Στα Ιωάννινα για τους Χειμερινούς αγώνες η αποστολή της τεχνικής
![](https://nox.gr/wp-content/uploads/2024/02/texniki-ioannina.jpg)
Ετοιμος για νέες επιτυχίες είναι ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων ο οποίος αρχής γενομένης από την Πέμπτη 8 Φεβρουαρίου μέχρι και την Κυριακή 11 του μήνα θα λάβει μέρος στην πρώτη φετινή κορυφαία εσωτερική διοργάνωση της περιόδου, τους Χειμερινούς αγώνες τεχνικής κολύμβησης κατηγοριών.
Οι αγώνες φιλοξενούνται στα Ιωάννινα, με τον ΝΟΧ να είναι ανάμεσα στις πολυπληθέστερες αποστολές, καθώς θα πάρει μέρος με 43 αθλητές και αθλήτριες.
Η διοργάνωση αποτελεί κριτήριο πρόκρισης -το 1ο της φετινής περιόδου- για τις Εθνικές μας ομάδες που θα μετάσχουν στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα νέων (Καλαϊπέδα, 25 Ιουνίου – 1η Ιουλίου) και το παγκόσμιο ανδρών – γυναικών (Βελιγράδι, 7-14 Ιουλίου).
Συνολικά μετέχουν 560 κολυμβητές / τριες από 32 σωματεία της χώρας.
Αναλυτικά η αποστολή είναι η εξής: Αλμπάντη, Ανδριανάκη, Βασιλάκη, Βασιλαντωνάκη, Βλαχαντώνη, Βλοντάκη, Γαροφαλάκη, Γερουλάκη, Γκεσούλης, Δασκαλάκη, Δήμου, Καβράκη, Καντιάνη, Κατσομπενάκης, Λούτα, Μαραγκουδάκη Αν., Μαραγκουδάκη Γαβ., Μαρκουλάκης, Μερλέμη, Μουντάκης, Μουτσάι, Μπαδιερίτης, Μπελώνη, Μπριτζολάκης, Ναναδάκης, Ξηφανταράκη, Παπαντωνάκη, Παπουτσάκη, Παρδαλάκη, Παριωτάκη, Περάκη, Πιτσουλάκης, Πρασιανάκης, Τρουλλινός, Φραγκιουδάκης Δημ., Φραγκιουδάκης Ελ., Χαβρές, Χατζηδάκη, Χατζηδάκης, Χατζηπλής, Χίνος.
ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ
Επίσης, ο ΝΟ Χανίων θα εκπροσωπηθεί και στους πρώτους αγώνες τεχνικής κολύμβησης βετεράνων που θα διεξαχθούν και αυτοί στα Ιωάννινα το Σαββατοκύριακο από τους αθλητές Κοκολινάκη Μιχάλη, Γαυγιωτάκη Σταύρο και Φουράκη Κατερίνα.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
![](https://nox.gr/wp-content/uploads/2024/07/texniki-NOX2-pagorasides-panellinio.jpg)
ΤΟ ΔΙΠΛΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΡΕΚΟΡ ΤΩΝ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α ΚΑΙ ΤΑ ΝΕΑ 16 ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΣΤΗ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Με διπλό πανελλήνιο ρεκόρ και την κατάκτηση ακόμα 16 μεταλλίων, φτάνοντας έτσι σε σύνολο τα 31, εξελίσσεται η συμμετοχή για …
![](https://nox.gr/wp-content/uploads/2024/07/texniki-NOX.jpg)
ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΜΕ 15 ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Με τους αθλητές και τις αθλήτριες του Ναυτικού Ομίλου Χανίων να κατακτούν πολλές θέσεις στο βάθρο ξεκίνησε η συμμετοχή τους …