Μεγάλο “διπλό” επί της Ηλιούπολης

Ένα ακόμα σπουδαίο “τρίποντο” για τον Ναυτικό Όμιλο Χανίων ΑΝΕΚ LINES ο οποίος μετά τον Πανιώνιο, επιβλήθηκε και της Ηλιούπολης με σκορ 6-3! Η Χανιώτικη ομάδα επιστρέφει έτσι στη βάση της με 2 πολύτιμες νίκες στα ισάριθμα ματς που έδωσε στην Αθήνα, γεγονός που την φέρνει πολύ κοντά στην παραμονή στην κατηγορία.

Όπως και στον αγώνα με τον Πανιώνιο, ο Ν.Ο.Χ. έθεσε τις βάσεις για τη νίκη από το πρώτο κιόλας 8λεπτο, παίρνοντας το προβάδισμα με 4-0. Το ημίχρονο έκλεισε με σκορ 4-1, για ν’ ανοίξει η ψαλίδα της διαφοράς στο 6-2 μετά το πέρας της τρίτης περιόδου. Το μόνο που κατάφερε η γηπεδούχος Ηλιούπολη, ήταν να πετύχει ένα ακόμη γκολ στην τελευταία περίοδο, διαμορφώνοντας το τελικό 3-6.

Μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Χαριτάκης που σημείωσε 3 τέρματα, ενώ τα υπόλοιπα πέτυχαν ο Μαζοκοπάκης (2) και ο Μπατάκης (1). Από την άλλη, 2 γκολ σημείωσε ο Φωτόπουλος και 1 ο Κουλιεράκης για την Ηλιούπολη.

Να σημειωθεί ότι την τεχνική καθοδήγηση για τη Χανιώτικη ομάδα, που έφτασε τους 9 βαθμούς, είχε ο Γιάννης Ζαγουράκης, λόγω της τιμωρίας του Μάκη Βολτυράκη στο παιχνίδι με τον Πανιώνιο.

Ν.Ο. ΧΑΝΙΩΝ ANEK LINES (Γιάννης Ζαγουράκης): Γαλανίδης, Κοκόνας, Σαρτζετάκης, Μπιτσάκης, Παπασηφάκης, Μπατάκης 1, Πετρόχειλος, Χαριτάκης 3, Μπίσμπας, Βιζυράκης, Βλοντάκης, Μαζοκοπάκης 2, Μυγιάκης, Σολογάνης

Τα 8λεπτα: 0-4, 1-0, 1-2, 1-0

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
ΠΕΜ02/05/2024

ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΟΥΝΔΟΥΡΑΚΗ ΚΑΙ ΠΑΣΒΑΝΤΗ

Για μια ακόμη φορά, οι Κατερίνα Κουνδουράκη και Βενετία Μαρία Πασβάντη κλήθηκαν από την Εθνική ομάδα πόλο κορασίδων. Η κλήση …

ΔΕΥ29/04/2024

ΝΙΚΗΤΗΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΦΕΤΙΝΑ ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΑ Ο ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ!

Ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων ήταν ο νικητής των Βενιζελείων στο 2ο τουρνουά υδατοσφαίρισης που ολοκληρώθηκε με απόλυτη επιτυχία τη Μεγάλη …