Στοίχισε το κακό ξεκίνημα – Ηττα με 8-6 από Εθνικό

Με ήττα ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στο 2018 ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων ΑΝΕΚ LINES την Παρασκευή το απόγευμα στο κολυμβητήριο Χανίων, χάνοντας με σκορ 8-6 από τον Εθνικό για την 11η και τελευταία για τον α’ γύρο αγωνιστική για την Α1 εθνική κατηγορία.

Η ομάδα του Ηλία Μαχαίρα είχε ένα κακό ξεκίνημα στο παιχνίδι, με αποτέλεσμα ο Εθνικός να το αξιοποιήσει, παίρνοντας έτσι μια διαφορά στο σκορ. Είναι χαρακτηριστικό ότι στο β’ 8λεπτο οι Πειραιώτες βρέθηκαν να προηγούνται με 5-0, αλλά από εκείνο το σημείο και μετά οι γηπεδούχοι ανέβασαν τους ρυθμούς τους με συνέπεια να ψαλιδίσουν τη διαφορά. Αυτή έφτασε μέχρι και στα δύο γκολ (4-6) στο τέλος του τρίτου 8λεπτου, όμως στο τέταρτο και τελευταίο, δύο γκολ από τους Παπαδόγκωνα και Καρούντζο ουσιαστικά χάρισαν τη νίκη στον Εθνικό, με τον ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES να περιορίζει τη διαφορά μέχρι το τέλος χάρη σε δύο εύστοχες εκτελέσεις πέναλτι από τον Γιώργο Κατσουλάκη.

Παρ’ όλα αυτά, η χανιώτικη ομάδα φιλοδοξεί η συνέχεια στο πρωτάθλημα να είναι καλύτερη και ήδη στο μυαλό των παικτών βρίσκεται το επόμενο παιχνίδι που είναι πάλι εντός έδρας αυτή τη φορά κόντρα στον Πανιώνιο.

Τα 8λεπτα: 0-3, 2-3, 2-0, 2-2

Διαιτητές: Πολυχρονόπουλος / Κραβαρίτης

Ν.Ο. Χανίων ΑΝΕΚ LINES (Ηλίας Μαχαίρας): Λεβεντάκης, Φλώρος, Πολύζος, Παπαδόπουλος, Αγιωργούσης, Αποστολάκης, Βουλγαράκης 1, Χαριτάκης, Μπαριωτάκης, Κατσουλάκης 4, Μαραγκουδάκης, Μαζοκοπάκης 1, Πολογεώργης, Χάλαρης, Παπαμανωλιουδάκης

Εθνικός (Φάνης Κουντουδιός): Τζωρτζάτος, Τζώρτζης, Θαλασσινός, Κόχειλας, Χονδροκούκης 1, Παπαγεωργίου, Παπαδόγκωνας 3, Καρούντζος 1, Φώσκολος 2, Μπεριστιάνος 1, Σκληρός, Πιτούλης, Πρωτοψάλτης, Μπραΐμης

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
ΔΕΥ29/04/2024

ΝΙΚΗΤΗΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΦΕΤΙΝΑ ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΑ Ο ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ!

Ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων ήταν ο νικητής των Βενιζελείων στο 2ο τουρνουά υδατοσφαίρισης που ολοκληρώθηκε με απόλυτη επιτυχία τη Μεγάλη …