Ξεκινάνε στα τελικά οι μίνι παίδες

Την Παρασκευή 1 Οκτωβρίου ξεκινούν οι υποχρεώσεις στην τελική -πλέον- φάση του πανελληνίου πρωταθλήματος για την ομάδα πόλο μίνι παίδων του Nαυτικού Oμίλου Χανίων.

Μετά την επιτυχημένη συμμετοχή στις δύο προκριματικές φάσεις για τους νεαρούς αθλητές του Γιάννη Ζαγουράκη, προκύπτει η παρουσία στα τελικά της διοργάνωσης, με τον στόχο του Nαυτικού Oμίλου να είναι να μπορέσει να έχει τις καλύτερες δυνατές εμφανίσεις.

Πρώτο παιχνίδι, το οποίο θα διεξαχθεί στο κολυμβητήριο Παλ. Φαλήρου, είναι αυτό απέναντι στο Παλαιό Φάληρο, ενώ θ’ ακολουθήσουν αυτά κόντρα σε ΝΟ Πατρών, ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκό.

Αναλυτικότερα στη διάθεση του κ. Ζαγουράκη βρίσκονται οι εξής αθλητές: Βαρουξής, Βουλγαράκης, Γεωρβασάκης, Ζουζούνης, Κουμαδοράκης, Κρασαδάκης, Λαμπαθάκης, Λιονάκης, Μπενεβίδης, Μπιτζανάκης, Ξυφανταράκης, Ριζωνάκης, Σκιαδόπουλος, Σταυρακάρας και Χατζάκης

Το πρόγραμμα των αγώνων έχει ως εξής:

Α’ όμιλος Αττικής

Κολυμβητήριο Φαλήρου
1η αγωνιστική Πέμπτη 30/9
20:00 ΝΟ Πατρών-ΠΑΟΚ
21:15 Παλαιό Φάληρο-Παναθηναϊκός
Κολυμβητήριο Γλυφάδας
2η αγωνιστική Παρασκευή 1/10
09:00 Παναθηναϊκός-ΝΟ Πατρών
10:15 ΝΟ Χανίων-Παλαιό Φάληρο
Κολυμβητήριο Φαλήρου
3η αγωνιστική Παρασκευή 1/10
20:00 ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός
21:15 ΝΟ Πατρών-ΝΟ Χανίων
Κολυμβητήριο Γλυφάδας
4η αγωνιστική Σάββατο 2/10
09:00 ΝΟ Χανίων-ΠΑΟΚ
10:15 Παλαιό Φάληρο-ΝΟ Πατρών
5η αγωνιστική Σάββατο 2/10
17:30 Παναθηναϊκός-ΝΟ Χανίων
18:45 ΠΑΟΚ-Παλαιό Φάληρο

Β’ όμιλος Αττικής

Κολυμβητήριο Γλυφάδας
1η αγωνιστική Πέμπτη 30/9
20:30 Γλυφάδα-Βουλιαγμένη
21:45 ΝΟ Λάρισας-ΟΥΚ Βόλου
2η αγωνιστική Παρασκευή 1/10
11:30 ΟΥΚ Βόλου-Γλυφάδα
12:45 ΝΑΟ Κέρκυρας-ΝΟ Λάρισας
3η αγωνιστική Παρασκευή 1/10
20:30 Βουλιαγμένη-ΟΥΚ Βόλου
21:45 Γλυφάδα-ΝΑΟ Κέρκυρας
4η αγωνιστική Σάββατο 2/10
11:30 ΝΑΟ Κέρκυρας-Βουλιαγμένη
12:45 ΝΟ Λάρισας-Γλυφάδα
5η αγωνιστική Σάββατο 2/10
20:00 ΟΥΚ Βόλου-ΝΑΟ Κέρκυρας
21:15 Βουλιαγμένη-ΝΟ Λάρισας

Κυριακή 3/10

Κολυμβητήριο Γλυφάδας
09:00 1ος Α’ ομίλου – 2ος Β’ ομίλου
10:15 2ος Α’ ομίλου – 1ος Β’ ομίλου
11:30 3ος Α’ ομίλου – 3ος Β’ ομίλου (5η-6η θέση)
12:45 4ος Α’ ομίλου – 4ος Β’ ομίλου (7η-8η θέση)
17:00 Μικρός τελικός
18:15 Τελικός

 

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
ΣΑΒ23/10/2021

ΠΡΩΤΗ ΝΙΚΗ Ο ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES

Την πρώτη φετινή του νίκη γιορτάζει ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων ΑΝΕΚ LINES. Η ομάδα του Ηλία Μαχαίρα κατάφερε να επιβληθεί …

Περισσοτερα
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
ΠΑΡ22/10/2021

ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΤΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΣΤΟ ΒΟΛΟ Ο ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES

Με στόχο την απόσπαση του πρώτου θετικού αποτελέσματος για το φετινό πρωτάθλημα της Α1, ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων ΑΝΕΚ LINES …

Περισσοτερα
ANEK

Enetikon Restaurant

Ocean Lifeguard

Χορηγοι
ΣΥΝΚΑ