Λεβεντάκης και άμυνα “κλείδωσαν” τη νίκη!
![](https://nox.gr/wp-content/uploads/2024/04/NOX-Palaio-Faliro-polo-andres-4.jpg)
Τη νίκη που αναζητούσε, κατάφερε να πάρει ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων ΑΝΕΚ LINES, επικρατώντας του Παλαιού Φαλήρου με 7-5!
Η ομάδα του Βαγγέλη Βλαζάκη παραμένει έτσι ζωντανή στη μάχη της παραμονής, σημειώνοντας ένα πολύ σημαντικό αποτέλεσμα, ακολουθώντας το… παράδειγμα της γυναικείας ομάδας η οποία προηγουμένως είχε δείξει το δρόμο, καταβάλλοντας την αντίσταση του ΓΣ Περιστερίου.
Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν τρεις φορές με δύο γκολ πίσω στο σκορ από το Παλαιό Φάληρο με 0-2, 2-4 και 3-5, ωστόσο με αντεπίθεση διαρκείας στο δεύτερο ημίχρονο και με τέσσερα συνεχόμενα γκολ κατάφεραν να φτάσουν στην ανατροπή με 7-5.
Η άμυνα και οι εντυπωσιακές αποκρούσεις από τον Στράτο Λεβεντάκη ήταν αυτές που χάρισαν το τρίποντο στην ομάδα του ΝΟ Χανίων ΑΝΕΚ LINES η οποία φτάνει έτσι τους 15 βαθμούς στο πρωτάθλημα, έχοντας την επόμενη αγωνιστική την εκτός έδρας αποστολή κόντρα στον ΟΦΘ.
Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ο Βάνια Γκουσάροβ με τρία τέρματα.
Διαιτητές: Παϊρακταρίδης – Κραβαρίτης
Οκτάλεπτα: 2-2, 1-2, 2-1, 2-0
ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES (Βαγγέλης Βλαζάκης): Λεβεντάκης, Μαραγκουδάκης, Τζανακάκης, Παζαΐτης, Παππάς 1, Μπατάκης, Αποστολάκης, Χαριτάκης 1, Μητράκης 1, Γκουσάροβ 3, Τσιστράκης, Μαζοκοπάκης 1, Κουτρουλάκης, Ζουζούνης, Γράσσος
Παλαιό Φάληρο (Κώστας Βαμβακάρης): Κουμής, Γαλάνης, Ογκουζτσάν, Φλώρος, Δήμου, Βάσος, Πάβισιτς 1, Μάμμος, Δημακόπουλος, Καλής 2, Κυπραίος, Κοντονής, Φλέγκας, Μαγκιώρης, Λεμπέσης 2
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
![](https://nox.gr/wp-content/uploads/2024/03/katsoulakis-Polo-NOX-Ethnikos-gynaikes-13.jpg)
ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΕ ΓΙΩΡΓΟ ΚΑΤΣΟΥΛΑΚΗ!
Ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων βρίσκεται στην ιδιαίτερα ευχάριστη θέση να ανακοινώσει ότι προπονητής της γυναικείας ομάδας πόλο και τη νέα …
![](https://nox.gr/wp-content/uploads/2024/07/xaralampopoulos2.jpg)
ΣΤΗΝ ΑΝΔΡΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΠΟΛΟ Ο ΧΑΡΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟΣ!
Ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την προσθήκη στην ανδρική ομάδα υδατοσφαίρισης του αθλητή, Χάρη Χαραλαμπόπουλου. …