Στόχος επετεύχθη! Στην Α1 οι γυναίκες!
![](https://nox.gr/wp-content/uploads/2023/02/Polo-gynaikes-A2-NOX-OFH-14.jpg)
Την άνοδο στην Α1 Εθνική κατηγορία πόλο γυναικών μετά από 15 ολόκληρα χρόνια γιορτάζει ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων!
Η ομάδα του Γιώργου Κατσουλάκη κατάφερε να φτάσει στη νίκη επί του Νηρέα Χαλανδρίου την Κυριακή το πρωί στο κολυμβητήριο Χανίων, κερδίζοντας με σκορ 11-5, με αποτέλεσμα να της εξασφαλίζει το ένα από τα δύο εισιτήρια ανόδου για το νέο πρωτάθλημα της Α1.
Ο ΝΟ Χανίων πετυχαίνει έτσι τον φετινό του στόχο και μάλιστα χωρίς να αγωνιά για το τι θα γίνει στο τρίτο και τελευταίο παιχνίδι που θα δώσει το απόγευμα (18:45) απέναντι στον Αρη.
Ο ΝΟΧ είχε εξαιρετική απόδοση κόντρα στον Νηρέα, στον οποίο δεν επέτρεψε να πιστέψει ότι μπορεί ν’ αποσπάσει το θετικό αποτέλεσμα.
ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ-ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 5-11
Διαιτητές: Κωνσταντινίδης – Μαρκοπούλου
Οκτάλεπτα: 2-4, 2-2, 0-2, 1-3
Νηρέας Χαλανδρίου (Μιχάλης Λαζαρίδης): Περάκη, Δασκαλάκη 1, Παπαφιλίππου, Γιαμπασάκου 1, Βυθούλκα, Κόλλια, Τσένου 2, Δασκαλάκη, Ρουσάκη 1, Καραχάλιου, Κακλή, Τσάγκα, Αγλαμίση, Βασιλικού
ΝΟ Χανίων (Γιώργος Κατσουλάκης): Κυριακοπούλου, Τρουλάκη, Φουράκη 1, Γλυνιαδάκη, Κουνδουράκη Αικ. 3, Σαραβελάκη, Μαυρέλου 2, Περδικάκη, Πλουμή, Μπαλωμενάκη 1, Μανωλιουδάκη Μ., Πενταράκη 4, Παπουδάκη, Γράσσου, Ζαχαράκη
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
![](https://nox.gr/wp-content/uploads/2024/03/katsoulakis-Polo-NOX-Ethnikos-gynaikes-13.jpg)
ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΕ ΓΙΩΡΓΟ ΚΑΤΣΟΥΛΑΚΗ!
Ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων βρίσκεται στην ιδιαίτερα ευχάριστη θέση να ανακοινώσει ότι προπονητής της γυναικείας ομάδας πόλο και τη νέα …
![](https://nox.gr/wp-content/uploads/2024/07/xaralampopoulos2.jpg)
ΣΤΗΝ ΑΝΔΡΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΠΟΛΟ Ο ΧΑΡΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟΣ!
Ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την προσθήκη στην ανδρική ομάδα υδατοσφαίρισης του αθλητή, Χάρη Χαραλαμπόπουλου. …