Ασχημο ξεκίνημα για τον ΝΟΧ ANEK LINES
![](https://nox.gr/wp-content/uploads/2023/09/polo-NOPatron-NOX1.jpg)
Με ήττα ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στο νέο πρωτάθλημα της Α1 πόλο ανδρών ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων ΑΝΕΚ LINES, χάνοντας στην πρεμιέρα στο κολυμβητήριο “Αντώνης Πεπανός” της Πάτρας από τον τοπικό ΝΟ Πατρών με 7-6.
Ενα κακό δεύτερο δεκάλεπτο ήταν αυτό που κόστισε στην ομάδα του Μανούσου Βιζυράκη η οποία μπορεί να ξεκίνησε καλά την αναμέτρηση, παίρνοντας το προβάδισμα με 2-0, αλλά στη συνέχεια τα πράγματα δεν εξελίχθηκαν ανάλογα.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα στο σκορ, το οποίο φρόντισαν να διατηρήσουν μέχρι το τέλος, φτάνοντας στη νίκη.
Τα γκολ για τον ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES σημείωσαν οι Γκουσάροβ, Μπατάκης, Αράκι και Χαριτάκης.
Διαιτητές: Μπουδραμής – Κατσώνης
Οκτάλεπτα: 0-2, 4-2, 2-1, 1-1
ΝΟ Πατρών (Γιώργος Ντόσκας): Καζάκος, Τζώρτζης 1, Αγγελόπουλος 2, Κανελλόπουλος 1, Γεωργαράς 1, Παπαχριστόπουλος, Παπαδόγκωνας, Πασσάς, Ανδρικόπουλος 1, Γκότζης, Βικάτος, Τζαβάλας, Βυθούλκας, Λαμπάτος, Μπετχαβάς 1
ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES (Μανούσος Βιζυράκης): Λεβεντάκης, Μαραγκουδάκης, Αράκι 1, Παζαΐτης, Παππάς, Μπατάκης 2, Αποστολάκης, Χαριτάκης 1, Μητράκης, Γκουσάροβ 2, Τσιστράκης, Μαζοκοπάκης, Κουτρουλάκης.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
![](https://nox.gr/wp-content/uploads/2024/03/katsoulakis-Polo-NOX-Ethnikos-gynaikes-13.jpg)
ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΕ ΓΙΩΡΓΟ ΚΑΤΣΟΥΛΑΚΗ!
Ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων βρίσκεται στην ιδιαίτερα ευχάριστη θέση να ανακοινώσει ότι προπονητής της γυναικείας ομάδας πόλο και τη νέα …
![](https://nox.gr/wp-content/uploads/2024/07/xaralampopoulos2.jpg)
ΣΤΗΝ ΑΝΔΡΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΠΟΛΟ Ο ΧΑΡΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟΣ!
Ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την προσθήκη στην ανδρική ομάδα υδατοσφαίρισης του αθλητή, Χάρη Χαραλαμπόπουλου. …