Στη γ’ φάση οι έφηβοι με τρεις νέες άνετες νίκες
![](https://nox.gr/wp-content/uploads/2023/11/polo-paides-efivoi-NOX-Vouliagmeni.jpg)
Τρεις νέες άνετες νίκες κατάφερε να σημειώσει η εφηβική ομάδα πόλο του Ναυτικού Ομίλου Χανίων στο πλαίσιο των αγώνων που έδωσε για την β’ φάση του πανελληνίου πρωταθλήματος.
Η ομάδα του Βαγγέλη Βλαζάκη επιβλήθηκε κατά σειρά των ΝΟ Ρεθύμνου, Ακαδημίας Ηρακλείου και ΟΦΗ κι έτσι θα είναι παρούσα στην επόμενη γ’ φάση η οποία είναι προγραμματισμένη από 17 μέχρι 19 Μαΐου. Το πρώτο παιχνίδι δόθηκε στο κολυμβητήριο Χανίων ενώ τα υπόλοιπα του ομίλου Κρήτης στο κολυμβητήριο Ηρακλείου.
Η αποστολή για τον ΝΟ Χανίων στους αγώνες: Σάχου, Τζανακάκης, Σκουνάκης, Ριζωνάκης, Γεωρβασάκης, Ζουζούνης, Λιονάκης, Παπαδάκης Αντ., Παπαδάκης Νικ., Κρασαδάκης, Ξυφανταράκης, Χατζάκης, Κοκολάκης, Χαρκιολάκης, Νικολακάκης, Γράσσος, Μαραγκουδάκης και Δραμηλαράκης.
Αναλυτικά τ’ αποτελέσματα:
1η αγωνιστική
ΝΟ Χανίων-ΝΟ Ρεθύμνου 21-3
ΟΦΗ-Ακαδημία Ηρακλείου 13-7
2η αγωνιστική
ΟΦΗ-ΝΟ Ρεθύμνου 6-10
Ακαδημία Ηρακλείου-ΝΟ Χανίων 4-22
3η αγωνιστική
ΝΟ Ρεθύμνου-Ακαδημία Ηρακλείου 7-6
ΝΟ Χανίων-ΟΦΗ 22-4
Η βαθμολογία:
1. ΝΟ Χανίων 9
2. ΝΟ Ρεθύμνου 6
3. ΟΦΗ 3
——————————–
4. Ακαδημία Ηρακλείου 0
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
![](https://nox.gr/wp-content/uploads/2024/03/katsoulakis-Polo-NOX-Ethnikos-gynaikes-13.jpg)
ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΕ ΓΙΩΡΓΟ ΚΑΤΣΟΥΛΑΚΗ!
Ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων βρίσκεται στην ιδιαίτερα ευχάριστη θέση να ανακοινώσει ότι προπονητής της γυναικείας ομάδας πόλο και τη νέα …
![](https://nox.gr/wp-content/uploads/2024/07/xaralampopoulos2.jpg)
ΣΤΗΝ ΑΝΔΡΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΠΟΛΟ Ο ΧΑΡΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟΣ!
Ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την προσθήκη στην ανδρική ομάδα υδατοσφαίρισης του αθλητή, Χάρη Χαραλαμπόπουλου. …