Εύκολη νίκη 10-6 τον Εθνικό

Με σκορ 10-6 ο Ναυτικός Όμιλος Χανίων ANEK LINES πανηγύρισε τη νίκη κόντρα στον Εθνικό στον αγώνα που πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη (25/4) το απόγευμα στο κολυμβητήριο Χανίων για την 20ή αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1.

Η ομάδα του Γιάννη Ζαγουράκη απέδωσε κατά διαστήματα πολύ καλό πόλο, εξασφαλίζοντας μεγάλες διαφορές από τον αντίπαλό της. Η πιο σημαντική ήταν με 6 γκολ διαφορά, 9-3, λίγο πριν το φινάλε του αγώνα.

Η πρώτη περίοδος βρήκε τον Ν.Ο.Χ. ANEK LINES να προηγείται με 3-1 ενώ το επόμενο 8λεπτο ήταν πιο ισορροπημένο, με τον Εθνικό να σκοράρει δύο φορές και το ημίχρονο να κλείνει με 5-3 υπέρ των γηπεδούχων. Στη συνέχεια 4 σερί τέρματα από τους Χανιώτες, άνοιξαν τη διαφορά στα 6 γκολ, για να διαμορφωθεί το τελικό 10-6.

Επόμενη υποχρέωση για τον Ν.Ο.Χ. ANEK LINES είναι ο αγώνας κόντρα στο Καλαμάκι, εκτός έδρας για την 21η και προτελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Τα 8λεπτα: 3-1, 2-2, 1-0, 4-3

Ν.Ο. Χανίων ΑΝΕΚ LINES (Γιάννης Ζαγουράκης): Λεβεντάκης, Σολανάκης 2, Κεραμειανάκης, Μπατάκης, Φωκάς, Πρωτοπαπαδάκης, Δερμιτζάκης 4, Χαριτάκης 1, Μπαριωτάκης, Βιζυράκης, Αυγουστιανάκης 2, Ντούλος 1, Λειψάκης, Μαζοκοπάκης, Κουμής

Εθνικός (Θανάσης Μαυρωτάς): Αϊβαλιώτης, Καψοκόλης 1, Λυκάρης 1, Πετρόχειλος, Γκιάλης 1, Γαβαλάς 2, Κεχαγιάς, Αλεβίζος 1, Μπιλάλης, Αλεξάκης

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

MAIN
ΠΕΜ30/08/2012

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΑ ΤΜΗΜΑΤΑ

Ο Ναυτικός Όμιλος Χανίων ενημερώνει τους γονείς που επιθυμούν να εντάξουν τα παιδιά τους στα τμήματα που καλλιεργεί (Κολύμβηση – …

Περισσοτερα
MAIN
ΠΑΡ24/08/2012

ΠΑΕΙ ΠΟΡΟ ΤΟ ΚΑΓΙΑΚ

Στους Διασυλλογικούς αγώνες που θα διεξαχθούν στον Πόρο το προσεχές σαββατοκύριακο (25, 26/8) θα συμμετάσχει η ομάδα Κανόε Καγιάκ Σπριντ …