Νέος τίτλος για τον Ναυτικό Ομιλο! Πρωταθλητής Ελλάδος σπριντ για το 2023!
![](https://nox.gr/wp-content/uploads/2023/07/NOX-kanoe-kayak-2.jpg)
Μια νέα μεγάλη επιτυχία γιορτάζει ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων, καθώς η ομάδα κανόε καγιάκ αναδείχτηκε πρωταθλήτρια Ελλάδος στο πανελλήνιο πρωτάθλημα σπριντ που διεξήχθη το τριήμερο από Παρασκευή μέχρι και Κυριακή (21-23/7) στο ολυμπιακό κωπηλατοδρόμιο του Σχοινιά.
Επιβεβαιώνοντας μία παράδοση ετών, αλλά και την εξαιρετική ποιότητα των αθλητών και αθλητριών του, ο ΝΟ Χανίων κατέκτησε τον τίτλο, προσθέτοντας έτσι μία ακόμα μεγάλη διάκριση στο ενεργητικό του.
Ο απολογισμός για τον ΝΟ Χανίων συνδυάστηκε με την κατάκτηση συνολικά 28 μεταλλίων, 14 χρυσά, 12 ασημένια και 2 χάλκινα.
Αναλυτικά, οι πρωταθλητές Ελλάδας είναι οι εξής: Ομηρος Μοστιτσόγλου, Νικόλαος Διακάκης, Κων/νος Μοστιτσόγλου, Νικόλαος Κρίκωνας, Αναστάσης Αναγνωστόπουλος, Μάριος Ιωάννου, Νικόλαος Κονταξάκης, Νικόλαος Νάκης, Μανούσος Ξυρουχάκης, Γιώργος Ηλιάκης, Ευτυχία Αλεξανδράκη, Αικατερίνη Κισσαμιτάκη και Μαρινίκη Κουκλινού. Προπονητής: Μανώλης Αγγελάκης.
Θ’ ακολουθήσει πλούσιο και αναλυτικό αφιέρωμα!
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
![](https://nox.gr/wp-content/uploads/2024/02/NOX-kanoe-kayak-ANEK-LINES-11.jpg)
ΞΑΝΑ ΣΤΟΝ ΣΧΟΙΝΙΑ Η ΟΜΑΔΑ ΚΑΝΟΕ ΚΑΓΙΑΚ
Σ’ ένα ακόμα πανελλήνιο πρωτάθλημα, αυτό του κανόε καγιάκ Sprint, ετοιμάζεται να λάβει μέρος ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων ΑΝΕΚ LINES. …
![](https://nox.gr/wp-content/uploads/2024/07/NOX-kanoekayak-anaptyksis-5.jpg)
ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΣΤΟ ΚΑΝΟΕ ΚΑΓΙΑΚ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ SPRINT
Συνεχίζει να γράφει ιστορία το τμήμα κανόε καγιάκ του Ναυτικού Ομίλου Χανίων! Στο πλαίσιο του 28ου πανελληνίου πρωταθλήματος Ανάπτυξης Sprint …