Χαρακτήρα στη Γλυφάδα ο ΝΟΧ ANEK LINES

Χαρακτήρα μετά την εντός έδρας ήττα από τον ΝΟ Πατρών κατάφερε να δείξει ο ΝΟ Χανίων ANEK LINES, αποσπώντας την ισοπαλία με 12-12 από τη Γλυφάδα στο κολυμβητήριο “Αντώνης Δημητρόπουλος” για την 9η αγωνιστική της Α1 ανδρών.

Η ομάδα του Μαν. Βιζυράκη έδειξε αυτή τη φορά αντίδραση και παίζοντας με επιμονή κατάφερε να φτάσει στο ένα από τα δύο θετικά αποτελέσματα στα οποία στόχευε, με τη συγκομιδή της ν’ ανέρχεται πλέον στους 4 βαθμούς.

Ο ΝΟΧ ANEK LINES ξεκίνησε εξαιρετικά στο παιχνίδι, αιφνιδιάζοντας τη Γλυφάδα, παίρνοντας το προβάδισμα με το τέλος του πρώτου οκταλέπτου με 4-1. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι έγιναν πιο απειλητικοί, με τις άμυνες να χωλαίνουν στην τρίτη περίοδο όπου σημειώθηκαν συνολικά 11 τέρματα και το σκορ να σχηματίζεται σε 10-10. Στην τελευταία περίοδο δεν άλλαξε κάτι, με τις δύο ομάδες να πετυχαίνουν από δύο τέρματα για το τελικό 12-12.

Πρώτοι σκόρερ για τον ΝΟΧ ANEK LINES οι Χαριτάκης και Μητράκης, σημειώνοντας από τρία γκολ.

Διαιτητές: Σπανούδης – Βόσικας
Οκτάλεπτα: 1-4, 3-1, 6-5, 2-2

Γλυφάδα (Γιώργος Παπαδόπουλος): Κουρούβανης Δ., Τζελάτης, Βαλλιανάτος 1, Ναγκλ 3, Μαυράκης, Μπομπός, Μιγιούσκοβιτς 3, Θώμογλου, Παπαγεωργίου 2, Πούρος 2, Ηλιόπουλος Αλ. 1, Κούκουνας, Ηλιόπουλος Νεκ., Μιγκλής, Πριμηκύριος

ΝΟΧ ANEK LINES (Μανούσος Βιζυράκης): Λεβεντάκης, Μαραγκουδάκης, Αράκι 1, Παζαΐτης 1, Παππάς, Μπατάκης 1, Αποστολάκης 1, Χαριτάκης 3, Μητράκης 3, Γκουσάροβ 2, Τσιστράκης, Μαζοκοπάκης, Κουτρουλάκης

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
ΣΑΒ19/10/2024

ΕΠΙΒΛΗΤΙΚΕΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΟΥ ΝΟΧ

Με επιβλητική εμφάνιση, ο ΝΟ Χανίων επικράτησε με σκορ 13-7 του ΝΟ Ρεθύμνου στο κρητικό ντέρμπι της 2ης αγωνιστικής της …

ΠΑΡ18/10/2024

ΜΕ ΣΤΟΧΟ ΤΟ 2 ΣΤΑ 2 Ο ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟΝ ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

Τον δεύτερο αγώνα του για τη φετινή σεζόν της Α1 πόλο γυναικών, ετοιμάζεται να δώσει o Ναυτικός Ομιλος Χανίων. Η …