Πέμπτοι οι παμπαίδες Β στους Χειμερινούς

Με την κατάκτηση της 5ης θέσης στην γενική κατάταξη στην κατηγορία παμπαίδων Β ολοκληρώθηκε η δράση των νεαρών κολυμβητών και κολυμβητριών του ΝΟ Χανίων στους Χειμερινούς αγώνες κολύμβησης νοτ. Ελλάδας που φιλοξενήθηκαν το τελευταίο τριήμερο στο κολυμβητήριο του ΟΑΚΑ.

Ο Ναυτικός Ομιλος ήταν 5ος συνολικά και 11ος στη γενική κατάταξη παμπαίδων – παγκορασίδων Β, κάτι που οφείλεται στις αρκετά καλές επιδόσεις που σημειώθηκαν στη διοργάνωση. Επίσης, αξιοσημείωτη ήταν η παρουσία και για τους παμπαίδες – παγκορασίδες Α.

Στο πλαίσιο της τρίτης και τελευταίας ημέρας των αγώνων, οι καλύτερες επιδόσεις από τους αθλητές του ΝΟ Χανίων σημειώθηκαν από τη σκυτάλη 4×100μ. μικτή ομαδική η οποία κατέλαβε την 4η θέση ενώ στα ατομικά αγωνίσματα ο Μανώλης Κατσαμάκης αναδείχτηκε 5ος στο αγώνισμα των 200μ. πρόσθιο, ο δε Σερντίουκ ήταν 6ος στα 200μ. πεταλούδα στην κατηγορία παμπαίδων Α.

ΠΟΛΛΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΚΑΙ ΟΜΟΡΦΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ

Μια πολύ όμορφη εμπειρία έζησαν 15 αθλητές και αθλήτριες από το προαγωνιστικό τμήμα κολύμβησης του Ναυτικού Ομίλου Χανίων, συμμετέχοντας το …

Περισσοτερα
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΤΡΕΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΣΤΟ ΒΑΘΡΟ Η ΚΑΜΙΣΑΚΗ ΣΤΟ “3Ο ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ FAMILY CUP MASTERS 2024”

Τρεις θέσεις στο βάθρο κατάφερε να εξασφαλίσει η Μαρία Καμισάκη σε αγώνες κολύμβησης Masters, οι οποίοι διεξήχθησαν στο Ιλίσιο κολυμβητήριο. …