Πρεμιέρα με νίκη για τους Νέους Άνδρες

Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του ο Ναυτικός Όμιλος Χανίων στο πανελλήνιο πρωτάθλημα πόλο Νέων Ανδρών. Η ομάδα του Μάκη Βολτυράκη επικράτησε με σκορ 10-6 της Γλυφάδας στον αγώνα που πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη (31/1) το βράδυ στο κολυμβητήριο της Νέας Σμύρνης, κάνοντας έτσι το πρώτο βήμα για πρόκριση στην τρίτη και τελική φάση της διοργάνωσης.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Ν.Ο.Χ. να παίρνει προβάδισμα τριών τερμάτων μετά την πρώτη περίοδο και τεσσάρων στο ημίχρονο (6-2). Στα άλλα δύο 8λεπτα οι δύο ομάδες μοιράστηκαν από 4 γκολ για να διαμορφωθεί το τελικό 10-6.

Ν.Ο.Χ. (Μάκης Βολτυράκης): Κουμής, Χατζηιωάννου, Κοκκονάς, Δασκαλάκης, Σκουμπάκης, Μαζοκοπάκης 4, Μυγιάκης, Βίσμπας, Παπασηφάκης, Μαρκάκης, Λειψάκης, Χατζηδάκης, Μπιτσάκης, Σολογάνης 1, Σαρτζετάκης 5.

8λεπτα: 3-0, 3-2, 2-2, 2-2

Επόμενο ματς είναι την Παρασκευή (1/2) το βράδυ στις 20.45 με αντίπαλο τον Πανιώνιο (κολ. Νέας Σμύρνης). Να σημειωθεί ότι την αποστολή συνοδεύουν ο έφορος υδατοσφαίρισης Κώστας Μαρκάκης και -ως βοηθός του Μάκη Βολτυράκη- ο Γιώργος Φραγκέδης.

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
ΠΕΜ02/05/2024

ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΟΥΝΔΟΥΡΑΚΗ ΚΑΙ ΠΑΣΒΑΝΤΗ

Για μια ακόμη φορά, οι Κατερίνα Κουνδουράκη και Βενετία Μαρία Πασβάντη κλήθηκαν από την Εθνική ομάδα πόλο κορασίδων. Η κλήση …

ΔΕΥ29/04/2024

ΝΙΚΗΤΗΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΦΕΤΙΝΑ ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΑ Ο ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ!

Ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων ήταν ο νικητής των Βενιζελείων στο 2ο τουρνουά υδατοσφαίρισης που ολοκληρώθηκε με απόλυτη επιτυχία τη Μεγάλη …