Συνεχίζεται το… σερί των μεταλλίων στο Πανελλήνιο της Θεσσαλονίκης

Στα 30 μετάλλια ανέρχεται πλέον η συγκομιδή για το Ναυτικό Ομιλο Χανίων μετά το τέλος και της δεύτερης ημέρας για το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης, που διεξάγεται στο Ποσειδώνιο κολυμβητήριο στη Θεσσαλονίκη.

Πιο συγκεκριμένα, μετά τα πρώτα 17 μετάλλια με τα οποία συνδυάστηκε η πρεμιέρα στους αγώνες για τους αθλητές και τις αθλήτριες του Ηλία Καλαμαρίδη, ακολούθησαν την Παρασκευή αλλά 13 νέα μετάλλια, με τη συγκομιδή έτσι για το Ναυτικό Ομιλο να ανέρχεται πια στα 7 χρυσά, 12 ασημένια και 11 χάλκινα.

Από κει και πέρα, το Πανελλήνιο πρωτάθλημα όπως αποδεικνύεται παρουσιάζει μεγάλο ανταγωνισμό, ενώ η συμμετοχή είναι κάτι παραπάνω από εντυπωσιακή. Συγκεκριμένα καταγράφεται ρεκόρ τόσο από τα σωματεία όσο και από τους αθλητές, φτάνοντας αντίστοιχα τα 41 από όλη την Ελλάδα και τους 499 αθλητές αντίστοιχα.

Το πρωτάθλημα ολοκληρώνεται το Σαββατοκύριακο, με το Ναυτικό Ομιλο να προσδοκά σε ανάλογες επιτυχίες μέχρι το τέλος των αγώνων.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της δεύτερης ημέρας του πρωταθλήματος έχουν ως εξής για τον Ν.Ο. Χανίων.

ΧΡΥΣΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ
Λαμπαρδάκη Μαρία 200μ. επιφάνειας – Νεανίδων 01:36.48
Καυκαλάκη Ειρήνη, Μπαλολάκη Μιχαέλα, Φραγκιαδάκη ∆έσποινα, Ριτζάκη Ιωάννα 4×100μ. επιφάνειας – Παγκορασίδων Α 03:29.08
Καυκαλάκη Ειρήνη, Ναναδάκη Ειρήνη, Μπαλολάκη Μιχαέλα, Ριτζάκη Ιωάννα 4×200μ. επιφάνειας – Παγκορασίδων Α 07:52.38
Κογιαννάκη Κωνσταντίνα 100μ. επιφάνειας – Προαγ/στική Κορίτσια 00:55.98

ΑΣΗΜΕΝΙΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ
Τρουλλινός Νικόλαος 200μ. διπλά πέδιλα – Ανδρών 01:41.23
Παπαγιαννάκης Εμμανουήλ 100μ. επιφάνειας – Παίδων 00:41.41
Χίνος Παντελεήμων 1500μ. επιφάνειας – Παίδων 14:03.91
Ρημαντωνάκης Κωνσταντίνος 100μ. διπλά πέδιλα – Προαγωνιστική Αγόρια 01:02.46
Ριτζάκη Ευαγγελία, Βαρδαλάκη Ναυσικά, Μπασιά Αμαλία, Λαμπαρδάκη Μαρία 4×200μ. επιφάνειας – Νεανίδων 06:48.58

ΧΑΛΚΙΝΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ
Τρουλλινός Νικόλαος, Λαμπαρδάκη Μαρία, Κρητικάκη Νικολέτα, Δημουλιός Αθανάσιος 4×50μ. επιφάνεια Mixed – Ανδρών/Γυναικών 01:14.76
Δημουλιός Αθανάσιος 200μ. διπλά πέδιλα – Εφήβων 01:42.68
Παπαγιαννάκης Εμμανουήλ, Κατερινάκη Αικατερίνη, Κληματσάκη Αικατερίνη, Χίνος Παντελεήμων 4×100μ. διπλά πέδιλα Mixed – Παίδων/Κορασίδων 03:30.42
Χατζηπλή Ευαγγελία 100μ. επιφάνειας – Προαγ/στική Κορίτσια 00:57.20

4η ΘΕΣΗ
Βουγιουκαλάκης Χρήστος 200μ. διπλά πέδιλα – Ανδρών 01:43.43
Κελαϊδής Ανδρέας 100μ. επιφάνειας – Παίδων 00:41.62
Καρτσωνάκη Μαριλένα 100μ. επιφάνειας – Προαγ/στική Κορίτσια 01:00.87

5η ΘΕΣΗ
Κούτρης Αστέριος 100μ. Y/B – Εφήβων 00:39.17
Κελαϊδής Ανδρέας, Χίνος Παντελεήμων, Κληματσάκης Βασίλειος, Κούτρης Αστέριος 4×200μ. επιφάνειας – Εφήβων 06:32.97
Σκυλουράκης Εμμανουήλ 100μ. επιφάνειας – Προαγωνιστική Αγόρια 00:57.33
Καλαμαρίδη Αικατερίνη 200μ. επιφάνειας – Γυναικών 01:45.18
Κρητικάκη Νικολέτα 100μ. Y/B – Γυναικών 00:44.61
Βαρδαλάκη Ναυσικά 200μ. διπλά πέδιλα – Νεανίδων 01:57.20
Καυκαλάκη Ειρήνη 100μ. επιφάνειας – Παγκορασίδων Α 00:50.33

6η ΘΕΣΗ
Ρινακάκης Μάριος-Στέργιος 1500μ. επιφάνειας – Παίδων 16:04.48
Λιόλιος Εμμανουήλ 100μ. επιφάνειας – Παμπαίδων Β 00:56.11
Μπασιά Αμαλία 200μ. επιφάνειας – Νεανίδων 01:42.45
Κατερινάκη Αικατερίνη 100μ. διπλά πέδιλα – Κορασίδων 00:55.04

7η ΘΕΣΗ
Χατζηπλής Βασίλειος 100μ. Y/B – Εφήβων 00:41.07
Μπασιά Αμαλία 100μ. Y/B – Νεανίδων 00:46.61
Μπαλολάκη Μιχαέλα 100μ. επιφάνειας – Παγκορασίδων Β 00:54.92

8η ΘΕΣΗ
Χατζηδάκης Βασίλειος 100μ. επιφάνειας – Παίδων 00:44.04
Καπής Ευτύχιος 100μ. διπλά πέδιλα – Παμπαίδων Α 01:02.30
Ανδριανός Ιωάννης 100μ. επιφάνειας – Παμπαίδων Β 00:59.67

9η ΘΕΣΗ
Λεδάκης Κωνσταντίνος 100μ. επιφάνειας – Παίδων 00:44.35
Κληματσάκη Αικατερίνη 100μ. επιφάνειας – Κορασίδων 00:49.34
Φραγκιαδάκη ∆έσποινα 100μ. επιφάνειας – Παγκορασίδων Β 00:55.44

10η ΘΕΣΗ
Ρημαντωνάκης Ιωάννης 100μ. διπλά πέδιλα – Παίδων 00:52.08
Ανδριανός Ιωάννης 100μ. διπλά πέδιλα – Παμπαίδων Β 01:08.88
Γκεσούλης Δημήτριος 100μ. επιφάνειας – Προαγωνιστική Αγόρια 01:05.80

11η ΘΕΣΗ
Μποφίλης Θεόδωρος-Αντώνιος 200μ. επιφάνειας – Εφήβων 01:50.61
Ανδριανού Σελίνα-Αγάπη 200μ. διπλά πέδιλα – Νεανίδων 02:02.54

13η ΘΕΣΗ
Κληματσάκης Βασίλειος 200μ. διπλά πέδιλα – Εφήβων 01:48.11
Κυριακάκης Ιωάννης 100μ. διπλά πέδιλα – Παίδων 00:53.01

16η ΘΕΣΗ
Λελεδάκη Αικατερίνη 200μ. διπλά πέδιλα – Νεανίδων 02:04.97
Μποτωνάκη Αννα 100μ. διπλά πέδιλα – Παγκορασίδων Β 01:05.33
Γιανναράκη Ευαγγελία 00μ. διπλά πέδιλα – Προαγ/στική Κορίτσια 01:17.84
Μπασιά Στεφανία 00μ. διπλά πέδιλα – Προαγ/στική Κορίτσια 01:21.56

18η ΘΕΣΗ
Βροντάκη Ηλιάνα 100μ. επιφάνειας – Παγκορασίδων Β 01:04.09

23η ΘΕΣΗ
Ανδρεάδη Ιφιγένεια 100μ. διπλά πέδιλα – Κορασίδων 01:01.78

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
ΠΑΡ03/08/2018

«ΧΑΛΚΙΝΗ» ΣΤΗΝ ΑΝΟΙΚΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ Η ΣΚΥΛΟΥΡΑΚΗ

Οι επιτυχίες για την ελληνική ομάδα στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα τεχνικής κολύμβησης που διεξάγεται στην Κωνσταντινούπολη συνεχίζονται και στην ανοικτή θάλασσα. …

Περισσοτερα
ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
ΠΕΜ02/08/2018

ΣΤΗΝ 5Η ΘΕΣΗ ΣΤΑ 4×100 ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΣΚΥΛΟΥΡΑΚΗ ΚΑΙ ΡΙΤΖΑΚΗ

Την 5η θέση στη σκυτάλη 4×100 επιφάνεια κατέκτησαν η Χριστιάνα Σκυλουράκη και η Ευαγγελία Ριτζάκη στην τρίτη μέρα του Ευρωπαϊκού …

Περισσοτερα
ANEK

Enetikon Restaurant

Ocean Lifeguard
Χορηγοι
ΣΥΝΚΑ