Αποχαιρέτησε με ήττα ο ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES – Στα play out η παραμονή

Με ήττα αποχαιρέτησε τις υποχρεώσεις του στην κανονική περίοδο για το πρωτάθλημα της Α1 ο ΝΟ Χανίων ΑΝΕΚ LINES, γνωρίζοντας την ήττα, αυτή τη φορά από την ΑΕΚ με 11-9.

Στο σημαντικό παιχνίδι που διεξήχθη την Τετάρτη το μεσημέρι στο κολυμβητήριο Χανίων για την 8η και τελευταία αγωνιστική της β’ φάσης η ομάδα του Βαγγέλη Βλαζάκη ήθελε τη νίκη για ν’ αποκτούσε το πλεονέκτημα έδρας στα play out, ωστόσο παρά την προσπάθεια που κατέλαβε ειδικότερα στην τρίτη περίοδο για να γυρίσει το σκορ δεν μπόρεσε ν’ αποφύγει την ήττα.

Ετσι, η παραμονή στην κατηγορία σε μια δύσκολη χρονιά φέτος για το ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES θα κριθεί στις αναμετρήσεις με αντίπαλο τον ΝΟ Πατρών οι οποίες ξεκινούν άμεσα και θα κριθούν για λογαριασμό της ομάδας που θα φτάσει πρώτη τις δύο νίκες.

Το πλεονέκτημα έδρας θα έχει η ομάδα της Πάτρας.

Η ΑΕΚ ξεκίνησε το παιχνίδι, παίρνοντας το προβάδισμα με 2-1, το οποίο μεγάλωσε για λογαριασμό της στη δεύτερη περίοδο η οποία ολοκληρώθηκε με 7-4. Στο τρίτο οκτάλεπτο οι γηπεδούχοι ανέκαμψαν, δείχνοντας ότι μπορούσαν να γυρίσουν το ματς, χωρίς όμως να καταφέρουν να περάσουν μπροστά στο σκορ, ενώ στην τελευταία περίοδο η ΑΕΚ παρουσιάστηκε πιο αποφασιστική, φτάνοντας έτσι στη νίκη.

Ο Γκουσάροβ ήταν ο πρώτος σκόρερ για τον ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES ενώ για την ΑΕΚ τα περισσότερα γκολ (3) πέτυχε ο Βούκσεβιτς.

Διαιτητές: Μπουδραμής – Κυράνης

Οκτάλεπτα: 1-2, 3-5, 3-1, 2-3

ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES (Βαγγέλης Βλαζάκης): Λεβεντάκης, Μαραγκουδάκης, Αράκι 2, Παζαΐτης, Παππάς, Μπατάκης 1, Αποστολάκης, Χαριτάκης, Μητράκης, Γκουσάροβ 4, Τσιστράκης 1, Μαζοκοπάκης 1, Κουτρουλάκης, Ζουζούνης, Τζανακάκης.

ΑΕΚ (Κωνσταντίνος Δάνδολος): Ασβέστης, Βέκκος 2, Σταμέλος, Κοκκινάκης 1, Μαυρωτάς Αρ., Παππάς 1, Φωτεινάκης, Σιαμάς Παν., Τουρκομένης 1, Στελλάτος, Αράγια 1, Βούκσεβιτς 3, Παρτσόγλου, Μαρινάγης 2

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
ΔΕΥ29/04/2024

ΝΙΚΗΤΗΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΦΕΤΙΝΑ ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΑ Ο ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ!

Ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων ήταν ο νικητής των Βενιζελείων στο 2ο τουρνουά υδατοσφαίρισης που ολοκληρώθηκε με απόλυτη επιτυχία τη Μεγάλη …