Ξεχώρισαν η 4×200μ. ελεύθερο στους παίδες και ο Στ. Δεληογλάνης

Συνεχίστηκε για τρίτη ημέρα, την Παρασκευή (15/7), το πανελλήνιο πρωτάθλημα κολύμβησης που φιλοξενείται στο ΟΑΚΑ.

Ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων είχε να επιδείξει δύο πολύ καλές επιδόσεις από τη σκυτάλη 4×200μ. ελεύθερο στους παίδες η οποία τερμάτισε στην 5η θέση, αλλά και μία 6η θέση την οποία κατέλαβε ο Στέφανος Δεληογλάνης στα 200μ. μικτή στην κατηγορία παμπαίδων Β.

Η διοργάνωση ολοκληρώνεται με τους αγώνες που θα διεξαχθούν το Σάββατο (16/7).

Ακολουθούν τα αποτελέσματα για τους αθλητές του Ναυτικού Ομίλου Χανίων.

5η θέση

• Νικολακάκης Κωνσταντίνος, Τρουλάκης Γεώργιος, Λιονάκης Μιχαήλ, Κρουσανιωτάκης Γεώργιος 4×200μ. ελεύθερο παίδων 08:11.75

6η θέση

• Δεληογλάνης Στέφανος 200μ. μικτή ατομική παμπαίδων Β 02:31.25

10η θέση

• Τσιφετάκης Γεώργιος 100μ. ελεύθερο παμπαίδων Α 00:58.53
• Αντωνογιαννάκης Φίλιππος, Μανάκου Ελένη, Πιτσιτάκη Ερατώ
• Τσιφετάκης Γεώργιος 4×100μ. μικτή ομαδική παμπαίδων/παγκορασίδων Α 04:35.03

11η θέση

• Μπιλιανίδης Αλέξανδρος 50μ. πρόσθιο παμπαίδων Β 00:34.80

13η θέση

• Μπαλαντίνου Βιολέτα 100μ. ύπτιο κορασίδων 01:09.49

15η θέση

• Κοκονά Στελλίνα 100μ. ελεύθερο παγκορασίδων Β 01:06.30

26η θέση

• Ηλιάκη Αναστασία 50μ. πρόσθιο παγκορασίδων Β 00:39.53

27η θέση

• Αντωνογιαννάκης Ιωάννης 200μ. πρόσθιο παίδων 02:36.67
• Πιτσουλάκης Ευάγγελος 50μ. πεταλούδα παίδων 00:27.84

30ή θέση

• Παϊτάκη Αρτεμησία 200μ. πρόσθιο κορασίδων 02:54.68

32η θέση

• Στεφανουδάκης Μιλτιάδης 50μ. πρόσθιο παμπαίδων Α 00:35.68
• Παναγκάσοβ Ηλίας 100μ. ελεύθερο παμπαίδων Β 01:03.87
• Ηλιάκης Εμμανουήλ 50μ. πρόσθιο παμπαίδων Β 00:38.20

36η θέση

• Βυζιράκη Ελένη 100μ. ύπτιο κορασίδων 01:14.62

38η θέση

• Κανδανολέων Ελεάνα 100μ. ελεύθερο παγκορασίδων Α 01:08.34

ΟΙ ΧΑΝΙΩΤΙΣΣΕΣ ΤΟΥ ΑΡΗ

Σε ό,τι αφορά τα κορίτσια που αγωνίζονται στον Αρη, την καλύτερη επίδοση σημείωσε η Δέσποινα Κόρακα μαζί με τις συναθλήτριές της στην σκυτάλη 4×200μ. ελεύθερο στην κατηγορία νεανίδων, τερματίζοντας την 7η θέση.

Αναλυτικότερα οι επιδόσεις των κοριτσιών έχουν ως εξής:

• 7η θέση: Κόρακα Δέσποινα, Γκιουζέπα Πετροπούλου, Δάλλα Μυρόπη, Παπαδοπούλου Ιωάννα 4×200μ. ελεύθερο νεανίδων 09:14.90

• 19η θέση: Δεληογλάνη Στελλίνα 100μ. ύπτιο νεανίδων 01:11.33

• 25η θέση: Μαλεκάκη Αργυρώ 100μ. ύπτιο νεανίδων 01:12.70

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
ΔΕΥ14/11/2022

ΣΥΝΕΧΙΣΑΝ ΤΗΝ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΤΟΥΣ ΟΙ ΚΟΛΥΜΒΗΤΕΣ ΤΟΥ ΝΟΧ ΣΤΟΝ “2Ο ΑΓΩΝΑ ΕΠΙΔΟΣΕΩΝ”

Για δεύτερη φορά μέσα σε λίγες εβδομάδες οι αθλητές από το αγωνιστικό τμήμα κολύμβησης του Ναυτικού Ομίλου Χανίων βρέθηκαν στον …

Περισσοτερα
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
ΠΕΜ10/11/2022

ΔΡΑΣΗ ΣΤΟΝ “2Ο ΑΓΩΝΑ ΕΠΙΔΟΣΕΩΝ” ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΝΙΚΟΛΑΟ

Μία ακόμα δράση στον Αγιο Νικόλαο ακολουθεί στο πρόγραμμα για το αγωνιστικό τμήμα κολύμβησης του Ναυτικού Ομίλου Χανίων. Ο “2ος …

Περισσοτερα
ANEK

Enetikon Restaurant

Ocean Lifeguard

Χορηγοι
ΣΥΝΚΑ