Συγκομιδή 46 μεταλλίων μετά το τέλος της 3ης ημέρας

Ο χορός των μεταλλίων για τον Ναυτικό Ομιλο Χανίων συνεχίζεται στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης που φιλοξενείται στη Θεσσαλονίκη.

Στο πλαίσιο της τρίτης -και προτελευταίας- ημέρας των αγώνων, οι αθλητές και οι αθλήτριες του Ηλία Καλαμαρίδη κατάφεραν να περισυλλέξουν ακόμα 16 μετάλλια, εκ των οποίων 4 χρυσά, 8 ασημένια και 4 χάλκινα, ανεβάζοντας έτσι την συγκομιδή τους στα 46. Μάλιστα, ανάμεσα στις επιδόσεις ξεχωρίζουν τα δύο πανελλήνια ρεκόρ, από την Χριστιάνα Σκυλουράκη στα 400μ. Υ/Β και την σκυτάλη 4×100μ. επιφάνειας Παίδων.

Απομένει η τελευταία μέρα των αγώνων, προκειμένου να ξεκαθαρίσει η τελική συγκομιδή μεταλλίων για τον ΝΟΧ και η θέση του στη γενική βαθμολογία.

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα της 3ης ημέρας του πρωταθλήματος για τους αθλητές-τριες του Ναυτικού Ομίλου είναι τα εξής:

ΧΡΥΣΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ
Χατζηδάκης Βασίλειος 50μ. άπνοη – Παίδων 00:16.82
Παπαγιαννάκης Εμμανουήλ, Κελαϊδής Ανδρέας, Χατζηδάκης Βασίλειος, Χίνος Παντελεήμων 4×100μ. επιφάνειας – Παίδων 02:47.73
Σκυλουράκη Χριστίνα-Ιωάννα, Κληματσάκη Αικατερίνη, Ριτζάκη Ιωάννα, Κατερινάκη Αικατερίνη 4×100μ. επιφάνειας – Κορασίδων 03:11.07
Κογιαννάκη Κωνσταντίνα 50μ. επιφάνειας – Προαγ/στική Κορίτσια 00:25.44

ΑΣΗΜΕΝΙΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ
Χατζηπλής Βασίλειος 400μ. Υ/Β – Εφήβων 03:30.36
Κελαϊδής Ανδρέας 50μ. άπνοη – Παίδων 00:16.96
Ρημαντωνάκης Κωνσταντίνος 50μ. διπλά πέδιλα – Προαγωνιστική Αγόρια 00:27.29
Λαμπαρδάκη Μαρία, Καλαμαρίδη Αικατερίνη, Μπασιά Αμαλία, Κρητικάκη Νικολέτα 4×100μ. επιφάνειας – Γυναικών 03:01.96
Λαμπαρδάκη Μαρία 100μ. επιφάνειας – Νεανίδων 00:44.07
Ριτζάκη Ιωάννα 400μ. επιφάνειας – Παγκορασίδων Α 04:01.76
Καυκαλάκη Ειρήνη 50μ. άπνοη – Παγκορασίδων Α 00:20.85
Χατζηπλή Ευαγγελία 50μ. επιφάνειας – Προαγ/στική Κορίτσια 00:26.08

ΧΑΛΚΙΝΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ
∆ημουλιός Αθανάσιος, Κούτρης Αστέριος, Βουγιουκαλάκης Χρήστος, Τρουλλινός Νικόλαος 4×100μ. επιφάνειας – Ανδρών 02:42.57
∆ημουλιός Αθανάσιος 100μ. διπλά πέδιλα – Εφήβων 00:45.29
Κληματσάκης Βασίλειος, Ριτζάκη Ευαγγελία, Λαμπαρδάκη Μαρία, ∆ημουλιός Αθανάσιος 4×50μ. επιφάνεια Mixed – Εφήβων/Νεανίδων 01:16.95
Χίνος Παντελεήμων 400μ. επιφάνειας – Παίδων 03:30.88 6

4η ΘΕΣΗ
Βουγιουκαλάκης Χρήστος 100μ. διπλά πέδιλα – Ανδρών 00:45.35
Σκυλουράκης Εμμανουήλ 50μ. επιφάνειας – Προαγωνιστική Αγόρια 00:25.83
Καλαμαρίδη Αικατερίνη 400μ. Υ/Β – Γυναικών 03:43.72
Μπασιά Αμαλία 400μ. Υ/Β – Νεανίδων 03:53.28
Κατερινάκη Αικατερίνη 50μ. άπνοη – Κορασίδων 00:19.68

5η ΘΕΣΗ
Τρουλλινός Νικόλαος 100μ. διπλά πέδιλα – Ανδρών 00:45.43
Παπαγιαννάκης Εμμανουήλ 50μ. άπνοη – Παίδων 00:17.74
Καπής Ευτύχιος 50μ. άπνοη – Παμπαίδων Α 00:21.79
Λιόλιος Εμμανουήλ 400μ. επιφάνειας – Παμπαίδων Β 04:27.79
Καρτσωνάκη Μαριλένα 50μ. επιφάνειας – Προαγ/στική Κορίτσια 00:26.78

6η ΘΕΣΗ
Κούτρης Αστέριος 100μ. επιφάνειας – Εφήβων 00:40.92
Βαλυράκη Αικατερίνη 50μ. άπνοη – Κορασίδων 00:19.97
Ναναδάκη Ειρήνη 400μ. επιφάνειας – Παγκορασίδων Α 04:20.02

7η ΘΕΣΗ
Γκεσούλης ∆ημήτριος 50μ. επιφάνειας – Προαγωνιστική Αγόρια 00:26.73
Λεδάκη Ελευθερία 400μ. επιφάνειας – Κορασίδων 04:07.47
Κληματσάκη Αικατερίνη 50μ. άπνοη – Κορασίδων 00:20.34

9η ΘΕΣΗ
Χίνος Ιάσων 400μ. επιφάνειας – Παίδων 03:51.85
Κυριακάκης Ιωάννης 400μ. διπλά πέδιλα – Παίδων 04:18.90
Βαρδαλάκη Ναυσικά 100μ. διπλά πέδιλα – Νεανίδων 00:53.45

10η ΘΕΣΗ
Ρινακάκης Μάριος-Στέργιος 400μ. επιφάνειας – Παίδων 03:52.55
Ανδριανού Σελίνα-Αγάπη 100μ. διπλά πέδιλα – Νεανίδων 00:53.54
Μπαλολάκη Μιχαέλα 400μ. επιφάνειας – Παγκορασίδων Β 04:33.03

11η ΘΕΣΗ
Κληματσάκης Βασίλειος 100μ. διπλά πέδιλα – Εφήβων 00:48.26

12η ΘΕΣΗ
Φραγκιαδάκη ∆έσποινα 400μ. επιφάνειας – Παγκορασίδων Β 04:38.71

13η ΘΕΣΗ
Μποφίλης Θεόδωρος-Αντώνιος 100μ. επιφάνειας – Εφήβων 00:46.36

14η ΘΕΣΗ
Ρημαντωνάκης Ιωάννης 50μ. άπνοη – Παίδων 00:21.04

15η ΘΕΣΗ
Γιανναράκη Ευαγγελία 50μ. διπλά πέδιλα – Προαγ/στική Κορίτσια 00:35.33

16η ΘΕΣΗ
Γιανναράκη Ευαγγελία 50μ. επιφάνειας – Προαγ/στική Κορίτσια 00:30.91
Μπασιά Στεφανία 50μ. διπλά πέδιλα – Προαγ/στική Κορίτσια 00:35.57

17η ΘΕΣΗ
Ανδρεάδη Ιφιγένεια 400μ. διπλά πέδιλα – Κορασίδων 04:59.13

18η ΘΕΣΗ
Μπασιά Στεφανία 50μ. επιφάνειας – Προαγ/στική Κορίτσια 00:32.38

21η ΘΕΣΗ
Λελεδάκη Αικατερίνη 100μ. διπλά πέδιλα – Νεανίδων 00:57.17

23η ΘΕΣΗ
Μπαλολάκη Κωνσταντίνα 100μ. επιφάνειας – Νεανίδων 00:56.87

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
ΠΑΡ03/08/2018

«ΧΑΛΚΙΝΗ» ΣΤΗΝ ΑΝΟΙΚΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ Η ΣΚΥΛΟΥΡΑΚΗ

Οι επιτυχίες για την ελληνική ομάδα στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα τεχνικής κολύμβησης που διεξάγεται στην Κωνσταντινούπολη συνεχίζονται και στην ανοικτή θάλασσα. …

Περισσοτερα
ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
ΠΕΜ02/08/2018

ΣΤΗΝ 5Η ΘΕΣΗ ΣΤΑ 4×100 ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΣΚΥΛΟΥΡΑΚΗ ΚΑΙ ΡΙΤΖΑΚΗ

Την 5η θέση στη σκυτάλη 4×100 επιφάνεια κατέκτησαν η Χριστιάνα Σκυλουράκη και η Ευαγγελία Ριτζάκη στην τρίτη μέρα του Ευρωπαϊκού …

Περισσοτερα
ANEK

Enetikon Restaurant

Ocean Lifeguard

Χορηγοι
ΣΥΝΚΑ