Ηττα στον Πειραιά για τον ΝΟΧ ANEK LINES

Την ήττα με σκορ 12-7 γνώρισε ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων ΑΝΕΚ LINES στον Πειραιά, χάνοντας από τον Εθνικό για την 5η αγωνιστική της Β φάσης της Α1.

Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο κατά το… ήμισυ, καθώς στο ημίχρονο οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν την προσπάθειά τους ισόπαλες με σκορ 4-4. Από την έναρξη του της τρίτης περιόδου όμως και μετά ο Εθνικός πήρε το προβάδισμα αρχικά με 6-4 και το διεύρυνε στην τέταρτη και τελευταία περίοδο, φτάνοντας έτσι στη νίκη.

Ο Γκουσάροβ με τρία γκολ ήταν ο πρώτος σκόρερ για τον ΝΟΧ ANEK LINES, με τον Γερακούδη να σημειώνει στον αντίποδα 5 τέρματα για τον Εθνικό.

Επόμενο ματς είναι εντός έδρας κόντρα στο Παλαιό Φάληρο.

Διαιτητές: Μοίραλης – Αχλαδιώτης

Οκτάλεπτα: 2-2, 2-2, 2-0, 6-3

Εθνικός (Φάνης Κουντουδιός): Γρηγοριάδης, Μυρίλος, Θαλασσινός 1, Τεσάνοβιτς 1, Γερακούδης 5, Ιωάννου 1, Πρωτοψάλτης 2, Καραβιώτης, Παπάκος 1, Λαδάς Π. 1, Μεσκί, Λαδάς Σ., Πανάρετος, Μανδαλιός

ΝΟΧ ANEK LINES (Βαγγέλης Βλαζάκης): Λεβεντάκης, Μαραγκουδάκης, Αράκι, Παζαΐτης, Παππάς, Μπατάκης 1, Αποστολάκης 1, Χαριτάκης, Μητράκης, Γκουσάροβ 3, Τσιστράκης 1, Μαζοκοπάκης 1, Κουτρουλάκης, Μπιτσάκης