Επιστρέφει με 47 μετάλλια από τα Γιάννενα ο ΝΟ Χανίων

Ολοκληρώθηκε η συμμετοχή για τον Ναυτικό Ομιλο Χανίων στους Χειμερινούς αγώνες τεχνικής κολύμβησης που διεξήχθησαν τις τελευταίες τέσσερις ημέρες στην πόλη των Ιωαννίνων.

Το επιτυχημένο τμήμα των προπονητών Ηλία Καλαμαρίδη και Αντώνη Τσουρουνάκη που συνόδευσαν την αποστολή κατάφερε στην τελευταία ημέρα των αγώνων να κατακτήσει ακόμη 16 μετάλλια, φτάνοντας έτσι συνολικά στα 47.

Ειδικότερα, οι αθλητές και αθλήτριες του ΝΟ Χανίων κέρδισαν 14 χρυσά, 16 ασημένια και 17 χάλκινα μετάλλια, επιβεβαιώνοντας ότι βρίσκονται σταθερά ανάμεσα στους καλύτερους της χώρας.

Συνολικά η συμμετοχή για τον ΝΟ Χανίων στην πρώτη σπουδαία εσωτερική διοργάνωση της σεζόν κρίνεται ως απόλυτα επιτυχημένη, με την επόμενη αποστολή να είναι το πανελλήνιο πρωτάθλημα που θα διεξαχθεί το καλοκαίρι.

Αναλυτικότερα οι επιδόσεις για τον ΝΟ Χανίων στους αγώνες που διεξήχθησαν την Κυριακή έχουν ως εξής:

Χρυσό μετάλλιο

• Περάκη Γεωργία 50μ. διπλά πέδιλα γυναικών 00:22.83
• Χατζηδάκη Ελευθερία 50μ. επιφάνεια νεανίδων 00:19.36
• Καντιάνη Ειρήνη 200μ. Υ/Β κορασίδων 01:43.20
• Παρδαλάκη Αντωνία Ευτυχία 400μ. επιφάνεια παγκορασίδων Α 03:53.75
• Ανδριανάκη Γεωργία / Αλπάντη Μαρία / Μερλέμη Μαρία Λυδία / Παρδαλάκη Αντωνία Ευτυχία 4×200μ. επιφάνεια παγκορασίδων Α 07:20.93

Ασημένιο μετάλλιο

• Γκεσούλης Δημήτριος / Παπαντωνάκη Μαρία / Πιτσουλάκης Ευάγγελος / Βλαχαντώνη Παναγιώτα 4×100μ. διπλά πέδιλα mixed εφήβων / νεανίδων 03:19.43
• Χατζηπλή Ευαγγελία 200μ. Υ/Β νεανίδων 01:35.04
• Δασκαλάκη Κωνσταντίνα 200μ. Υ/Β κορασίδων 01:43.82
• Μερλέμη Μαρία Λυδία 50μ. επιφάνεια παγκορασίδων Β 00:24.16
• Γαροφαλάκη Σπυριδούλα 400μ. επιφάνεια παγκορασίδων Β 04:42.65

Χάλκινο μετάλλιο

• Παπαντωνάκη Μαρία / Χατζηδάκη Ελευθερία / Μπαδιερίτη Νίκη / Χατζηπλή Ευαγγελία 4×200μ. επιφάνεια νεανίδων 06:55.71
• Αλπάντη Μαρία 400μ. επιφάνεια παγκορασίδων Α 03:59.40
• Καβράκη Νεφέλη 50μ. επιφάνεια παγκορασίδων Β 00:25.15
• Χατζηδάκης Βασίλειος 50μ. επιφάνεια ανδρών 00:16.34
• Χατζηδάκης Βασίλειος / Τρουλλινός Νικόλαος / Πιτσουλάκης Ευάγγελος / Γκεσούλης Δημήτριος 4×200μ. επιφάνεια ανδρών 06:18.94
• Ναναδάκης Γεώργιος / Αλπάντη Μαρία / Μαρκουλάκης Γεώργιος / Παρδαλάκη Αντωνία Ευτυχία 4×100μ. διπλά πέδιλα mixed παμπαίδων Α / παγκορασίδων Α 03:58.66

4η θέση

• Τρουλλινός Νικόλαος / Χατζηπλή Ευαγγελία / Χατζηδάκης Βασίλειος / Περάκη Γεωργία 4×100μ. διπλά πέδιλα mixed ανδρών / γυναικών 03:16.95
• Παπαντωνάκη Μαρία 50μ. επιφάνεια νεανίδων 00:20.51
• Βλαχαντώνη Παναγιώτα 50μ. διπλά πέδιλα νεανίδων 00:23.53
• Γερουλάκη Δέσποινα / Βλοντάκη Ολγα / Καντιάνη Ειρήνη / Μπελώνη Αφροδίτη 4×200μ. επιφάνεια κορασίδων 07:18.05
• Πιτσουλάκης Ευάγγελος 50μ. επιφάνεια εφήβων 00:18.21
• Φραγκιουδάκης Ελευθέριος / Πιτσουλάκης Ευάγγελος / Πρασιανάκης Γεώργιος / Γκεσούλης Δημήτριος 4×200μ. επιφάνεια εφήβων 06:22.86
• Γερουλάκης Ιωάννης / Χαβρές Λάμπρος / Μπριτζολάκης Φώτιος / Κατσομπενάκης Νικόλαος 4×200μ. επιφάνεια παίδων 07:16.42

5η θέση

• Μπελώνη Αφροδίτη 200μ. Υ/Β κορασίδων 01:46.95

6η θέση

• Κατσομπενάκης Νικόλαος 50μ. επιφάνεια παίδων 00:19.49
• Μαρκουλάκης Γεώργιος 50μ. επιφάνεια παμπαίδων Β 00:26.56

7η θέση

• Κατσομπενάκης Νικόλαος / Βλοντάκη Ολγα / Γερουλάκης Ιωάννης / Μπελώνη Αφροδίτη 4×100μ. διπλά πέδιλα mixed παίδων / κορασίδων 03:38.61
• Ξιφανταράκη Αριστέα 50μ. επιφάνεια κορασίδων 00:22.22
• Τρουλλινός Νικόλαος 50μ. διπλά πέδιλα ανδρών 00:20.53
• Κατσομπενάκης Νικόλαος 50μ. διπλά πέδιλα παίδων 00:22.58
• Ναναδάκης Γεώργιος 50μ. επιφάνεια παμπαίδων Α 00:26.65

8η θέση

• Μπαδιερίτη Νίκη 400μ. επιφάνεια νεανίδων 03:59.55
• Πρασιανάκης Γεώργιος 400μ. επιφάνεια εφήβων 03:35.20

9η θέση

• Παπουτσάκη Βασιλική 50μ. επιφάνεια νεανίδων 00:21.83
• Μουτσάι Αλέσσια 400μ. επιφάνεια νεανίδων 04:00.17

10η θέση

• Γερουλάκη Δέσποινα 400μ. επιφάνεια κορασίδων 03:59.59
• Μουντάκης Οδυσσέας 50μ. επιφάνεια εφήβων 00:19.44
• Δήμου Δημήτριος 400μ. επιφάνεια εφήβων 03:36.23

11η θέση

• Μαραγκουδάκη Αναστασία 400μ. επιφάνεια νεανίδων 04:06.97
• Βασιλάκη Πηνελόπη 50μ. επιφάνεια κορασίδων 00:23.75
• Λούτα Βαρβάρα 50μ. επιφάνεια παγκορασίδων Α 00:29.30
• Γκεσούλης Δημήτριος 400μ. επιφάνεια εφήβων 03:37.89

12η θέση

• Βλοντάκη Ολγα 400μ. επιφάνεια κορασίδων 04:00.34
• Γερουλάκης Ιωάννης 400μ. επιφάνεια παίδων 03:49.48

13η θέση

• Φραγκιουδάκης Ελευθέριος 400μ. επιφάνεια εφήβων 03:46.94

15η θέση

• Μπριτζολάκης Φώτιος 400μ. επιφάνεια παίδων 04:16.89

16η θέση

• Βασιλαντωνάκης Στυλιανός 400μ. επιφάνεια παίδων 04:23.60

17η θέση

• Χίνος Κυριάκος 400μ. επιφάνεια παίδων 04:28.73

19η θέση

• Παριωτάκη Αντωνία 50μ. επιφάνεια κορασίδων 00:26.90

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
ΔΕΥ12/02/2024

ΠΡΩΤΙΕΣ ΣΤΑ MASTERS ΓΙΑ ΦΟΥΡΑΚΗ, ΓΑΥΓΙΩΤΑΚΗ & ΚΟΚΟΛΙΝΑΚΗ

Παράλληλα με τους Χειμερινούς αγώνες τεχνικής κολύμβησης διεξήχθησαν και οι αγώνες Masters για το ίδιο άθλημα στην πόλη των Ιωαννίνων. …

Περισσοτερα
ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
ΣΑΒ10/02/2024

ΑΥΞΑΝΕΤΑΙ Η ΣΥΓΚΟΜΙΔΗ ΤΩΝ ΜΕΤΑΛΛΙΩΝ ΣΤΑ ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Αυξάνεται και πληθύνεται η συγκομιδή μεταλλίων για τον Ναυτικό Ομιλο Χανίων στους Χειμερινούς αγώνες τεχνικής κολύμβησης, που οδεύουν προς την …

Περισσοτερα
ANEK

nox.elgrecotours.gr

Φροντιστήρια Πουκαμισάς

Creta Farms

Pizza Fan

Enetikon Restaurant

Ocean Lifeguard

Χορηγοι
ΣΥΝΚΑ