Τρίτη σερί ήττα, 10-7 από Απόλλωνα

Την τρίτη συνεχόμενη ήττα και τέταρτη συνολικά στο πρωτάθλημα γνώρισε στο Γουδή ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων ANEK LINES. Η ομάδα του Ηλία Μαχαίρα δεν μπόρεσε ν’ αντισταθεί στον Απόλλωνα Σμύρνης, χάνοντας με σκορ 10-7 για την 9η αγωνιστική της Α1.

Ο ΝΟΧ ANEK LINES είχε και πάλι ένα άσχημο α’ ημίχρονο όπου βρέθηκε να δέχεται τα έξι από τα συνολικά δέκα γκολ. Στην επανάληψη παρουσίασε, μεν, μια πιο ανταγωνιστική εικόνα, αλλά ο Απόλλων ουσιαστικά δεν απειλήθηκε, φτάνοντας έτσι σε μία νέα νίκη, αφού είχε προηγηθεί αυτή στο ματς Κυπέλλου.

Ο Μοσκόφ έκανε… όλη τη ζημιά στον Ναυτικό Ομιλο, σημειώνοντας έξι τέρματα σε βάρος του. Από την άλλη πλευρά, ο Μάνθος Βουλγαράκης ήταν σε καλή μέρα, σκοράροντας τρία τέρματα.

Επόμενο ματς για τον ΝΟΧ ANEK LINES, την Παρασκευή 21 Δεκεμβρίου, με την Βουλιαγμένη στο κολυμβητήριο Χανίων.

Τα 8λεπτα: 5-2, 1-0, 1-2, 3-3

Απόλλων Σμύρνης (Γιάννης Κατρουτζανάκης): Γαλανίδης, Ραμίρεζ, Μητρόπουλος, Σαρτζετάκης 1, Μοσκόφ 6, Παπαλουκάς, Παπαδόπουλος 1, Μαυρωτάς, Παπαγεωργίου 1, Δερμιτζάκης, Γραμματικός 1, Αλαμάνος, Κουμής, Γιαννούρης, Αναγνωστόπουλος

ΝΟΧ ANEK LINES (Ηλίας Μαχαίρας): Λεβεντάκης, Παπαδόπουλος, Πετρόχειλος 1, Νάστραν 1, Χατζηκυριακάκης, Λειψάκης, Βουλγαράκης 3, Χαριτάκης 1, Μπαριωτάκης, Κατσουλάκης, Αγιωργούσης 1, Μαζοκοπάκης, Πολογεώργης.

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
ΤΕΤ24/04/2024

ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΝΙΚΗ ΣΤΟ ΚΑΘΟΡΙΣΤΙΚΟ ΜΑΤΣ ΜΕ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ!

Το πιο σημαντικό παιχνίδι μέχρι… το επόμενο που είναι η ελπίδα να οδηγηθεί η σειρά δίνει την Πέμπτη (25/4, 15:00) …