Στα 60 μετάλλια η συλλογή των Προαγωνιστικών στους Παγκρήτιους Χειμερινούς Αγώνες

Εξαιρετική παρουσία κατάφερε να έχει ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων στους Παγκρήτιους Χειμερινούς Αγώνες Κολύμβησης που πραγματοποιήθηκαν το σαββατοκύριακο 4 και 5 Μαρτίου στο Κολυμβητήριο Ηρακλείου. Συνολικά, 60 μετάλλια, εκ των οποίων 19 χρυσά, 23 ασημένια και 18 χάλκινα είναι η συγκομιδή για τους νεαρούς Χανιώτες κολυμβητές, ηλικίας από 9 έως 12 ετών, οι οποίοι έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό.

Η συγκομιδή για τον ΝΟΧ κρίνεται για μια ακόμη φορά ως αρκετά ικανοποιητική, γεγονός που χαροποιεί τους προπονητές, Αποστόλη Γεωργιάδη, Αντώνη Καλογεράκη και Ράνια Κουμουρίδη. Πλέον, σειρά παίρνει η προετοιμασία για τους καλοκαιρινούς αγώνες, που αποτελεί την επόμενη σημαντική διοργάνωση της σεζόν για το Προαγωνιστικό Τμήμα Κολύμβησης.

Στους αγώνες στο Ηράκλειο έλαβαν μέρος 70 αθλητές του ΝΟΧ, με τα αποτελέσματά τους να είναι τα εξής:

• 50μ. ελεύθερο
Αγόρια 12
3ος Τζουγκάκης Ιωάννης 00:33.95
11ος Μπενεβίδης Ευάγγελος 00:39.58
Αγόρια 11
1ος Λιονάκης Μιχαήλ 00:33.55
5ος Πισσαδάκης Χρήστος 00:34.76
7ος Ιγνατίου Γεώργιος 00:36.66
23ος Κοπασάκης Νικόλαος 00:42.94
Αγόρια 10
3ος Πιτσουλάκης Ευάγγελος 00:37.60
5ος Κολομβοτζάκης Δημήτριος 00:38.91
18ος Κουργιαντάκης Χρήστος 00:44.07
Αγόρια 9
1ος Αντωνογιαννάκης Φίλιππος 00:38.09
2ος Θωμάκης Νικόλαος 00:41.12
9ος Ανδρεαδάκης Ανδρέας 00:43.63
24ος Νικολάου Γεώργιος 00:51.00
Κορίτσια 12
9η Λεωνίδου Ανδριάνα 00:40.16
12η Τσίγκου Ελευθερία 00:42.95
Κορίτσια 11
4η Παϊτάκη Αρτεμησία 00:37.00
14η Κουρή Ηλέκτρα 00:46.62
Κορίτσια 10
2η Κονταξάκη Ελευθερία 00:36.38
7η Κωνσταντινίδου Μαρία Αγγελική 00:40.10
11η Δρουμπάκη Γεωργία 00:42.52
12η Χατζάκη Ιωάννα 00:42.80
15η Μαλεκάκη Ερασμία 00:46.25
19η Καμαριωτάκη Βασιλική 00:48.35
20η Μαραβέλια Ιωάννα 00:49.95
Κορίτσια 9
4η Πιτσιτάκη Ερατώ 00:41.81
6η Κανδανολέων Ελεάννα 00:42.67
10η Κυριακουλάκη Μελίνα 00:46.61
14η Παραδά Μαρία 00:47.79
15η Πυροβολάκη Ζαφειρία 00:47.95
17η Σεργάκη Κυριακή 00:48.21
18η Μαραγκουδάκη Αναστασία 00:48.39
22η Βαρυπατάκη Αννα 00:49.99
25η Μετζιδάκη Αγγελική 00:55.21

• 100μ. ελεύθερο
Αγόρια 12
5ος Τζουγκάκης Ιωάννης 01:15.96
Αγόρια 11
1ος Πισσαδάκης Χρήστος 01:16.43
8ος Ιγνατίου Γεώργιος 01:23.36
19ος Κωνσταντίνου Ανδρέας 01:46.38
Αγόρια 10
5ος Δήμου Δημήτριος 01:24.11
10ος Μηλιάκης Αντώνιος 01:29.35
Αγόρια 9
5ος Θωμάκης Νικόλαος 01:37.38
Κορίτσια 12
7η Ανδρεαδάκη Αιμιλία 01:17.23
11η Σερλιδάκη Ηλιάνα 01:26.92
15η Λεωνίδου Ανδριάνα 01:34.72
17η Γιουρμετάκη Πέτρα Ιωάννα 01:40.10
18η Τσίγκου Ελευθερία 01:40.52
Κορίτσια 11
1η Βυζιράκη Ελένη 01:15.35
13η Καμισάκη Αργυρώ 01:35.03
14η Πουλιδάκη Ευαγγελία 01:37.36
Κορίτσια 10
9η Κυριακοπούλου Νικολέτα 01:33.11
10η Χατζάκη Ιωάννα 01:39.03
12η Φυλλαδιτάκη Μελίνα 01:59.25
Κορίτσια 9
7η Κυριακουλάκη Μελίνα 01:51.76
9η Παραδά Μαρία 01:53.78

• 200μ. ελεύθερο
Αγόρια 12
5ος Τζουγκάκης Ιωάννης 02:44.02
Αγόρια 11
2ος Λιονάκης Μιχαήλ 02:46.76
Αγόρια 10
6ος Μηλιάκης Αντώνιος 03:19.51
Κορίτσια 12
4η Μαραγκουδάκη Ναυσικά 02:35.69
Κορίτσια 11
1η Βυζιράκη Ελένη 02:46.83

• 400μ. ελεύθερο
Αγόρια 11
1ος Νικολακάκης Κωνσταντίνος 05:43.26
Κορίτσια 12
3η Μαραγκουδάκη Ναυσικά 05:31.18

• 800μ. ελεύθερο
Κορίτσια 12
2η Μαραγκουδάκη Ναυσικά 11:20.72

• 50μ. ύπτιο
Αγόρια 12
2ος Καπής Ευτύχιος 00:38.28
Αγόρια 11
1ος Νικολακάκης Κωνσταντίνος 00:36.73
2ος Τρουλάκης Γεώργιος 00:40.73
11ος Κοπασάκης Νικόλαος 00:50.43
Αγόρια 10
3ος Καλογερής Γεώργιος 00:43.88
5ος Βαρυπατάκης Ιωάννης 00:46.17
8ος Κολομβοτζάκης Δημήτριος 00:48.21
9ος Σαββίδης Κωνσταντίνος Αγγελος 00:49.37
11ος Κουργιαντάκης Χρήστος 00:49.88
16ος Κουτσουκλάκης Χρήστος 00:52.05
Αγόρια 9
4ος Αντωνογιαννάκης Φίλιππος 00:48.10
8ος Ανδρεαδάκης Ανδρέας 00:53.33
22ος Νικολάου Γεώργιος 01:01.91
Κορίτσια 12
1η Δεληογλάνη Αστερία Στυλιανή 00:36.45
2η Κόρακα Δέσποινα 00:39.28
Κορίτσια 11
3η Μπαλαντίνου Βιολέτα Αικατερίνη 00:41.01
Κορίτσια 10
5η Κόρακα Πολυξένη 00:47.73
6η Δρουμπάκη Γεωργία 00:48.01
9η Κωνσταντινίδου Μαρία Αγγελική 00:50.55
12η Καμαριωτάκη Βασιλική 00:52.48
16η Θεοδοσάκη Ευαγγελία 00:55.59
17η Μαλεκάκη Ερασμία 00:55.63
19η Μαραβέλια Ιωάννα 00:57.39
21η Χαβρέ Αλεξάνδρα 00:59.28
Κορίτσια 9
2η Κανδανολέων Ελεάννα 00:49.36
3η Πιτσιτάκη Ερατώ 00:50.12
8η Μαραγκουδάκη Αναστασία 00:52.24
10η Σεργάκη Κυριακή 00:53.15
14η Πυροβολάκη Ζαφειρία 00:54.81
18η Βαρυπατάκη Αννα 00:57.72
22η Μετζιδάκη Αγγελική 00:59.77

• 100μ. ύπτιο
Αγόρια 12
3ος Καπής Ευτύχιος 01:22.34
Αγόρια 11
1ος Τρουλάκης Γεώργιος 01:25.67
Αγόρια 10
4ος Καλογερής Γεώργιος 01:35.42
5ος Βαρυπατάκης Ιωάννης 01:38.05
7ος Σαββίδης Κωνσταντίνος Αγγελος 01:48.79
Κορίτσια 12
1η Δεληογλάνη Αστερία Στυλιανή 01:16.30
4η Μαλεκάκη Αργυρώ 01:23.98
5η Κόρακα Δέσποινα 01:25.53
Κορίτσια 11
3η Μπαλαντίνου Βιολέτα Αικατερίνη 01:28.10
4η Τζινευράκη Ευτυχία 01:33.06
9η Πουλιδάκη Ευαγγελία 01:48.10
Κορίτσια 10
3η Κόρακα Πολυξένη 01:42.07
4η Κυριακοπούλου Νικολέτα 01:47.58

• 200μ. ύπτιο
Αγόρια 12
2ος Καπής Ευτύχιος 02:54.24
Αγόρια 11
1ος Τρουλάκης Γεώργιος 03:00.08
Κορίτσια 12
1η Δεληογλάνη Αστερία Στυλιανή 02:40.23
4η Μαλεκάκη Αργυρώ 02:58.53
Κορίτσια 11
2η Μπαλαντίνου Βιολέτα Αικατερίνη 03:05.34

• 50μ. πεταλούδα
Αγόρια 12
2ος Μέντης Γεώργιος 00:35.66
5ος Σταματάκης Σοφοκλής 00:44.41
Αγόρια 11
2ος Νικολακάκης Κωνσταντίνος 00:36.94
7ος Ιγνατίου Γεώργιος 00:44.26
Αγόρια 10
3ος Πιτσουλάκης Ευάγγελος 00:47.60
Κορίτσια 12
2η Ανδρεαδάκη Αιμιλία 00:35.51
Κορίτσια 11
2η Περάκη Γεωργία 00:39.07
8η Καμισάκη Αργυρώ 00:46.70
11η Πουλιδάκη Ευαγγελία 00:52.75
Κορίτσια 10
5η Κονταξάκη Ελευθερία 00:44.82

• 100μ. πεταλούδα
Αγόρια 12
3ος Μέντης Γεώργιος 01:21.73
Κορίτσια 12
5η Ανδρεαδάκη Αιμιλία 01:32.01
Κορίτσια 11
2η Περάκη Γεωργία 01:35.92

• 50μ. πρόσθιο
Αγόρια 11
1ος Αντωνογιαννάκης Ιωάννης 00:44.46
8ος Κωνσταντίνου Ανδρέας 00:53.70
Αγόρια 10
12ος Σκουνάκης Αντώνιος 00:55.53
13ος Τρουλάκης Αντώνιος 00:56.57
15ος Κουτσουκλάκης Χρήστος 00:58.00
Κορίτσια 12
6η Μήτρου Σοφία 00:46.07
13η Σερλιδάκη Ηλιάνα 00:51.04
15η Γιουρμετάκη Πέτρα Ιωάννα 00:56.04
Κορίτσια 11
4η Βυζιράκη Ελένη 00:47.60
14η Καμισάκη Αργυρώ 00:54.83
Κορίτσια 10
6η Γιαννουλάκη Αναστασία 00:53.30
7η Φουντουλάκη Χρυσή 00:53.95
12η Φυλλαδιτάκη Μελίνα 01:00.36
14η Θεοδοσάκη Ευαγγελία 01:01.06
16η Χαβρέ Αλεξάνδρα 01:11.15

• 100μ. πρόσθιο
Αγόρια 11
1ος Αντωνογιαννάκης Ιωάννης 01:37.23
2ος Πισσαδάκης Χρήστος 01:38.70
6ος Χολετσίδης Αλέξανδρος 01:42.80
12ος Κωνσταντίνου Ανδρέας 01:54.87
16ος Κοπασάκης Νικόλαος 02:05.84
Αγόρια 10
10ος Τρουλάκης Αντώνιος 01:57.51
12ος Δήμου Δημήτριος 01:58.29
13ος Σκουνάκης Αντώνιος 02:01.86
Κορίτσια 12
7η Μήτρου Σοφία 01:42.00
11η Σερλιδάκη Ηλιάνα 01:48.36
12η Λεωνίδου Ανδριάνα 01:56.28
Κορίτσια 11
3η Παϊτάκη Αρτεμησία 01:38.60
18η Κουρή Ηλέκτρα 02:02.61
Κορίτσια 10
4η Φουντουλάκη Χρυσή 01:57.37

• 200μ. πρόσθιο
Αγόρια 11
2ος Λιονάκης Μιχαήλ 03:27.89
4ος Χολετσίδης Αλέξανδρος 03:39.41
Κορίτσια 12
7η Μήτρου Σοφία 03:37.68
Κορίτσια 11
2η Παϊτάκη Αρτεμησία 03:28.86
4η Τζινευράκη Ευτυχία 03:36.95

• 200μ. μικτή ατομική
Αγόρια 12
2ος Μέντης Γεώργιος 03:01.81
Αγόρια 11
3ος Αντωνογιαννάκης Ιωάννης 03:08.09
Κορίτσια 12
3η Μαλεκάκη Αργυρώ 03:06.52
Κορίτσια 11
2η Περάκη Γεωργία 03:05.27

• 4×50μ. ελεύθερο
Αγόρια 10
3η θέση Καλογερής Γεώργιος, Δήμου Δημήτριος, Μηλιάκης Αντώνιος, Πιτσουλάκης Ευάγγελος 02:34.04
Αγόρια 9
2η θέση Αντωνογιαννάκης Φίλιππος, Θωμάκης Νικόλαος, Ανδρεαδάκης Ανδρέας, Νικολάου Γεώργιος 02:55.27
Κορίτσια 10
1η θέση Κονταξάκη Ελευθερία, Κυριακοπούλου Νικολέτα, Γιαννουλάκη Αναστασία, Κόρακα Πολυξένη 2:37.28
Κορίτσια 9
2η θέση Πιτσιτάκη Ερατώ, Κανδανολέων Ελεάννα, Κυριακουλάκη Μελίνα, Πυροβολάκη Ζαφειρία 03:02.51

• 4×100μ. ελεύθερο
Αγόρια 12
2η θέση Τζουγκάκης Ιωάννης, Καπής Ευτύχιος, Μέντης Γεώργιος, Σταματάκης Σοφοκλής 05:19.01
Αγόρια 11
1η θέση Νικολακάκης Κωνσταντίνος, Πισσαδάκης Χρήστος, Αντωνογιαννάκης Ιωάννης, Λιονάκης Μιχαήλ 05:11.94
Κορίτσια 12
3η θέση Μαραγκουδάκη Ναυσικά, Δεληογλάνη Αστερία Στυλιανή, Ανδρεαδάκη Αιμιλία, Μαλεκάκη Αργυρώ 04:59.60
Κορίτσια 11
1η θέση Μπαλαντίνου Βιολέτα Αικατερίνη, Βυζιράκη Ελένη, Περάκη Γεωργία, Παϊτάκη Αρτεμησία 05:20.56

• 4×50μ. μικτή ομαδική
Αγόρια 10
4η θέση Καλογερής Γεώργιος, Δήμου Δημήτριος, Πιτσουλάκης Ευάγγελος, Μηλιάκης Αντώνιος 03:03.00
Αγόρια 9
4η θέση Ανδρεαδάκης Ανδρέας, Θωμάκης Νικόλαος, Αντωνογιαννάκης Φίλιππος, Νικολάου Γεώργιος 03:35.28
Κορίτσια 10
1η θέση Κόρακα Πολυξένη, Γιαννουλάκη Αναστασία, Κονταξάκη Ελευθερία, Κυριακοπούλου Νικολέτα 03:01.51
Κορίτσια 9
4η θέση Πιτσιτάκη Ερατώ, Μαραγκουδάκη Αναστασία, Κανδανολέων Ελεάννα, Πυροβολάκη Ζαφειρία 03:48.52

• 4×100μ. μικτή ομαδική
Αγόρια 12
3η θέση Καπής Ευτύχιος, Τζουγκάκης Ιωάννης, Μέντης Γεώργιος, Σταματάκης Σοφοκλής 05:54.00
Κορίτσια 12
3η θέση Μαλεκάκη Αργυρώ, Δεληογλάνη Αστερία Στυλιανή, Ανδρεαδάκη Αιμιλία, Μαραγκουδάκη Ναυσικά 05:48.86
Κορίτσια 11
1η θέση Μπαλαντίνου Βιολέτα Αικατερίνη, Παϊτάκη Αρτεμησία, Περάκη Γεωργία, Βυζιράκη Ελένη 06:00.70

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
ΤΡΙ23/05/2017

ΣΕ ΦΟΡΜΑ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ

Την καλή αγωνιστική κατάσταση στην οποία βρίσκονται επιβεβαίωσαν οι αθλητές και αθλήτριες του Ναυτικού Ομίλου Χανίων στο πλαίσιο της Ημερίδας …

Περισσοτερα
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
ΠΕΜ18/05/2017

ΜΑΖΙΚΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΙΣ ΗΜΕΡΙΔΕΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ

Διήμερο Κολύμβησης ακολουθεί το σαββατοκύριακο 20 και 21 Μαΐου στο Κολυμβητήριο Χανίων, με τη διεξαγωγή της Ημερίδας Ορίων Αγωνιστικών κατηγοριών …

Περισσοτερα
Χορηγοι