενική κατάταξη, καταφέρνοντας να είναι 2η στην κατηγορία των γυναικών και 5η σε αυτή την ανδρών.

Ειδικότερα, οι επιδόσεις για τον Ναυτικό Ομιλο επιβεβαιώνουν για μια ακόμα χρονιά τη δυναμική του, αλλά και πως παραμένει από τους μεγάλους πρωταγωνιστές του αθλήματος.

Η συγκομιδή των μεταλλίων ανήλθε συνολικά στα 38, με τους αθλητές και αθλήτριες του ΝΟ Χανίων να σφραγίζουν 9 χρυσά, 13 ασημένια και 16 χάλκινα σε ατομικά και ομαδικά αγωνίσματα.

Αναλυτικότερα οι επιδόσεις τους στο πλαίσιο της τέταρτης και τελευταίας ημέρας των αγώνων έχουν ως εξής:

Χρυσό μετάλλιο

• Τρουλλινός Νικόλαος / Κονταξάκη Ελευθερία / Χατζηδάκης Βασίλειος / Περάκη Γεωργία 4×100μ. διπλά πέδιλα mixed ανδρών/γυναικών 03:11.09
• Βλαχαντώνη Παναγιώτα 50μ. διπλά πέδιλα κορασίδων 00:23.57
• Χατζηπλή Ευαγγελία 400μ. Υ/Β κορασίδων 03:38.20

Ασημένιο μετάλλιο

• Κονταξάκη Ελευθερία 50μ. άπνοη νεανίδων 00:18.14
• Ρημαντωνάκης Κωνσταντίνος / Βλαχαντώνη Παναγιώτα /Λιόλιος Εμμανουήλ / Περάκη Γεωργία 4×100μ. διπλά πέδιλα mixed εφήβων / νεανίδων 03:10.56
• Δασκαλάκη Κωνσταντίνα 100μ. Υ/Β παγκορασίδων Α 00:48.12

Χάλκινο μετάλλιο

• Χατζηπλή Ευαγγελία / Παπαντωνάκη Μαρία / Κονταξάκη Ελευθερία / Περάκη Γεωργία 4×100μ. επιφάνεια νεανίδων 02:59.75
• Καντιάνη Ειρήνη 100μ. Υ/Β παγκορασίδων Α 00:48.26
• Ανδριανάκη Γεωργία 200μ. επιφάνεια παγκορασίδων Β 01:51.03

4η θέση

• Χατζηδάκη Ελευθερία 50μ. επιφάνεια κορασίδων 00:20.21
• Μπριτζολάκης Φώτιος / Παρδαλάκη Αντωνία Ευτυχία / Ανδρεαδάκης Ελευθέριος / Ανδριανάκη Γεωργία 4×50μ. επιφάνεια mixed παμπαίδων/παγκορασίδων Α 01:31.18
• Μπριτζολάκης Φώτιος 100μ. Υ/Β παμπαίδων Α 00:58.24

5η θέση

• Μπελώνη Αφροδίτη 400μ. Υ/Β κορασίδων 03:53.27
• Δασκαλάκη Κωνσταντίνα 200μ. επιφάνεια παγκορασίδων Α 01:52.34
• Παρδαλάκη Αντωνία Ευτυχία 200μ. επιφάνεια παγκορασίδων Β 01:51.34
• Τρουλλινός Νικόλαος 400μ. διπλά πέδιλα ανδρών 03:56.61
• Ναναδάκης Παύλος 400μ. Υ/Β παίδων 03:43.11
• Φραγκιουδάκης Ελευθέριος / Χατζηδάκη Ελευθερία / Πρασιανάκης Γεώργιος / Παπαντωνάκη Μαρία 4×50μ. επιφάνεια mixed παίδων/κορασίδων 01:20.44
• Ναναδάκης Γεώργιος 200μ. επιφάνεια παμπαίδων Β 02:10.15

6η θέση

• Κογιαννάκη Κωνσταντίνα 400μ. Υ/Β νεανίδων 03:54.27
• Καντιάνη Ειρήνη 200μ. επιφάνεια παγκορασίδων Α 01:54.08
• Γκεσούλης Δημήτριος 400μ. Υ/Β εφήβων 03:27.46
• Λιόλιος Εμμανουήλ / Γκεσούλης Δημήτριος / Πιτσουλάκης Ευάγγελος / Ρημαντωνάκης Κωνσταντίνος 4×100μ. επιφάνεια εφήβων 02:46.76

7η θέση

• Παπαντωνάκη Μαρία 50μ. διπλά πέδιλα κορασίδων 00:24.79
• Χατζηδάκης Βασίλειος 50μ. άπνοη ανδρών 00:15.78
• Γερουλάκης Ιωάννης 800μ. επιφάνεια παίδων 08:11.42

8η θέση

• Φραγκιουδάκης Δημήτριος 200μ. επιφάνεια παμπαίδων Α 02:00.49

9η θέση

• Αλπάντη Μαρία 200μ. επιφάνεια παγκορασίδων Β 01:55.25
• Κατσομπενάκης Νικόλαος 50μ. επιφάνεια παίδων 00:20.20

10η θέση

• Μήτση Ηλιάνα 400μ. Υ/Β νεανίδων 2007 03:56.82

11η θέση

• Μπαδιερίτη Νίκη 800μ. επιφάνεια κορασίδων 08:17.81
• Ρημαντωνάκης Κωνσταντίνος 50μ. άπνοη εφήβων 00:17.09

12η θέση

• Γερουλάκη Δέσποινα 800μ. επιφάνεια κορασίδων 08:20.76
• Χίνος Κυριάκος 200μ. επιφάνεια παμπαίδων Α 02:08.93

13η θέση

• Παπουτσάκη Βασιλική 50μ. επιφάνεια κορασίδων 00:21.92
• Βασιλαντωνάκης Στυλιανός 200μ. επιφάνεια παμπαίδων Α 02:10.98

14η θέση

• Πιτσουλάκης Ευάγγελος 50μ. άπνοη εφήβων 00:17.46

15η θέση

• Βασιλάκη Πηνελόπη 200μ. επιφάνεια παγκορασίδων Α 02:03.91
• Δήμου Δημήτριος 400μ. Υ/Β εφήβων 03:41.39

16η θέση

• Μαραγκουδάκη Αναστασία 800μ. επιφάνεια κορασίδων Α 08:35.32
• Χαβαλεδάκης Δημήτριος 200μ. διπλά πέδιλα παμπαίδων Β 02:39.16

17η θέση

• Ξιφανταράκη Αριστέα 200μ. επιφάνεια παγκορασίδων Α 02:10.70

18η θέση

• Μπαλολάκη Μιχαέλα 50μ. άπνοη νεανίδων 00:19.99

19η θέση

• Χαβρές Λάμπρος 50μ. επιφάνεια παίδων 00:22.52

20ή θέση

• Μαραγκουδάκη Γαβριέλα 50μ. διπλά πέδιλα κορασίδων 00:26.40

21η θέση

• Μπελώνη Αφροδίτη 50μ. επιφάνεια κορασίδων 00:22.80

22η θέση

• Μουντάκης Οδυσσέας 50μ. άπνοη εφήβων 00:18.32

25η θέση

• Μουτσάι Αλέσσια 50μ. επιφάνεια κορασίδων 00:23.78

28η θέση

• Παριωτάκη Αντωνία 50μ. επιφάνεια κορασίδων 00:25.74
• Παριωτάκη Αντωνία 50μ. διπλά πέδιλα κορασίδων 00:28.35

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
ΠΑΡ17/05/2024

ΕΠΙΣΗΜΑ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΠΕΡΑΚΗ ΚΑΙ ΒΛΑΧΑΝΤΩΝΗ

Τη χαρά να διαθέτει για μια ακόμη χρονιά δύο αθλήτριές του στις μεγάλες διεθνείς διοργανώσεις τεχνικής κολύμβησης έχει Ναυτικός Ομιλος …

Περισσοτερα
ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
ΚΥΡ12/05/2024

ΟΡΙΟ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟΥ Η ΧΑΤΖΗΔΑΚΗ, 3ΟΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ Ο ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

Ιδανικά ολοκληρώθηκε η συμμετοχή για τον Ναυτικό Ομιλο Χανίων στο εθνικό πρωτάθλημα τεχνικής κολύμβησης που φιλοξενήθηκε το τελευταίο τριήμερο (10-12/5) …

Περισσοτερα
Summer Sport Camp NOX
ANEK

nox.elgrecotours.gr

Φροντιστήρια Πουκαμισάς

Creta Farms

Pizza Fan

Enetikon Restaurant

Ocean Lifeguard

Χορηγοι
ΣΥΝΚΑ