Θετικό ξεκίνημα στο Βόλο ο ΝΟΧ ANEK LINES

Θετικό ήταν το ξεκίνημα για τον ΝΟΧ ANEK LINES στον αγώνα που έδωσε στο Βόλο. Η ομάδα του Ηλία Μαχαίρα κατάφερε πιο εύκολα απ’ ό,τι δηλώνει το τελικό σκορ 9-8, να πάρει τη νίκη κόντρα στον ΟΥΚ, ξεκινώντας έτσι την φετινή χρονιά με τον καλύτερο δυνατό τρόπο.

Αυτό ήταν το πρώτο παιχνίδι μετά από μήνες για τους πολίστες του Ναυτικού Ομίλου, οι οποίοι πέτυχαν το βασικό στόχο, που ήταν να περάσουν νικηφόρα από την έδρα του Βόλου. Το τελικό αποτέλεσμα δηλώνει μια επικράτηση η οποία ενδεχομένως να κρίθηκε στις λεπτομέρειες, ωστόσο κάτι τέτοιο ουσιαστικά δεν συνέβη, ο Ναυτικός Ομιλος απειλήθηκε μονάχα προς το τέλος και σε γενικές γραμμές έδειξε απ’ το ξεκίνημα πως είχε τον πρώτο λόγο. Είναι χαρακτηριστικό ότι το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκορ 6-2 για τα Χανιά, τα οποία στρέφουν την προσοχή τους στο παιχνίδι που ακολουθεί την προσεχή Τετάρτη (14/10) για τη 2η αγωνιστική κόντρα στην Χίο, παιχνίδι που θα είναι και το πρώτο εντός έδρας για τη φετινή χρονιά.

Συμμετοχή στο παιχνίδι είχαν όλοι οι παίκτες που βρέθηκαν στην αποστολή, με τους Μπογκντάνοβιτς και Ουίλιαμς να πραγματοποιούν το ντεμπούτο τους, αφήνοντας εξαιρετικές εντυπώσεις. Ειδικότερα, ο Σέρβος πολίστας χάρη στα 4 γκολ που σημείωσε, αναδείχθηκε πρώτος σκόρερ του αγώνα, ενώ ο Αμερικανός πρόσθεσε 2 γκολ.

Για τον τοπικό ΟΥΚ Βόλου, τα περισσότερα τέρματα πέτυχε ο Νικηφορίδης (3).

Τα 8λεπτα: 0-2, 2-4, 3-2, 3-1

ΟΥΚ Βόλου (Δημήτρης Μπλάνας): Γρηγοριάδης, Δανιήλ 1, Γκανάτσιος Δ. 1, Πετρόπουλος, Παπαβασιλείου, Νικολέρης, Γκάτσος, Βλιώρας, Γλούμης 1, Στεργίου 2, Νικηφορίδης 3, Σκουφιδάκης, Νάσιος, Κοκκινάκης, Μπόμπος.

Ν.Ο. Χανίων ΑΝΕΚ LINES (Ηλίας Μαχαίρας): Λεβεντάκης, Βολτυράκης, Σαρτζετάκης 1, Πολύζος 1, Αγιωργούσης 1, Μπατάκης, Ουίλιαμς 2, Χαριτάκης, Μπογκντάνοβιτς 4, Αποστολάκης, Μαζοκοπάκης, Κουμής.

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
ΠΑΡ26/04/2024

ΠΡΩΤΟ ΒΗΜΑ ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΟΥ ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES

Το πρώτο βήμα για την παραμονή στην Α1 κατηγορία πραγματοποίησε ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων ΑΝΕΚ LINES, επικρατώντας στο ματς των …

ΠΕΜ25/04/2024

ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ Ο ΝΟΧ ANEK LINES

Ολοκληρώθηκαν οι υποχρεώσεις για τον Ναυτικό Ομιλο Χανίων ΑΝΕΚ LINES την φετινή περίοδο στην Α1 Εθνική κατηγορία. Η ομάδα του …