8ος στον τελικό του ευρωπαϊκού ο Μοστιτσόγλου
![](https://nox.gr/wp-content/uploads/2023/07/Omiros-Mostitsoglou.jpg)
Ολοκληρώθηκε η συμμετοχή για τον Ομηρο Μοστιτσόγλου στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα κανόε καγιάκ σπριντ που φιλοξενήθηκε στο Μοντεμόρ της Πορτογαλίας.
Ο πρωταθλητής του Ναυτικού Ομίλου Χανίων είχε την ατυχία να έχει ένα κακό ξεκίνημα στον τελικό του Κ1 1000μ., κάτι που επέφερε ως συνέπεια να μείνει μακριά από το στόχο που είχε θέσει, κατακτώντας τελικώς την 8η θέση.
Σε κάθε περίπτωση, ο Μοστιτσόγλου επιβεβαίωσε ξανά τις μεγάλες του δυνατότητες, δείχνοντας ότι βρίσκεται σε πολύ καλό δρόμο, καταφέρνοντας άλλωστε για τρίτη διαδοχική φορά να δώσει το παρών σ’ έναν τελικό διεθνούς διοργάνωσης. Υπενθυμίζεται άλλωστε ότι προηγουμένως το έχει καταφέρει σε δύο αγωνίσματα (Κ1 1000μ. και Κ1 5000μ.) στο παγκόσμιο πρωτάθλημα κ23 που είχε φιλοξενηθεί στο Αουρόντζο της Ιταλίας.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
![](https://nox.gr/wp-content/uploads/2024/02/NOX-kanoe-kayak-ANEK-LINES-11.jpg)
ΞΑΝΑ ΣΤΟΝ ΣΧΟΙΝΙΑ Η ΟΜΑΔΑ ΚΑΝΟΕ ΚΑΓΙΑΚ
Σ’ ένα ακόμα πανελλήνιο πρωτάθλημα, αυτό του κανόε καγιάκ Sprint, ετοιμάζεται να λάβει μέρος ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων ΑΝΕΚ LINES. …
![](https://nox.gr/wp-content/uploads/2024/07/NOX-kanoekayak-anaptyksis-5.jpg)
ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΣΤΟ ΚΑΝΟΕ ΚΑΓΙΑΚ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ SPRINT
Συνεχίζει να γράφει ιστορία το τμήμα κανόε καγιάκ του Ναυτικού Ομίλου Χανίων! Στο πλαίσιο του 28ου πανελληνίου πρωταθλήματος Ανάπτυξης Sprint …