Δυναμική παρουσία στους Παράκτιους Μεσογειακούς Αγώνες στο ωκεάνιο καγιάκ
![](https://nox.gr/wp-content/uploads/2023/09/NOX-kayak-Kouklinou-Diakakis-Alexandraki.jpg)
Δυναμική θα είναι η παρουσία για τον Ναυτικό Ομιλο Χανίων στους Παράκτιους Μεσογειακούς Αγώνες για το άθλημα του ωκεάνιου καγιάκ, που θα φιλοξενηθούν στο Ηράκλειο.
Αυτό μαρτυρά η συμμετοχή τριών αθλητών του, όπου πρόκειται για τους Νικόλαο Διακάκη, Ευτυχία Αλεξανδράκη και Μαρινίκη Κουκλινού, αλλά και του προπονητή, Μανώλη Αγγελάκη ο οποίος θα λάβει μέρος ως ομοσπονδιακός.
Αν μη τι άλλο, αποτελεί ξεχωριστή τιμή για τον ΝΟ Χανίων ότι τρεις αθλητές του, αλλά και ο προπονητής του συμμετέχουν στην ελληνική αποστολή στο ωκεάνιο καγιάκ, η οποία θα εκπροσωπήσει την χώρα μας σε μια διεθνή διοργάνωση.
Ως ομοσπονδιακός συμμετέχει ο προπονητής του ΝΟ Χανίων, Μαν. Αγγελάκης.
Εκτός από τους αθλητές του ΝΟ Χανίων την ελληνική αποστολή απαρτίζουν και οι αθλητές του ΝΟ Χαλκίδας, Νικόλαος Ρέντζι, Μαρκέλλος Πετρόπουλος και Ευτυχία Καμινάρη.
Η δράση είναι προγραμματισμένη για τις 15 Σεπτεμβρίου στις αθλητικές εγκαταστάσεις που βρίσκονται στον Καρτερό (Karteros Beach Sports Center, χώρος διεξαγωγής Venue 1).
Αρχηγός της αποστολής είναι ο πρόεδρος της ελληνικής ομοσπονδίας κανόε καγιάκ, SUP και surfing, Ιωάννης Σκούρτης.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
![](https://nox.gr/wp-content/uploads/2024/02/NOX-kanoe-kayak-ANEK-LINES-11.jpg)
ΞΑΝΑ ΣΤΟΝ ΣΧΟΙΝΙΑ Η ΟΜΑΔΑ ΚΑΝΟΕ ΚΑΓΙΑΚ
Σ’ ένα ακόμα πανελλήνιο πρωτάθλημα, αυτό του κανόε καγιάκ Sprint, ετοιμάζεται να λάβει μέρος ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων ΑΝΕΚ LINES. …
![](https://nox.gr/wp-content/uploads/2024/07/NOX-kanoekayak-anaptyksis-5.jpg)
ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΣΤΟ ΚΑΝΟΕ ΚΑΓΙΑΚ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ SPRINT
Συνεχίζει να γράφει ιστορία το τμήμα κανόε καγιάκ του Ναυτικού Ομίλου Χανίων! Στο πλαίσιο του 28ου πανελληνίου πρωταθλήματος Ανάπτυξης Sprint …