Στην 1η θέση στο Christmas International Fin Swimming Cup

Με τον καλύτερο τρόπο ολοκληρώθηκε το 2018 για το τμήμα τεχνικής κολύμβησης του Ναυτικού Ομίλου Χανίων, καθώς οι αθλητές και οι αθλήτριες του Ηλία Καλαμαρίδη συμμετείχαν με μεγάλη επιτυχία στο Christmas International Fin Swimming Cup, που διεξήχθη την Παρασκευή 21 και το Σάββατο 22 Δεκεμβρίου στα Ιωάννινα.

Ο Ναυτικός Ομιλος κατετάγη, βάσει μεταλλίων, στην 1η θέση της γενικής κατάταξης ανάμεσα σε 38 σωματεία από την Ελλάδα και το εξωτερικό (Ουκρανία, Τουρκία). Συγκεκριμένα, ο απολογισμός ήταν 48 μετάλλια (19 χρυσά, 17 ασημένια και 12 χάλκινα), τα οποία συνδυάστηκαν από εξαιρετικές επιδόσεις.

Σύμφωνα με τον προπονητή του Ν.Ο. Χανίων, Ηλία Καλαμαρίδη: «Αξίζουν ιδιαίτερα συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές και αθλήτριες που έλαβαν μέρος, καθώς παρά την μεγάλη τους ταλαιπωρία λόγω της μετακίνησης πραγματοποίησαν εξαιρετικές εμφανίσεις και σπουδαίες επιδόσεις. Ο Ναυτικός Ομιλος απέδειξε ότι συγκαταλέγεται ανάμεσα στα πρώτα σωματεία της Ελλάδας ενώ θέτει τις προϋποθέσεις για μια καλή πορεία στο μέλλον».

Οι αγώνες στα Ιωάννινα στέφθηκαν από απόλυτη επιτυχία και αποτέλεσαν μια πρόβα τζενεράλε για τον διοργανωτή, Κ.Ο. Ιωαννίνων εν όψει της πραγματοποίησης το 2019, του πανελλήνιου ΟΠΕΝ και του πανευρωπαϊκού Ανδρών/Γυναικών.

Με την αποστολή στα Ιωάννινα βρέθηκαν οι προπονητές, Ηλίας Καλαμαρίδης και Κατερίνα Καλαμαρίδη και ο έφορος τεχνικής κολύμβησης, Γιάννης Χίνος.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Αναλυτικά τα αποτελέσματα για τον Ν.Ο. Χανίων είναι τα εξής:

Χρυσά μετάλλια
Δημουλιός Αθανάσιος 50μ. διπλά πέδιλα εφήβων 20.67
Δημουλιός Αθανάσιος 100μ. διπλά πέδιλα εφήβων 45.95
Χατζηδάκης Βασίλειος 50μ. επιφάνεια παίδων 18.55
Χατζηδάκης Βασίλειος 100μ. επιφάνεια παίδων 43.27
Χίνος Ιάσων 800μ. επιφάνεια παίδων 7.40.68
Λεδάκης Κωνσταντίνος 100μ. Υ/Β παίδων 42.09
Χατζηδάκης Βασίλειος 50μ. άπνοη παίδων 17.03
Λιόλιος Εμμανουήλ 50μ. άπνοη παμπαίδων Α 23.51
Ριτζάκη Ευαγγελία 50μ. επιφάνεια γυναικών 20.24
Ριτζάκη Ευαγγελία 100μ. επιφάνεια γυναικών 44.05
Λαμπαρδάκη Μαρία, Κατερινάκη Αικατερίνη, Σκυλουράκη Χριστιάννα, Ριτζάκη Ευαγγελία 4×100μ. γυναικών 3.00.21
Λαμπαρδάκη Μαρία 100μ. επιφάνεια νεανίδων 44.54
Λαμπαρδάκη Μαρία 200μ. επιφάνεια νεανίδων 1.40.04
Καυκαλάκη Ειρήνη 200μ. επιφάνεια κορασίδων 1.54.23
Σκυλουράκη Χριστιάνα 400μ. επιφάνεια κορασίδων 3.31.45
Σκυλουράκη Χριστιάννα 800μ. επιφάνεια κορασίδων 7.27.30
Βαλυράκη Αικατερίνη 100μ. Υ/Β κορασίδων 46.73
Βαλυράκη Αικατερίνη 400μ. Υ/Β κορασίδων 3.56.57

Ασημένια μετάλλια
Δημουλιός Αθανάσιος 50μ. επιφάνεια εφήβων 17.80
Χίνος Παντελεήμων 800μ. επιφάνεια εφήβων 7.15.86
Χίνος Παντελεήμων 1500μ. επιφάνεια εφήβων 14.00.25
Κελαϊδής Ανδρέας 100μ. Υ/Β εφήβων 38.78
Χατζηπλής Βασίλειος 400μ. Υ/Β εφήβων 3.41.10
Δημουλιός Αθανάσιος 50μ. άπνοη εφήβων 16.16
Ρινακάκης Μάριος 50μ. επιφάνεια παίδων 19.83
Χίνος Ιάσων 400μ. επιφάνεια παίδων 3.39.75
Χατζηδάκης Βασίλειος 100μ. Υ/Β παίδων 42.69
Λεδάκης Κωνσταντίνος 50μ. άπνοη παίδων 18.43
Ριτζάκη Ευαγγελία 50μ. άπνοη γυναικών 19.03
Λαμπαρδάκη Μαρία 50μ. επιφάνεια νεανίδων 20.63
Μπαλολάκη Μιχαέλα 50μ. επιφάνεια κορασίδων 22.74
Βαλυράκη Αικατερίνη 50μ. άπνοη κορασίδων 20.38
Μπαλολάκη Μιχαέλα 100μ. επιφάνεια παγκορασίδων Α 52.11
Μπαλολάκη Μιχαέλα 200μ. επιφάνεια παγκορασίδων Α 1.57.63
Μπαλολάκη Μιχαέλα 50μ. άπνοη παγκορασίδων Α 22.16

Χάλκινα μετάλλια
Χίνος Παντελεήμων 400μ. επιφάνεια ανδρών 3.32.10
Κούτρης Αστέριος, Κελαϊδής Ανδρέας, Παπαγιαννάκης Εμμανουήλ, Δημουλιός Αθανάσιος 4×100μ. ανδρών 2.42.28
Κούτρης Αστέριος 50μ. επιφάνεια εφήβων 18.14
Κελαϊδής Ανδρέας 100μ. επιφάνεια εφήβων 40.70
Κούτρης Αστέριος 100μ. Υ/Β εφήβων 39.17
Λεδάκης Κωνσταντίνος 50μ. επιφάνεια παίδων 20.01
Λεδάκης Κωνσταντίνος 100μ. επιφάνεια παίδων 44.23
Λιόλιος Εμμανουήλ 50μ. επιφάνεια παμπαίδων Α 24.60
Λιόλιος Εμμανουήλ 200μ. επιφάνεια παμπαίδων Α 2.08.31
Ριτζάκη Ευαγγελία 200μ. επιφάνεια γυναικών 1.39.54
Ανδριανού Σελίνα 50μ. διπλά νεανίδων 24.21
Λαμπαρδάκη Μαρία 50μ. άπνοη νεανίδων 19.01
Φραγκιαδάκη Δέσποινα 50μ. άπνοη παγκορασίδων Α 22.50

4η θέση
Τρουλλινός Νικόλαος 200μ. διπλά πέδιλα ανδρών 1.42.16
Τρουλλινός Νικόλαος 400μ. διπλά πέδιλα ανδρών 3.43.55
Κούτρης Αστέριος, Ριτζάκη Ευαγγελία, Λαμπαρδάκη Μαρία, Δημουλιός Αθανάσιος 4×50μ. μικτή ανδρών-γυναικών 1.15.45
Κελαϊδής Ανδρέας 50μ. επιφάνεια εφήβων 18.56
Κούτρης Αστέριος 100μ. επιφάνεια εφήβων 41.82
Κούτρης Αστέριος 50μ. άπνοη εφήβων 16.71
Χίνος Ιάσων 200μ. επιφάνεια παίδων 1.41.15
Ρινακάκης Μάριος 400μ. επιφάνεια παίδων 4.12.59
Καπής Ευτύχιος 100μ. Υ/Β παίδων 49.57
Λιόλιος Εμμανουήλ 100μ. επιφάνεια παμπαίδων Α 1.03.82
Ανδριανού Σελίνα 100μ. διπλά πέδιλα νεανίδων 53.57
Καυκαλάκη Ειρήνη 50μ. επιφάνεια κορασίδων 22.92
Καυκαλάκη Ειρήνη 100μ. επιφάνεια κορασίδων 51.31
Ριτζάκη Ιωάννα 400μ. επιφάνεια κορασίδων 4.08.56
Φραγκιαδάκη Δέσποινα 200μ. επιφάνεια παγκορασίδων Α 2.03.09

5η θέση
Τρουλλινός Νικόλαος 100μ. διπλά πέδιλα ανδρών 48.57
Παπασίμος Δημήτριος 50μ. διπλά πέδιλα εφήβων 22.12
Χίνος Ιάσων 100μ. επιφάνεια παίδων 44.67
Ρινακάκης Μάριος 200μ. επιφάνεια παίδων 1.48.35
Κελαϊδής Ανδρέας 50μ. άπνοη εφήβων 16.84
Κατερινάκη Αικατερίνη 50μ. διπλά νεανίδων 25.00
Κατερινάκη Αικατερίνη 100μ. διπλά πέδιλα νεανίδων 53.78
Ανδριανού Σελίνα 400μ. διπλά πέδιλα νεανίδων 4.21.67
Κατερινάκη Αικατερίνη 50μ. άπνοη νεανίδων 19.27
Φραγκιαδάκη Δέσποινα 50μ. επιφάνεια κορασίδων 23.73
Ριτζάκη Ιωάννα 100μ. επιφάνεια κορασίδων 51.77
Ριτζάκη Ιωάννα 800μ. επιφάνεια κορασίδων 8.35.74
Φραγκιαδάκη Δέσποινα 100μ. επιφάνεια παγκορασίδων Α 55.29

6η θέση
Δημουλιός Αθανάσιος, Ανδριανού Σελίνα, Τζουβαδάκη Αικατερίνη, Τρουλλινός Νικόλαος 4×100μ. διπλά πέδιλα μικτή ανδρών-γυναικών 3.22.19
Ρημαντωνάκης Ιωάννης 50μ. διπλά πέδιλα εφήβων 22.39
Παπασίμος Θεόδωρος 100μ. διπλά πέδιλα εφήβων 48.71
Ρινακάκης Μάριος 100μ. επιφάνεια παίδων 44.74
Τζουβαδάκη Αναστασία 50μ. διπλά νεανίδων 25.22
Ανδριανού Σελίνα 200μ. διπλά πέδιλα νεανίδων 2.00.71
Βαλυράκη Αικατερίνη 200μ. επιφάνεια κορασίδων 1.59.20
Λεδάκη Ελευθερία 50μ. άπνοη κορασίδων 22.26

7η θέση
Τρουλλινός Νικόλαος 50μ. διπλά πέδιλα ανδρών 21.27
Παπαγιαννάκης Εμμανουήλ 100μ. επιφάνεια εφήβων 43.18
Χατζηπλής Βασίλειος 100μ. Υ/Β εφήβων 41.54
Κατερινάκη Αικατερίνη 50μ. επιφάνεια νεανίδων 21.21
Ριτζάκη Ιωάννα 50μ. επιφάνεια κορασίδων 23.12
Λεδάκη Ελευθερία 200μ. επιφάνεια κορασίδων 2.00.79

8η θέση
Μποφίλης Θεόδωρος 200μ. επιφάνεια εφήβων 1.48.73
Παπαγιαννάκης Εμμανουήλ 100μ. Υ/Β εφήβων 42.42
Χατζηπλής Βασίλειος 50μ. άπνοη εφήβων 17.74
Καυκαλάκη Ειρήνη 400μ. επιφάνεια κορασίδων 4.18.40

9η θέση
Κοντοδήμος Θεόδωρος 200μ. διπλά πέδιλα ανδρών 1.57.17
Παπαγιαννάκης Εμμανουήλ 50μ. επιφάνεια εφήβων 19.24
Καπής Ευτύχιος 50μ. επιφάνεια παίδων 23.28

10η θέση
Κοντοδήμος Θεόδωρος 100μ. διπλά πέδιλα ανδρών 50.13
Χατζηπλής Βασίλειος 50μ. επιφάνεια εφήβων 19.76
Ρημαντωνάκης Ιωάννης 100μ. διπλά πέδιλα εφήβων 50.59
Παπαγιαννάκης Εμμανουήλ 50μ. άπνοη εφήβων 18.23
Τζουβαδάκη Αναστασία 200μ. διπλά πέδιλα νεανίδων 2.05.60
Λεδάκη Ελευθερία 100μ. επιφάνεια κορασίδων 54.83

11η θέση
Κοντοδήμος Θεόδωρος 50μ. διπλά πέδιλα ανδρών 22.58
Τζουβαδάκη Αναστασία 400μ. διπλά πέδιλα νεανίδων 4.34.73

12η θέση
Μποφίλης Θεόδωρος 50μ. επιφάνεια εφήβων 20.87
Τζουβαδάκη Αναστασία 100μ. διπλά πέδιλα νεανίδων 55.06

14η θέση
Μποφίλης Θεόδωρος 50μ. άπνοη εφήβων 20.17

15η θέση
Ρημαντωνάκης Ιωάννης 50μ. άπνοη εφήβων 20.20

16η θέση
Λεδάκη Ελευθερία 50μ. επιφάνεια κορασίδων 24.61

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
ΠΕΜ17/01/2019

ΔΕΥΤΕΡΗ ΗΜΕΡΙΔΑ ΤΗΣ ΣΕΖΟΝ

Συνεχίζοντας την προετοιμασία εν όψει των σημαντικών διοργανώσεων που ακολουθούν μέσα στο 2019, η ομάδα τεχνικής κολύμβησης του Ναυτικού Ομίλου …

Περισσοτερα
ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
ΠΕΜ20/12/2018

ΣΤΟ CHRISTMAS INTERNATIONAL FIN SWIMMING CUP ΜΕ 30 ΑΘΛΗΤΕΣ

Με τη συμμετοχή σε ένα ανταγωνιστικό διεθνές κολυμβητικό μίτινγκ, το Christmas International Fin swimming Cup, θα ολοκληρώσει τις υποχρεώσεις του …

Περισσοτερα
ANEK

Enetikon Restaurant

Ocean Lifeguard

Χορηγοι
ΣΥΝΚΑ