Συνεχίζονται… μετάλλια και υψηλές επιδόσεις στη Θεσσαλονίκη

Με την ίδια… φορά με την οποία ξεκίνησαν, συνεχίζουν οι αθλητές και οι αθλήτριες του Ναυτικού Ομίλου Χανίων λίγο πριν πέσει η αυλαία στο πανελλήνιο πρωτάθλημα κατηγοριών τεχνικής κολύμβησης που διεξάγεται στο Ποσειδώνιο κολυμβητήριο της Θεσσαλονίκης.

Μετά την τρίτη και προτελευταία ημέρα της διοργάνωσης, το Σάββατο, οι αθλητές του Ναυτικού Ομίλου κατάφεραν να περισυλλέξουν 12 νέα μετάλλια, φτάνοντας έτσι τα 40 σε σύνολο. Γενικότερα οι επιδόσεις των Χανιωτών αθλητών φαίνεται πως τους οδηγούν σε μία από τις υψηλότερες θέσεις του πρωταθλήματος, κάτι που θα ξεκαθαρίσει την Κυριακή, οπότε και θα πέσει η αυλαία των αγώνων.

Συνολικά αυτή τη στιγμή η συγκομιδή για τον Ναυτικό Ομιλο Χανίων ανέρχεται σε 11 χρυσά, 16 ασημένια και 13 χάλκινα μετάλλια.

Σε ό,τι αφορά τις πρώτες θέσεις στους αγώνες που διεξήχθησαν το Σάββατο, αυτές τις κατέλαβαν η σκυτάλη 4×100μ. επιφάνεια ανδρών με τους Κελαϊδή, Ιάσωνα Χίνο, Χατζηδάκη και Τσουρουνάκη, η Σκυλουράκη στα 400μ. υποβρύχιο και η Ελευθερία Χατζηδάκη στο αγώνισμα των 50μ. άπνοη.

Ακολουθούν τα αποτελέσματα για τους αθλητές του ΝΟΧ.

Χρυσό μετάλλιο
• Κελαϊδής Ανδρέας, Χίνος Ιάσων, Χατζηδάκης Βασίλειος, Τσουρουνάκης Αντώνης 4×100μ. επιφάνεια ανδρών 02:32.30
• Σκυλουράκη Χριστιάνα 400μ. Υ/Β νεανίδων 03:34.28
• Χατζηδάκη Ελευθερία 50μ. άπνοη παγκορασίδων Α 00:20.82
Ασημένιο μετάλλιο
• Χατζηδάκης Βασίλειος 100μ. επιφάνεια εφήβων 00:37.68
• Ρημαντωνάκης Κωνσταντίνος, Λιόλιος Εμμανουήλ, Γκεσούλης ∆ημήτριος, Ανδριανός Ιωάννης 4×100μ. επιφάνεια παίδων 02:56.84
• Περάκη Γεωργία 50μ. άπνοη κορασίδων 00:18.96
• Χατζηδάκη Ελευθερία, Χατζηπλή Ευαγγελία, Μπαλολάκη Μιχαέλα, Περάκη Γεωργία 4×100μ. επιφάνεια κορασίδων 03:08.96
• ∆ασκαλάκη Κωνσταντίνα 50μ. επιφάνεια κορίτσια 10-11 00:27.28
Χάλκινο μετάλλιο
• Κελαϊδής Ανδρέας 100μ. επιφάνεια ανδρών 00:37.91
• Λιόλιος Ιωάννης 400μ. επιφάνεια παμπαίδων Β 04:06.45
• Χατζηπλή Ευαγγελία 400μ. επιφάνεια παγκορασίδων Α 03:52.44
• Παπαντωνάκη Μαρία 50μ. άπνοη παγκορασίδων Α 00:21.80
4η θέση
• Χίνος Ιάσων 100μ. επιφάνεια εφήβων 00:39.55
• Σόρκος Κίμων Ιωάννης 1500μ. επιφάνεια εφήβων 14:58.36
• Σκυλουράκη Χριστιάνα 100μ. επιφάνεια νεανίδων 00:44.62
• Βαλυράκη Αικατερίνη 400μ. Υ/Β νεανίδων 03:56.70
• Καπής Ευτύχιος 400μ. Υ/Β εφήβων 03:40.016
5η θέση
• Χίνος Παντελεήμων 800μ. επιφάνεια ανδρών 07:44.53
• Χατζηδάκης Βασίλειος, Ναναδάκη Ειρήνη, Σκυλουράκη Χριστιάνα, Ρινακάκης Μάριος Στέργιος 4×50μ. επιφάνεια mixed εφήβων/νεανίδων 01:18.12
• Μπριτζολάκης Φώτιος 50μ. επιφάνεια αγόρια 10-11 00:27.17
• Περάκη Φανή Κυριακή 100μ. διπλά πέδιλα νεανίδων 00:52.77
• Καντιάνη Ραφαέλα 400μ. Υ/Β νεανίδων 04:08.45
• Βλοντάκη Ολγα 400μ. επιφάνεια παγκορασίδων Β 04:23.46
6η θέση
• Τρουλλινός Νικόλαος 100μ. διπλά πέδιλα ανδρών 00:46.15
• Χατζηπλής Βασίλειος 400μ. Υ/Β ανδρών 03:42.68
• Ρημαντωνάκης Κωνσταντίνος 400μ. επιφάνεια παίδων 03:41.21
• Χίνος Κυριάκος 50μ. επιφάνεια αγόρια 10-11 00:28.02
• Μπαδιερίτη Νίκη 50μ. άπνοη παγκορασίδων Α00:22.45
7η θέση
• Αλπάντη Αννα 400μ. Υ/Β νεανίδων 04:52.56
• Φραντζεσκάκη Ελισάβετ 400μ. επιφάνεια παγκορασίδων Α 04:17.52
8η θέση
• Ρημαντωνάκης Ιωάννης 100μ. διπλά πέδιλα ανδρών 00:47.46
• Βλαστάκη Ηλιάνα 400μ. επιφάνεια παγκορασίδων Α 04:27.78
• Γιανναράκη Ευαγγελία 50μ. άπνοη παγκορασίδων Α 00:22.95
• Γερουλάκη Δέσποινα 400μ. επιφάνεια παγκορασίδων Β 04:32.04
9η θέση
• Ρημαντωνάκης Κωνσταντίνος 50μ. άπνοη παίδων 00:17.98
• Ναναδάκης Παύλος 400μ. επιφάνεια παμπαίδων Α 04:39.69
10η θέση
• Μπαλολάκη Μιχαέλα 50μ. άπνοη κορασίδων 00:20.60
11η θέση
• Ρινακάκης Μάριος Στέργιος 100μ. επιφάνεια εφήβων 00:42.91
• Σκυλουράκης Εμμανουήλ 400μ. επιφάνεια παίδων 03:50.04
• Κογιαννάκη Κωνσταντίνα 400μ. επιφάνεια κορασίδων 04:02.57
• Παπουτσάκη Βασιλική 400μ. διπλά πέδιλα παγκορασίδων Α 04:48.87
13η θέση
• Χαροκοπάκη Κρυσταλλένια 100μ. διπλά πέδιλα νεανίδων 00:56.77
• Κογιαννάκη Κωνσταντίνα 50μ. άπνοη κορασίδων 00:20.89
• Αντωνιάδη Αρτεμις 50μ. διπλά πέδιλα κορίτσια 10-11 00:34.19
14η θέση
• Λιόλιος Εμμανουήλ 400μ. επιφάνεια παίδων 03:52.22
• Μουτσάι Αλέσσια 400μ. διπλά πέδιλα παγκορασίδων Α 05:05.86
15η θέση
• Γκεσούλης ∆ημήτριος 400μ. επιφάνεια παίδων 03:52.47
• Φραγκιαδάκη Δέσποινα 400μ. επιφάνεια κορασίδων 04:18.25
16η θέση
• Μουντάκης Οδυσσέας 400μ. διπλά πέδιλα παίδων 05:03.02
17η θέση
• Μποτωνάκη Αννα 50μ. άπνοη κορασίδων 00:21.30
19η θέση
• Σκυλουράκης Εμμανουήλ 50μ. άπνοη παίδων 00:19.54
• Καυκαλάκη Ειρήνη 100μ. επιφάνεια νεανίδων 00:49.94
• Ανδρεάδη Ιφιγένεια 100μ. διπλά πέδιλα νεανίδων 00:59.41
32η θέση
• Αλπάντη Αννα 100μ. επιφάνεια νεανίδων 00:56.77

 

 

 

 

 

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
ΚΥΡ25/07/2021

ΔΕΥΤΕΡΑΘΛΗΤΡΙΑ ΕΛΛΑΔΑΣ Η ΤΕΧΝΙΚΗ ΤΟΥ ΝΑΥΤΙΚΟΥ ΟΜΙΛΟΥ

Εξαιρετική ολοκληρώθηκε να είναι η συμμετοχή του Ναυτικού Ομίλου Χανίων στο πανελλήνιο πρωτάθλημα κατηγοριών τεχνικής κολύμβησης, που φιλοξενήθηκε τις τελευταίες …

Περισσοτερα
ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
ΠΑΡ23/07/2021

ΣΤΑ 28 ΜΕΤΑΛΛΙΑ Η ΣΥΓΚΟΜΙΔΗ ΣΤΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

Από τα 13, στα 28 μετάλλια ανεβαίνει η συγκομιδή του Ναυτικού Ομίλου Χανίων μετά την ολοκλήρωση και της δεύτερης ημέρας …

Περισσοτερα
ANEK

Enetikon Restaurant

Ocean Lifeguard

Χορηγοι
ΣΥΝΚΑ