Πρώτη προπονητική συνάντηση για τους επίλεκτους
![](https://nox.gr/wp-content/uploads/2024/01/NOX-kolymvisi-Katsamakis-Mpotsaris-Skounakis.jpg)
Την πρώτη τους προπονητική συνάντηση για τη φετινή χρονιά αναμένεται να έχουν αυτό το Σάββατο (2/3) οι πέντε κολυμβητές και κολυμβήτριες του Ναυτικού Ομίλου Χανίων που έχουν περιληφθεί στο πρόγραμμα επίλεκτων.
Η συνάντηση έχει προγραμματιστεί να διεξαχθεί στο κολυμβητήριο Ηρακλείου σε επίπεδο περιφέρειας Κρήτης.
Ειδικότερα, ο ΝΟ Χανίων θα πάρει μέρος με τους Μανώλη Κατσαμάκη, Στέφανο Ιωάννη Μπότσαρη, Γεώργιο Σκουνάκη (κατηγορία παμπαίδες Β’), Ηλέκτρα Ξεζωνάκη και Δανάη Σταθάκη (προαγωνιστική κατηγορία).
Στόχος του προγράμματος της Ομοσπονδίας είναι η παρακολούθηση, καταγραφή και αξιολόγηση της εξέλιξης των κολυμβητών/τριων των πρώιμων αναπτυξιακών ηλικιών και η ενίσχυση των κινήτρων και η πολύπλευρη ανάπτυξη των κολυμβητικών ικανοτήτων τους σε όλα τα στυλ.
Η επιλογή των αθλητών του ΝΟΧ έγινε με βάση τα όρια που κατέρριψαν την περασμένη σεζόν και τις επιδόσεις που πέτυχαν.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
![](https://nox.gr/wp-content/uploads/2024/07/NOX-SitiAquathlon-masters-3.jpg)
ΣΤΟ ΒΑΘΡΟ ΤΩΝ ΝΙΚΗΤΩΝ ΚΟΚΟΛΙΝΑΚΗΣ, ΦΟΥΡΑΚΗ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΔΗΣ
Στο βάθρο των νικητών κατάφεραν ν’ ανέβουν οι Μιχάλης Κοκολινάκης, Κατερίνα Φουράκη και Δημήτρης Περιστερίδης οι οποίοι συμμετείχαν στο SitiAquathlon …
![](https://nox.gr/wp-content/uploads/2024/05/Pitsitaki-venizeleia-kolymvisi-22.jpg)
ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕ ΜΕ 9 ΜΕΤΑΛΛΙΑ Ο ΝΟΧ – 3Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΘΛΗΤΡΙΑ Η ΠΙΤΣΙΤΑΚΗ
Με την κατάκτηση δύο ακόμα μεταλλίων, φτάνοντας έτσι τα εννέα σε σύνολο ολοκληρώθηκε η συμμετοχή για τον Ναυτικό Ομιλο Χανίων …