Συνεχίζουν ανοδικά οι γυναίκες του ΝΟΧ ANEK LINES
![](https://nox.gr/wp-content/uploads/2024/04/Kavakoutsi-POLO-gynaikes-NOX-Ilisiakos-8.jpg)
Εύκολο ήταν το έργο για τη γυναικεία ομάδα του ΝΟ Χανίων ANEK LINES απέναντι στον Ηλυσιακό, το εμπόδιο του οποίου ξεπέρασε με 21-12.
Η ομάδα του Γιώργου Κατσουλάκη φτάνει έτσι στην τέταρτη νίκη της γι’ αυτή τη σεζόν και στους 15 βαθμούς, δίνοντας συνέχεια στις καλές της εμφανίσεις, ενώ προσδοκά επίσης να σταθεί πολύ καλά και στο νέο παιχνίδι που την περιμένει μέσα σε λίγες ώρες (14/4, 12:00) απέναντι στον Αλιμο.
Τα κορίτσια του ΝΟΧ ANEK LINES ξεκίνησαν… αγριεμένα την αναμέτρηση όπως δηλώνει το επί μέρους 9-1 της πρώτης περιόδου, διάστημα στο οποίο ουσιαστικά “καθάρισαν” την υπόθεση νίκη. Πιο ισορροπημένα ήταν τα πράγματα στη β’ περίοδο με τις δυο ομάδες να σκοράρουν από ένα τέρμα, ωστόσο στην επόμενο περίοδο ο ΝΟΧ ANEK LINES αύξησε το προβάδισμά του, δείχνοντας πολύ αποτελεσματικός στην επίθεση (16-5). Στο τελευταίο οκτάλεπτο το ματς έγινε ακόμα πιο ανοικτό, οπότε και σημειώθηκαν συνολικά δώδεκα τέρματα για το τελικό 21-12.
Εκπληκτικό παιχνίδι επιθετικά για την Ακάρι Ινάμπα η οποία σημείωσε 7 τέρματα, ενώ την ακολούθησε στο σκοράρισμα η Καβακούτσι πετυχαίνοντας 4 γκολ.
Διαιτητές: Βόσικας – Καζούλης
Οκτάλεπτα: 9-3, 1-1, 6-1, 5-7
ΝΟ Χανίων ANEK LINES (Γιώργος Κατσουλάκης): Πασβάντη, Τρουλάκη 3, Ινάμπα 7, Φουράκη 2, Παπασηφάκη, Τσιουγκρή 3, Ζαχαράκη, Καβακούτσι 4, Καραδάκη, Κουνδουράκη Αικ. 1, Ιγνατίου, Πενταράκη 1, Κυριακοπούλου, Γλυνιαδάκη, Χαβρέ
Ηλυσιακός (Γιώργος Τσόκας): Πράπα, Λουκοπούλου, Καπόγη, Παπαφιλίππου, Παναγιώτι 4, Ξανθοπούλου 2, Κοκκίνου 1, Σκαρπαλέζου 3, Φελλά 1, Μανιάτη, Κατσώνη 1, Σκουμπάκη, Κανταλέα, Πετεινάτου, Κακλή
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
![](https://nox.gr/wp-content/uploads/2024/03/katsoulakis-Polo-NOX-Ethnikos-gynaikes-13.jpg)
ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΕ ΓΙΩΡΓΟ ΚΑΤΣΟΥΛΑΚΗ!
Ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων βρίσκεται στην ιδιαίτερα ευχάριστη θέση να ανακοινώσει ότι προπονητής της γυναικείας ομάδας πόλο και τη νέα …
![](https://nox.gr/wp-content/uploads/2024/07/xaralampopoulos2.jpg)
ΣΤΗΝ ΑΝΔΡΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΠΟΛΟ Ο ΧΑΡΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟΣ!
Ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την προσθήκη στην ανδρική ομάδα υδατοσφαίρισης του αθλητή, Χάρη Χαραλαμπόπουλου. …