Ισόπαλη η πρώτη εκτός έδρας αποστολή

Ισόπαλη με σκορ 7-7 έληξε για τον Ναυτικό Ομιλο Χανίων ΑΝΕΚ LINES η πρώτη εκτός έδρας αναμέτρηση για φέτος στο πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής Κατηγορίας απέναντι στο Περιστέρι.

Η ομάδα του Ηλία Μαχαίρα μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι που κρίθηκε στα τελευταία κρίσιμα λεπτά μπορεί να μη διπλασίασε τις νίκες της μετά την άνετη επικράτηση στην πρεμιέρα απέναντι στον Ιωνικό παρόλα αυτά συνεχίζει αήττητη. Να σημειωθεί βέβαια ότι ο ΝΟΧΑΝΕΚ LINES έχει μεγάλα παράπονα για τη διαιτησία των Μπουρδαμή και Βόσικα από αυτό το παιχνίδι που διεξήχθη την Κυριακή το απόγευμα στο Κολυμβητήριο Περιστερίου.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον ΝΟΧ ν’ αποκτά το προβάδισμα στο α’ 8λεπτο με 2-0, αλλά στη συνέχεια το Περιστέρι γύρισε το σκορ, κλείνοντας το ημίχρονο στο 4-3 υπέρ του. Η διαφορά των δύο τερμάτων παρέμεινε και στο γ’ 8λεπτο (6-5), με το τελικό 7-7 να διαμορφώνεται στην τελευταία περίοδο.

Επόμενο παιχνίδι για τον ΝΟΧ το Σάββατο 21 Ιανουαρίου κόντρα στον Ν.Ο. Ρεθύμνου.

Τα 8λεπτα: 0-2, 4-1, 2-2, 1-2

Οι διαιτητές: Μπουρδαμής – Βόσικας

ΓΣ Περιστερίου: Καζάκος, Μανώλης 1, Σιραπόγλου, Παναγούλης, Καλαμάρης 1, Κουκουμάκης 4, Σκαρπέλης 1, Πετρόπουλος, Τσολακίδης, Στέλλας, Κόμαρος, Πίτσας, Τσαλίκης, Χρυσοχόος, Γιαννουλάτος

ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES: Λεβεντάκης, Αποστολάκης, Κατσουλάκης 1, Παπαδόπουλος, Τσοπανίκος, Φύταλης, Πετρόχειλος, Χαριτάκης 2, Μπαριωτάκης 1, Βιζυράκης 3, Μαραγκουδάκης, Χατζηιωάννου, Μυγιάκης