Μετά το παγκόσμιο… το ευρωπαϊκό για Μοστιτσόγλου
![](https://nox.gr/wp-content/uploads/2023/07/mostitsoglou-kanoe-kayak-NOX.jpg)
Μια ακόμα μεγάλη πρόκληση περιμένει τον Ομηρο Μοστιτσόγλου. Ο πρωταθλητής του Ναυτικού Ομίλου Χανίων ανακοινώθηκε ότι συγκαταλέγεται στην αποστολή της Εθνικής μας ομάδας κανόε καγιάκ σπριντ η οποία θα πάρει μέρος στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα εφήβων/νεανίδων και νέων ανδρών/νέων γυναικών που θα πραγματοποιηθεί στην πόλη Μοντεμόρ της Πορτογαλίας μεταξύ 27-30 Ιουλίου.
Ο Μοστιτσόγλου βρίσκεται σ’ εξαιρετική κατάσταση όπως αποδείχτηκε με τη συμμετοχή του στο παγκόσμιο πρωτάθλημα όπου είχε πρωτοφανείς επιδόσεις για τα ελληνικά δεδομένα, κατακτώντας μία 4η και μία 5η θέση.
Η αναχώρηση της ελληνικής αποστολής είναι προγραμματισμένη για την Τετάρτη 26 Ιουλίου ενώ η επιστροφή της στις 31 του μήνα.
Εκτός του πρωταθλητή του ΝΟ Χανίων την ελληνική αποστολή συνθέτουν οι Χρήστος Μάτσας, Μαργαρίτα-Ελευθερία Δουμενή, Σοφία Παυλή και Μαρκέλλα-Νίνα Κάβουρα.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
![](https://nox.gr/wp-content/uploads/2024/02/NOX-kanoe-kayak-ANEK-LINES-11.jpg)
ΞΑΝΑ ΣΤΟΝ ΣΧΟΙΝΙΑ Η ΟΜΑΔΑ ΚΑΝΟΕ ΚΑΓΙΑΚ
Σ’ ένα ακόμα πανελλήνιο πρωτάθλημα, αυτό του κανόε καγιάκ Sprint, ετοιμάζεται να λάβει μέρος ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων ΑΝΕΚ LINES. …
![](https://nox.gr/wp-content/uploads/2024/07/NOX-kanoekayak-anaptyksis-5.jpg)
ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΣΤΟ ΚΑΝΟΕ ΚΑΓΙΑΚ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ SPRINT
Συνεχίζει να γράφει ιστορία το τμήμα κανόε καγιάκ του Ναυτικού Ομίλου Χανίων! Στο πλαίσιο του 28ου πανελληνίου πρωταθλήματος Ανάπτυξης Sprint …