Στο γκολ (8-7) χάθηκε η νίκη στον Αλιμο

Παρόλο που στο β’ ημίχρονο κατάφερε να μη δεχθεί γκολ, σημειώνοντας από την πλευρά του τρία, ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων ΑΝΕΚ LINES δεν τα κατάφερε στο Κολυμβητήριο Αλίμου γνωρίζοντας την ήττα με σκορ 8-7 από τον Υδραϊκό.

Ειδικότερα τα τελευταία λεπτά παρουσίασαν μεγάλο σασπένς, καθώς μετά τη μείωση του σκορ σε 8-7 από τον Μπαριωτάκη, το ματς βρέθηκε να ισορροπεί σε… τεντωμένο σκοινί. Δυστυχώς για τον ΝΟΧ, ο Κατσουλάκης στη μεγάλη ευκαιρία που είχε για την ισοφάριση αμέσως μετά, δεν μπόρεσε να σκοράρει, στέλνοντας τη μπάλα άουτ κι έτσι επήλθε η ήττα, που είναι η τέταρτη σε ισάριθμα παιχνίδια.

Ο Υδραϊκός ήταν καλύτερος στο α’ μέρος, χτίζοντας εξάλλου μια μεγάλη διαφορά στο σκορ με 8-4. Αυτό το γεγονός όπως φάνηκε κόστισε στη συνέχεια στα Χανιά, που έκαναν μια μεγάλη προσπάθεια στην επανάληψη μειώνοντας σε 8-7 αλλά δεν μπόρεσαν εν τέλει να πάρουν το θετικό αποτέλεσμα.

Να σημειωθεί ότι στα μέσα του δευτέρου 8λεπτου αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα από το πάγκο, ο Ηλίας Μαχαίρας.

Μεγάλες βοήθειες επιθετικά από τον Κατσουλάκη, που σκόραρε τα 3 από τα γκολ της ομάδας του, ενώ 2 πρόσθεσε ο Μπαριωτάκης. Πρώτος σκόρερ για τον Υδραϊκό, ο Χαραλαμπόπουλος με 4 γκολ.

Τα 8λεπτα: 5-2, 3-2, 0-1, 0-2

Υδραϊκός (Δημήτρης Κραβαρίτης): Φλέγκας, Αλεβίζος, Μιτελούδης, Κοτσάφτης, Χατζηκυριακάκης, Τοράκης 1, Μπλάνης 2, Βιτέλας, Αργυρόπουλος, Πάτερος, Χαραλαμπόπουλος 4, Αλαμάνος 1, Μιγόπουλος, Στελλάτος, Ξενάκης

Ν.Ο. Χανίων ΑΝΕΚ LINES (Ηλίας Μαχαίρας): Πολογεώργης, Φλώρος, Πολύζος, Παπαδόπουλος, Αγιωργούσης, Μπατάκης 1, Βουλγαράκης, Χαριτάκης 1, Μπαριωτάκης 2, Κατσουλάκης 3, Μαραγκουδάκης, Μαζοκοπάκης, Λεβεντάκης, Χάλαρης

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
ΠΕΜ25/04/2024

ΕΤΟΙΜΟΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΣΤΑ ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΑ ΟΙ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΕΣ

Ξεκινούν οι μάχες στα Βενιζέλεια υγρού στίβου στους αγώνες πόλο για την κατηγορία μίνι παίδων στο κολυμβητήριο Χανίων. Ουσιαστικά οι …

ΤΕΤ24/04/2024

ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΝΙΚΗ ΣΤΟ ΚΑΘΟΡΙΣΤΙΚΟ ΜΑΤΣ ΜΕ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ!

Το πιο σημαντικό παιχνίδι μέχρι… το επόμενο που είναι η ελπίδα να οδηγηθεί η σειρά δίνει την Πέμπτη (25/4, 15:00) …