Αυλαία με κορυφαίες επιδόσεις στα 21α Βενιζέλεια

Με σπουδαίες επιδόσεις ολοκληρώθηκε η τρίτη και τελευταία ημέρα στα 21α Βενιζέλεια κολύμβησης που διοργάνωσε με απόλυτη επιτυχία ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων.

Σε συνέχεια των δύο προηγούμενων ημερών, οι κολυμβητές και κολυμβήτριες που πήραν μέρος, έδωσαν ξανά τον καλύτερο τους εαυτό, αφήνοντας τις καλύτερες εντυπώσεις.

Κορυφαίος αθλητής αναδείχτηκε ο Νικόλαος Σπαθαράκης του Παλαιού Φαλήρου και αντίστοιχα κορυφαία αθλήτρια η Αρτεμις Βασιλάκη του Τρίτωνα Ηρακλείου.

Κορυφαίο σωματείο ήταν το Παλαιό Φάληρο.

Αναλυτικότερα τα αποτελέσματα στους τελικούς που διεξήχθησαν την Κυριακή είναι τα εξής:

50μ. πεταλούδα ανδρών
1. Γκογκόσης Φίλιππος (ΠΑΟ) 00:25.67
2. Αντωνογιαννάκης Φιλιππος (ΝΟ Χανίων) 00:26.20
3. Βουλάς Ιωάννης Φίλιππος (ΑΣΚ Ντερή) 00:26.32

50μ. πεταλούδα γυναικών
1. Πιτσιτάκη Ερατώ (ΝΟ Χανίων) 00:28.77
2. Ζερβου Ελενη (Τρίτων Ηρακλείου) 00:29.56
3. Κόρακα Πολυξένη (ΝΟ Χανίων) 00:30.82

200μ. ελεύθερο ανδρών
1. Σπαθαράκης Νικόλαος (Παλ. Φάληρο) 01:50.89
2. Γεραμάνης Κωνσταντίνος (ΑΣΚ Ντερή) 01:55.66
3. Πέκος Γεώργιος (ΚΕ Κοζάνη) 01:56.34

200μ. ελεύθερο γυναικών
1. Βασιλάκη Αρτεμις (Τρίτων Ηρακλείου) 02:04.70
2. Ρώτα Στυλιανή (ΑΣΚ Ντερή) 02:08.25
3. Φέρρα Λόρα Ευγενία (ΑΣΚ Ντερή) 02:08.63

100μ. πρόσθιο ανδρών
1. Δημόπουλος Αντώνιος (Ηλυσιακός) 01:08.74
2. Μεράι Ντέιβιντ (ΑΣΚ Ντερή) 01:08.79
3. Κοτρώτσιος Κωνσταντίνος (Ηράκλειο 91) 01:12.07

100μ. πρόσθιο γυναικών
1. Καραγιαννάκη Σοφία (ΚΕ Κοζάνη) 01:12.73
2. Πετροπούλου Δανάη (ΑΣΚ Ντερή) 01:14.06
3. Μαυροματίδου Ελσα (ΚΕ Κοζάνη) 01:14.61

200μ. πεταλούδα ανδρών
1. Ζωγραφάκης Αγγελος Ιωσήφ (ΑΣΚ Ντερή) 02:09.79
2. Καλμούκος Μάριος (Γλαύκος) 02:14.34
3. Καρπουσόρ Λουτσιάν Σεμπάς (ΠΑΟ) 02:15.63

200μ. πεταλούδα γυναικών
1. Βενετσάνου Νεφέλη (ΑΣΚ Ντερή) 02:27.07
2. Σιδέρη Αναστασία (Γλαύκος) 02:28.35
3. Πόττη Αναστασία (Ωρίωνας) 02:32.03

100μ. ύπτιο ανδρών
1. Πετράκης Ιωάννης (Παλ. Φάληρο) 00:59.38
2. Πετράκης Νικόλαος (Αργοναύτες Ηρακλείου) 00:59.60
3. Σηφάκης Δημήτριος (ΝΟ Ρεθύμνου) 01:02.59

100μ. ύπτιο γυναικών
1. Ζάμπρου Αννα (Παλ. Φάληρο) 01:06.54
2. Κακάμπουρα Χριστίνα Δέσποινα (ΑΣΚ Ντερή) 01:08.03
3. Δερεδάκη Αικατερίνη (ΝΟ Ρεθύμνου) 01:09.24

200μ. μικτή ατομική ανδρών
1. Πέκος Γεώργιος (ΚΕ Κοζάνη) 02:11.94
2. Δημόπουλος Αντώνιος (Ηλυσιακός) 02:14.10
3. Γρυπαίος Ελευθέριος Φίλιππος (ΑΣΚ Ντερή) 02:16.81

200μ. μικτή ατομική γυναικών
1. Στρατάκη Μαρία Ευφροσύνη (Πρωταθλητές Ηρακλείου) 02:21.43
2. Ψαρουδάκη Ειρήνη (Ωρίωνας) 02:24.96
3. Ρώτα Στυλιανή (ΑΣΚ Ντερή) 02:26.21

50μ. ελεύθερο ανδρών
1. Σπαθαράκης Νικόλαος (Παλ. Φάληρο) 00:24.00
2. Βουλάς Ιωάννης Φίλιππος (ΑΣΚ Ντερή) 00:24.23
3. Γκογκόσης Φίλιππος (ΠΑΟ) 00:24.61

50μ. ελεύθερο γυναικών
1. Φέρρα Λόρα Ευγενία (ΑΣΚ Ντερή) 00:27.57
2. Πιτσιτάκη Ερατώ (ΝΟ Χανίων) 00:27.61
3. Κομματά Αννα (ΓΣ Περιστερίου) 00:27.83

800μ. ελεύθερο ανδρών
1. Κακουλάκης Βασίλειος (Ωρίωνας) 08:17.74
2. Γεραμάνης Κωνσταντίνος (ΑΣΚ Ντερή) 08:33.14
3. Χριστοδούλου Αγγελος (Γλαύκος) 08:37.34

1500μ. ελεύθερο γυναικών
1. Ψαρουδάκη Ειρήνη (Ωρίωνας) 17:56.45
2. Καγιαμπάκη Αικατερίνη Μαρία (Δελφίνια Ηρακλείου) 18:20.27
3. Σταυριανού Αννα (ΑΣΚ Ντερή) 18:21.60

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
ΔΕΥ20/05/2024

ΣΥΓΚΙΝΗΣΗ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΣΤΟΥΣ 2ΟΥΣ ΚΟΝΤΑΞΑΚΕΙΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ

Με μεγάλη οργανωτική και αγωνιστική επιτυχία πραγματοποιήθηκαν αυτό το Σαββατοκύριακο (18, 19/5) στο κολυμβητήριο Χανίων οι Κονταξάκειοι αγώνες κολύμβησης. Η …

Περισσοτερα
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
ΠΑΡ17/05/2024

ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΤΑ 2Α ΚΟΝΤΑΞΑΚΕΙΑ – ΣΥΓΚΙΝΗΣΗ ΣΤΗ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΥΠΟΥ

Με τη σύζυγο και τους φίλους του Μιχάλη Κονταξάκη να μιλούν με μεγάλη συγκίνηση για εκείνον, περιγράφοντας το τι άνθρωπος …

Περισσοτερα
Summer Sport Camp NOX
ANEK

nox.elgrecotours.gr

Φροντιστήρια Πουκαμισάς

Creta Farms

Pizza Fan

Enetikon Restaurant

Ocean Lifeguard

Χορηγοι
ΣΥΝΚΑ