Ηττα από τη Γλυφάδα για τις γυναίκες του ΝΟΧ ANEK LINES

Νικήτρια του Ναυτικού Ομίλου Χανίων ΑΝΕΚ LINES αναδείχθηκε η Γλυφάδα στον αγώνα της 21ης και προτελευταίας αγωνιστικής για την κανονική περίοδο στο πρωτάθλημα της Α1 γυναικών.

Η ομάδα του Αργύρη Θεοδωροπούλου επικράτησε με 16-10 στο κολυμβητήριο Χανίων, ανεβαίνοντας έτσι στους 37 βαθμούς, αντίθετα με το συγκρότημα του Γιώργου Κατσουλάκη, το οποίο παρέμεινε στους 15.

Οι παίκτριες της Γλυφάδας έδειξαν πιο αποτελεσματικές στην επίθεση και παρότι ο Ναυτικός Ομιλος βρέθηκε κοντά στο σκορ, δεν μπόρεσε ουσιαστικά να διεκδικήσει το θετικό αποτέλεσμα.

Η Φουντώτου με 6 τέρματα ήταν η πρώτη σκόρερ για την ομάδα της Γλυφάδας ενώ η Νίκη Τσιουγκρή πέτυχε 4 γκολ για τον ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES, ο οποίος έχει ένα ακόμα παιχνίδι να δώσει στην κανονική περίοδο και στη συνέχεια θα παίξει στα play out για την παραμονή στην κατηγορία.

Διαιτητές: Καζούλης – Σαραβελάκη

Οκτάλεπτα: 2-4, 2-4, 3-3, 3-5

ΝΟΧ ANEK LINES (Γιώργος Κατσουλάκης): Πασβάντη, Τρουλάκη, Ινάμπα, Φουράκη 2, Παπασηφάκη, Τσιουγκρή 4, Καραδάκη, Καβακούτσι 2, Χαβρέ, Κουνδουράκη Αικ. 1, Λιοδάκη, Πενταράκη, Κυριακοπούλου, Γλυνιαδάκη 1, Βούλγαρη.

ΑΝΟ Γλυφάδας (Αργύρης Θεοδωρόπουλος): Καρύτσα, Νίνου 1, Μουστακαρία 3, Λούδη 1, Γρηγοροπούλου 3, Ρουμελιώτη, Κανελλοπούλου, Σαλταμανίκα, Ο’Ράιλι 2, Φουντωτού 6, Πιοβάν, Κουρέτα, Τσιάρα.

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
ΠΕΜ02/05/2024

ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΟΥΝΔΟΥΡΑΚΗ ΚΑΙ ΠΑΣΒΑΝΤΗ

Για μια ακόμη φορά, οι Κατερίνα Κουνδουράκη και Βενετία Μαρία Πασβάντη κλήθηκαν από την Εθνική ομάδα πόλο κορασίδων. Η κλήση …

ΔΕΥ29/04/2024

ΝΙΚΗΤΗΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΦΕΤΙΝΑ ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΑ Ο ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ!

Ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων ήταν ο νικητής των Βενιζελείων στο 2ο τουρνουά υδατοσφαίρισης που ολοκληρώθηκε με απόλυτη επιτυχία τη Μεγάλη …