Πέντε κολυμβητές-τριες στο φετινό πρόγραμμα επίλεκτων της ΚΟΕ
![](https://nox.gr/wp-content/uploads/2024/01/NOX-kolymvisi-Katsamakis-Mpotsaris-Skounakis.jpg)
Τρεις κολυμβητές και δύο κολυμβήτριες του Ναυτικού Ομίλου Χανίων περιλήφθηκαν στη λίστα του προγράμματος επίλεκτων (B’) για την αγωνιστική περίοδο 2023-24 που ανακοίνωσε η ΚΟΕ.
Πρόκειται για τους Μανώλη Κατσαμάκη, Στέφανο Ιωάννη Μπότσαρη, και Γεώργιο Σκουνάκη οι οποίοι επιλέχθηκαν στην κατηγορία παμπαίδων Β’ (Κ13, γεν. 2011), ενώ τα κορίτσια που εντάχθηκαν αντίστοιχα είναι οι Ηλέκτρα Ξεζωνάκη και Δανάη Σταθάκη από την προαγωνιστική κατηγορία (Κ12, γεν. 2012).
Στόχος του προγράμματος της Ομοσπονδίας είναι η παρακολούθηση, καταγραφή και αξιολόγηση της εξέλιξης των κολυμβητών/τριων των πρώιμων αναπτυξιακών ηλικιών και η ενίσχυση των κινήτρων και η πολύπλευρη ανάπτυξη των κολυμβητικών ικανοτήτων τους σε όλα τα στυλ.
Η επιλογή των αθλητών του ΝΟΧ έγινε με βάση τα όρια που κατέρριψαν την περασμένη σεζόν, αλλά και οι επιδόσεις που πέτυχαν.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
![](https://nox.gr/wp-content/uploads/2024/07/NOX-SitiAquathlon-masters-3.jpg)
ΣΤΟ ΒΑΘΡΟ ΤΩΝ ΝΙΚΗΤΩΝ ΚΟΚΟΛΙΝΑΚΗΣ, ΦΟΥΡΑΚΗ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΔΗΣ
Στο βάθρο των νικητών κατάφεραν ν’ ανέβουν οι Μιχάλης Κοκολινάκης, Κατερίνα Φουράκη και Δημήτρης Περιστερίδης οι οποίοι συμμετείχαν στο SitiAquathlon …
![](https://nox.gr/wp-content/uploads/2024/05/Pitsitaki-venizeleia-kolymvisi-22.jpg)
ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕ ΜΕ 9 ΜΕΤΑΛΛΙΑ Ο ΝΟΧ – 3Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΘΛΗΤΡΙΑ Η ΠΙΤΣΙΤΑΚΗ
Με την κατάκτηση δύο ακόμα μεταλλίων, φτάνοντας έτσι τα εννέα σε σύνολο ολοκληρώθηκε η συμμετοχή για τον Ναυτικό Ομιλο Χανίων …